Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

PZW - Porozumienia okręgów

_KONRAD_ - 23-06-05, 08:57
Temat postu: Porozumienia okręgów
Mam pytanie. Czy nie wiecie gdzie mogę znależć wykaz okręgów PZW z którymi Łódź podpisała porozumienia ???
artech - 25-06-05, 16:27

najprędzej na stronie internetowej łódzkiego PZW :wink: sprubuj poszukać na głównej PZW: http://www.pzw.org.pl/
_KONRAD_ - 25-06-05, 16:32

Nie ma tam niestety :(
artech - 25-06-05, 16:34

to chyba niestety będziesz musiał się przejść do siedziby, bo wątpię aby odpowiedzieli na meila :?
_KONRAD_ - 25-06-05, 16:36

Ok wielkie dzieki :)
ilbelfero - 12-02-06, 12:33

artech napisał/a:
to chyba niestety będziesz musiał się przejść do siedziby, bo wątpię aby odpowiedzieli na meila :?

przeważnie ci, co w takich kołach siedzą na słowo "mejl" myslą, że to powszechnie używane przekleństwo; gotowi cię pobić

maniek - 23-02-06, 12:25

Może to coś komuś pomorze w rozwianiu problemu porozumień między okręgami.2006r
/Kliknij TU/

tomtom4 - 04-03-06, 11:22

Wszystkie te stronki a propo porozumień z innymi okręgami sa dla mnie nieczytelne. Szukam porozumień zawartych przez PZW Opole i jakoś taką okrężną drogą dochodze do tego. Mieszkam w Gliwicach, ale częściej jadę w opolskie, bo tam lepsze są wody do uprawiania tego hobby. Pozdr
kia1000 - 14-06-06, 10:21

cześć. też jestem z gliwic i mam taka prośbę -znasz jakieś stawy itp. gdzie można łowić bez karty
Pi - 14-06-06, 10:49

Bez karty nie możesz łowić nigdzie, tak jak bez prawa jazdy nie możesz prowadzić samochodu. Chyba że chodzi Ci o pozwolenie, wtedy bez jego wykupywania możesz łowić na wodach za które nie potrzeba opłaty, najczęściej są to jakieś stawiki których nikt nie dzierżawi. Zawsze jednak musisz się upewnić kto gospodaruje wodą.
Jarosław - 23-06-06, 21:47

Kia 1000 na wodach PZW możesz łowić wszedzie bez karty ale po wykupieniu składki dla niezrzeszonych ,która jest różna w różnych okręgach ,ale wszedzie wysoka . Cennik znajdziesz na portalu PZW ZG -składki na 2006r. Na wodach innych niż PZW o wysokości składki i regulaminie decyduje dany dzierżawca., i przeważnie karta też jest nie potrzebna.
Pi - 24-06-06, 17:18

Jarek, szkoda że jesteś działaczem PZW, nie znając Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.
Cytat ze strony Związku:
Cytat:
Warunkiem niezbędnym uprawiania wędkarstwa w Polsce jest posiadanie karty wędkarskiej, którą wydaje, właściwy dla miejsca zamieszkania, starosta po przedłożeniu zaświadczenia o złożeniu przed komisją egzaminacyjną PZW, właściwą dla miejsca zamieszkania, egzaminu ze znajomości przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym.

Jarosław - 25-06-06, 06:42

Przepraszam wszystkich za pomyłke która szczególnie mnie nie powinna się zdarzyć.
shogun_zag - 25-06-06, 14:59

NIe ma ludzi bezbłędnych. Natomiast sztuka jest się do błędu przyznać z otwarta przyłbicą :cool:
ESSOX - 26-06-06, 13:38

Karta wędkarska potrzebna jest wszystkim (chyba , że ma się własny staw ) natomiast niekoniecznie trzeba być członkiem PZW.
taha - 04-07-06, 18:39

WIEC NIE POTRZEBA ISC I PŁACIC W PZW TYCH ISC SKŁADEK ??
trini - 04-07-06, 20:46

ile razy można prosić/powtarzać
wyłącz te wielkie litery, czy naprawdę nie rozumiesz co ludzie piszą?
na uzębienie mi zaczynasz działać :evil:

taha - 05-07-06, 22:11

wez przestan, zdenerwowałem sie i z tad te wielkie literki.... :lol:
shogun_zag - 05-07-06, 23:00

Taha, fajny gość jesteś, lubie Cie, ale ... popraw sie, wiecej nie będę prosił, rozumiemy się :cool:

P.s.
I nie chodzi tu o caps lock-a ;)

Michcio - 06-07-06, 08:49

czytaliście na zakładce PZW podaną przez Mańka o porozumieniach ?
Krakusy <czyli ja :mrgreen: > mogą łowić jeszcze na wodach Tarnowskich i Kieleckich, ale taki Kielczanin może TYLKO u siebie i w Krakowskich, na Tarnowskie musi wykupic dodatkowe zezwolenia. Porąbane, co nie ?

taha - 06-07-06, 20:38

a ja mam wykupiona karte i moge łowic na wodach : Katowice - Bielsko Biała - Częstochowa a gosc w pzw mi powiedzial ze moge łowic na całej polsce , wiec jak to cala polska czy te 3 okregi w koncu ???
shogun_zag - 06-07-06, 22:03

:lol: :lol: :lol:
Cała Polska ma chyba więcej okregów i nie radzę sprawdzać tego poza wymienionymi okręgami, :lol: :lol: :lol:

andi64 - 06-07-06, 22:09

taha czy oby :?:
ArturDr - 07-07-06, 08:37

mi gościu z PZW powiedział, że mogę łowić w całej polsce do ukończenia lat 16.
shogun_zag - 07-07-06, 10:12

Jasne, że możesz łowić w całej Polsce ... pod warunkiem wniesienia stosownych opłat
taha - 07-07-06, 14:49

aha dzieki chłopaki za pomoc
maryaChi - 16-02-07, 03:35
Temat postu: POROZUMIENIA OKRĘGÓW
Czym są porozumienia okręgów?

Pytam bo naleze do okregu plocko-włocławskiego, w ktorym oplata roczna na wody nizinne wynosi 150zł. Okręg ten nie posiada ŻADNYCH porozumień. Z tego co wyczytałem z prasy okręg toruński, w którym mam rodzinę i zapewne bede tam w tym sezonie wędkował posiada porozumienie z okręgiem płocko-włocławskim. Opłata wynosi tam 140zł czyli jakby nie patrzeć MNIEJ.

Czy opłaca więc mi sie kupowac karte na okreg moj, czy lepiej pojechać do torunia i tam zalatwic sobie TANIEJ pozwolenia na moj i tamtejszy okręg.

Sam juz nie wiem czy dobrze rozumiem pojęcie POROZUMIENIE, dlatego prosze o rade w tej kwestii.

Pozdrawiam.

artech - 16-02-07, 05:04

maryaChi, Nie zawsze jest tak kolorowo, np. okręg szczeciński i gorzowski mają ze sobą porozumienie, przykładowo w Szczecinie koszt zezwolenia to 150 a w gorzowie 200 PLN (nie wiem dokładnie ile kosztuje ale w gorzowie na pewno jest drożej) logiczne więc byłoby wykupienie zezwolenia w Szczecinie i łowienie na terenie obu okręgów :wink: niestety mieszkaniec Gorzowa takiej możliwości nie ma, aby zapobiec odpływowi członków (czytaj kasy) okręg gorzowski zastrzegł że gorzowianin który wykupi zezwolenie w Szczecinie nie może łowić w wodach okręgu gorzowskiego.
maryaChi - 16-02-07, 13:40

W gruncie rzeczy jest tak, że składki mojego okręgu mialem wykupione tylko raz. Składki w Toruniu za to mialem juz 4 razy, czyli 4-1 dla Torunia. Mysle ze bede musial sie tam po prostu przejechac i wykupic pozwolenie bez zbednych pytań, jeśli tylko da mi to mozliwosc wedkowania u siebie ;]. Bo jak mowie - w okregu torunskim TEŻ bede lowil, a kupowac skladki 2x jesli mozna raz mi sie nie usmiecha.

Pozdrawiam.

P - 16-02-07, 14:38

Witam
Raczej nie bedziesz mial problemow
Kiedy bys chcial oplacac skladki?
Ja za max miesiac wybiore sie do kola wniesc oplaty wiec moge szczegolowo dopytac
Jednak na zebraniu sprawozdawczyn narzekali ze wlasnie porozumienia powoduja czasami odpyw a czasami doplyw czlonkow PZW :lol:
Padlo nawet zdanie ze bodajze jak dobrze pamietam wlasnie okolice radziejowa u nas kupuja ale odbija sie to pozniej na waszym okregu bo jest to jeden z najslabszych okregow (podobno maja odebrac wam Wisle :???: dlatego ze okreg wloclawski ma takie problemy :???: )
Jesli nie spieszy ci sie to w ciagu max miesiaca szczegolowo ci odpowiem na twoje pytanie :cool:

maryaChi - 16-02-07, 15:41

Wisle? Pff... Ta wisla jest pod warszawą, w moich okolicach nie nalezy ona chyba do okregu, takze dziekuje za taka wisle. Mamy najslabszy okreg, bo nie mamy wod ani ryb. Co wiecej - to najdrozszy okreg w Polsce. Niech go włączą pod toruń i tyle a nie biora 150zl za bezrybie.

Nie spieszy mi sie. Zamierzam zaczac wedkowac od kwietnia - to minimum.

Pozdrawiam.

artech - 16-02-07, 16:19

Czegoś do końca nie doczytałem komunikat na str. PZW Szczecin brzmi dokładnie tak:
" 8.UWAGA SKARBNICY KÓŁ:

W przypadku gdyby z Okręgu Gorzów członek Koła dokonał opłaty członkowskiej w macierzystym Kole ,
a w naszym Okręgu chciałby zapłacić za składkę okręgową traci prawo do wędkowania na terenie
Okręgu Gorzowskiego. W związku z tym takich opłat nie należy przyjmować.

PREZES ZO"

maryaChi - 16-02-07, 16:37

Moja pierwsza skladke w zyciu zaplacilem w okregu toruńskim, problemem nie jest tez dokonanie oplat czlonkowskich w Toruniu, takze jesli dobrze zrozumialem treść tego punktu to mi w zaden sposob nie wadzi :P

Trzeba sie po prostu dowiedzieć jak to wyglada w praniu.

Pozdrawiam.

maryaChi - 16-02-07, 16:37

EDIT - przez przypadek napisalem 2 identyczne posty.

Prosze o usunięcie.

P - 16-02-07, 17:28

MaryaChi jak bylem na sprawozdawczym spotkaniu to mowili o okregu numer ktorys tam na Wisle ze jest pod wladaniem Wloclawka i Wloclawek moze go stracic
Jednak chodzilo chyba o odcinek od tamy w strone Torunia (przynajmniej ja tak sadzilem)
Przy okazji dowiem sie jak wyglada to porozumienie
Na stronie http://www.pzw.torun.pl/index1.html jest tylko zeszloroczne porozumienie
Zatem poki co niewiele Ci podpowiem

Aha jeszcze w kwartalniku "Nasze wody" wyczytalem ze na dzien 21 grudnia 2006 zaklepane sa juz porozumienia z Bydgoszcza Elblagiem Olsztynem i Ciechanowem
Na zebraniu jeszcze mowili ze z innymi okregami niby gadaja ale nie wiedza czy i co wyjdzie z tych rozmow
W kazdym badz razie podczas wizyty "skladkowej" w kole zapytam o Wloclawek

P - 13-03-07, 09:40

Co do porozumienia okregu torunskiego z plocko-wloclawskim
Takie porozumienie na rok 2007 istnieje - wlasnie mam przed soba 4 strony tego jak to wyglada dla torunskiego wedkarza
W druga strone panowie w kole nie bylo do konca zorientowani (no w sumie jednak najwazniejsze dla nich jest jak to wyglada z naszego punktu widzenia)

MaryaChi nie wiem co bys chcial wiecej wiedziec - poki co informacja tylko taka ogolna

Pozdr

maryaChi - 13-03-07, 11:42

Chce wiedziec, czy jesli wykupie tzw. "full serwis" czyli oplaty krajowe+okregowe+spinning+lodka (bez gorskich), to bede mial tez taki "full serwis" we wloclawku :) .

Jesli tak to co mi szkodzi przejechac sie te 60km do torunia?

Chodzi po prostu o to ze porozumienie w druga strone nie istnieje, a dla chcącego lowic i tu i tu... Chyba logicznym bedzie wziecie TYLKO okregu torunskiego niz i wloclawskiego i torunskiego.

pozdr.

maniek - 13-03-07, 18:17

maryaChi napisał/a:
czyli oplaty krajowe
Ale krajówki już nie ma ,ponoć.
andi64 - 13-03-07, 22:01

Cytat:
Ale krajówki już nie ma ,ponoć.

no właśnie, ja też w tamtym roku myślałem że są krajówki, a tu kicha :sad:

maryaChi - 25-03-07, 16:45

Witam.

Chciałbym wrocic do tematu bo moje wszystkie watpliwosci zostaly rozwiane.

Wynikaly one z pomylki jaka byla zamieszczona w Wędkarzu Polskim (Styczniowym bodajże). Napisane tam bylo ze okreg plocko-wloclawski NIE POSIADA ZADNYCH POROZUMIEN. Przy okręgu torunskim bylo zas napisane ze posiada porozumienie z okregiem plocko-wloclawskim. Bylo to dla mnie dziwne... I doszedlem do wniosku ze wykupie sobie skladki w toruniu - 60km a wiecej miejsca do lowienia. Moje myslenie okazalo sie bledne, bo porozumienia są obustronne i nie musze nigdzie jechac.

Pozdrawiam.

kejwot - 06-04-07, 13:02

Witam
PZW Płocko-Włocławski podał na stronie info o zawarciu dwóch porozumień z PZW Bydgoszcz i Toruń.
Przy czym porozumienie z Toruniem nie dotyczy rzeki Wisły w okręgu Toruń. Dla Wędkarzy PZW Płocko-Włocłwaskiego są dodatkowe opłaty za 2 wędki (65 zł) i spining (45 zł).
Porumienia są opublikowane na stronie PZW Płocko-Włocławskiego.

Pozdrawiam.

bad_ghost - 07-04-07, 01:06

czesc :mrgreen:

gdzie mozna sprawdzic jakie porozumienia ma okreg skierniewice?
a moze ktos wie?
z gory dzieki za odp :razz:

pozdrawiam
Marcin

Jarosław - 07-04-07, 08:35

POROZUMIENIA 2007
Publikujący: Okręg PZW w Skierniewicach 26 stycznia 2007 20:31

w 2007 roku dla wędkarzy Okręgu Skierniewice Polskiego Związku Wędkarskiego obowiązują porozumienia z niżej wymienionymi okręgami:

1. Ciechanów
2. Częstochowa
3. Kalisz
4. Katowice
5. Kielce
6. Konin
7. Legnica
8. Leszno
9. Łódź
10. Mazowiecki - dopłata 30 lub 40 zł
11. Piotrków Trybunalski
12. Radom
13. Siedlce - dopłata 15 zł spinning
14. Sieradz
:grin:

bad_ghost - 07-04-07, 10:47

WIELKIE DZIEKI! :)

Ja zrobilem doplate na wisłe - 30 zł czyli na okreg mazowiecki?

pozdro

Jarosław - 07-04-07, 15:55

To jest największe porozumienie jakie znam. Mam wrażenie, że niedługo porozumienia się skończą :sad:
Mariusz37 - 18-05-07, 23:47
Temat postu: porozumienia
wiec trafilem na samego zarzadce taka jest prawda ze ci prezesi to chyba ukonczyli podstawowke ze sie nie moga dogadac w sprawie porozumienia przemysl- rzeszow a raczej prezes rzeszowa widocznie bardzo uczony ma taki poglad zeby ograniczyc okreg wedkowania dla przykladu to bym mu ograniczyl pensje i stanowisko w zarzadzie
Jarosław - 19-05-07, 05:17

J
Mariusz37 napisał/a:
ma taki poglad zeby ograniczyc okreg wedkowania

Jesteś rozżalony i wcale sie nie dziwię, ale nie znasz zasad jakie kierują porozumieniami. Jedna z nich jest, że mocniejszy okręg nie chce słabszego aby ci ze słabszego nie wyciągali ryb temu mocniejszemu za darmo. Z kolei ci ze słabszego mogą się przenieść do mocniejszego jeżeli tam więcej wędkują. Miejsce zamieszkania nie ma nic wspólnego z przynależnością do okręgu.

sieju1 - 24-05-07, 11:27

Porozumienia PZW Okręg w Kielcach na 2007 rok:

1. Częstochowa,
2. Jelenia Góra,
3. Kalisz,
4. Kraków,
5. Legnica,
6. Lublin,
7. Łódz,
8. Piotrków Trybunalski,
9. Radom,
10. Rzeszów,
11. Sieradz,
12. Skierniewice,
13. Tarnobrzeg,
14. Tarnów,
15. Wałbrzych,
16. Wrocław.

Adam_Max - 07-09-07, 20:34
Temat postu: Porozumienie Katowice - Częstochowa
Jak to w zasadzie jest z tym porozumieniem istnieje ono czy nie??

Na głównej stronie internetowej PZW nie ma "Częstochowy" na liście porozumień okręgu Katowice, podobnie z resztą na stronie okręgu PZW Katowice tutaj również nie ma Częstochowy na liście podpisanych porozumień.

Z kolei na podstronie okręgu Częstochowa również jest lista porozumień i tam znajduje się odpowiednia pozycja..
Bedę wdzięczny za wyjaśnienie.

bboobb - 07-09-07, 20:59

Na liście nie ma ale pierwsze zdania na obu podanych przez Ciebie stronach brzmią:

W 2007 roku nadal obowiązuje porozumienie z Okręgiem Częstochowa, z którym mamy wspólny rejestr połowu ryb.

Tak, że raczej obowiązuje.

Adam_Max - 07-09-07, 21:07

Kurde jakiś ślepy jestem :oops: albopo prostu za dużo komputera. Jutro chce jechać na Poraj sprawdzam a tu nie ma Częstochowy na liście.
bboobb - 07-09-07, 21:17

No to wychodzi na to, że możesz spokojnie jechać (nie licząc pogody). Połamania kija życzę.
slider 7 - 08-09-07, 11:26

Dokładnie. Z dawnych, najbliższych "partnerów" naszego województwa odpadł okręg bielski. Na Poraju możesz wędkować bez obaw.
slider 7 - 08-09-07, 11:50

Chciałem napisać jeszcze jakie okręgi mają z nami porozumienie, ale to już zostało zrobione :cool: .
andi64 - 08-09-07, 11:54

Adam_Max napisał/a:
Jutro chce jechać na Poraj sprawdzam a tu nie ma Częstochowy na liście.

jest, jest, tylko że w załączniku który dostałeś przy opłaceniu składek :grin:

ketonal - 22-04-08, 01:46
Temat postu: Okręg Sieradzki - Porozumienia
Moi drodzy towarzysze i towarzyszki zaplanowałem sobie, że spędzę tegoroczny weekend majowy nad zbiornikiem Otmuchów.
Należę do okręgu sieradzkiego, który to ma podpisane porozumienie z Opolem.
Mimo to pod porozumieniami jakie posiada mój okręg widnieje napis Dopłata Opole 47zł ?
Sami zobaczcie

http://www.pzw.org.pl/hom...omosc&pozycja=0

Czy oznacza to, że jeśli chcę tam pojechać i pospinningować lub powędkować na spławik to muszę zrobić dopłatę :?:
Jak taki zapis wy rozumiecie :?:

Jarosław - 22-04-08, 08:46

ketonal napisał/a:
Jak taki zapis wy rozumiecie

Dopłata Opole 47 zł czy może być jaśniej napisane.

ketonal - 22-04-08, 20:29

Panowie wielkie dzięki :wink:

A wracając do tematu to czego konkretnie dotyczy ta dopłata (Opole 47 zł) :?:

Bo w przypadku Siedlec na przykład sytuacja jest jasna okręg Sieradz ma podpisane porozumienie z okręgiem Siedleckim natomiast widniejąca niżej informacja o dopłacie dotyczy metody spiningowej. Tak więc sytuacja w tym przypadku jest jasna jadąc do Siedlec nie wolno mi tam spiningować, ale już po dokonaniu dopłaty w kwocie 15 zł mogę śmiało rozkładać wędkę spiningową.

voivod - 22-04-08, 20:41

ketonal napisał/a:
A wracając do tematu to czego konkretnie dotyczy ta dopłata (Opole 47 zł)

Z reguły jest to dopłata do składki okręgowej, która uprawnia do połowu na dwie wędki lub spinning. Dopłatę najczęściej robi się, w kole macierzystym.

madi - 22-04-08, 22:41

voivod napisał/a:
ketonal napisał/a:
A wracając do tematu to czego konkretnie dotyczy ta dopłata (Opole 47 zł)

Z reguły jest to dopłata do składki okręgowej, która uprawnia do połowu na dwie wędki lub spinning. Dopłatę najczęściej robi się, w kole macierzystym.

No to fajnie macie z tą dopłatą, dla wędkarzy z Okręgu Wałbrzych owa dopłata wynosi jedyne 55 zeta :???:
Wg informacji dla mojego okręgu: "Okręg PZW w Wałbrzychu zawarł również porozumienie z Okręgiem PZW w Opolu. Na podstawie tego porozumienia wędkarze łowiący na wodach Okręgu PZW w Opolu płacą składkę roczną za wody nizinne w wysokości 55 zł (wędkowanie z brzegu). Opłaty za korzystanie ze środków pływających należy uiścić w wysokości obowiązującej w Okręgu PZW Opole".
a więc, dopłata ta upoważnia do normalnego wędkowania z brzegu na wodach nizinnych, którą opłaca się u siebie w kole; tak było u mnie i mimo, iż mam blisko nie skorzystałam ponieważ w koło mam wiele innych wód, na których mogę spokojnie łowić ryby bez dodatkowych dopłat na podstawie zawartych porozumień.

Osobom skłonnym do korzystania z opolskich wód polecam zapoznanie się z zasadami wędkowania w okręgu opolskim

ketonal - 23-04-08, 15:58

Madi no to zapracowałaś sobie na plusik :wink:
A to dla tego, że gdyby nie twój link to znalazł bym się na Otmuchowie ze spinningiem i chęcią zapolowania na szczupa z łodzi w miesiącu w którym (na Otmuchowie) jest to surowo zabronione.
A co do dopłaty to hm ... zamiast niej dokonam zapłaty za kilka złotych bażantów w Czechach.

madi - 23-04-08, 16:06

ketonal napisał/a:
Madi no to zapracowałaś sobie na plusik :wink:

Dziękuję bardzo :wink:

ketonal napisał/a:
A to dla tego, że gdyby nie twój link to znalazł bym się na Otmuchowie ze spinningiem i chęcią zapolowania na szczupa z łodzi w miesiącu w którym (na Otmuchowie) jest to surowo zabronione.

Jak dobrze pamiętam to te zaostrzenia w regulaminie zwłaszcza jeżeli chodzi o połów szczupaka i sandacza, miały miejsce na początku zeszłego roku. Faktycznie mógłby być problem, i to dość kosztowny.

ketonal napisał/a:
A co do dopłaty to hm ... zamiast niej dokonam zapłaty za kilka złotych bażantów w Czechach

Też dobry pomysł, akurat będzie zapas na ryby :wink: :lol:

maniek - 24-04-08, 09:51

madi napisał/a:
ketonal napisał/a:
A co do dopłaty to hm ... zamiast niej dokonam zapłaty za kilka złotych bażantów w Czechach

Też dobry pomysł, akurat będzie zapas na ryby :wink:
A jakie ryby się łowi na zlote bazanty :mrgreen: :wink:
Ps sorki za zart ,ale kiedyś takie pytanie usłyszałem . :lol:

madi - 24-04-08, 11:28

maniek napisał/a:
A jakie ryby się łowi na zlote bazanty :mrgreen: :wink:
Ps sorki za zart ,ale kiedyś takie pytanie usłyszałem . :lol:

A jaka jest odpowiedź? :wink: :lol: :lol:

ketonal - 24-04-08, 19:56

... złote rybki :!:
edmund - 12-01-09, 12:41

Wiadomo już coś o porozumieniach i ile składka za 2009 chodzi o Sieradz.
Edmund

zdrapek - 15-01-09, 23:37
Temat postu: Porozumienie Poznań - Katowice
Witam.

Czy orientuje się ktoś jak wygląda porozumienie między PZW Poznań a PZW Katowice?
Na stronie PZW Poznań - porozumienia jest zapisek:

Na podstawie składki okręgowej wykupionej w Okręgu w Poznaniu można wędkować również na wodach ogólnodostępnych n/w Okręgów:

Bydgoszcz
Leszno
Gorzowski - 2 wędki z brzegu na wodach ogólnodostępnych
Zielona Góra
Koszalin - również na wodach górskich
Kalisz
Łódź - rz. Bzura, Moszczenica, Malina, Ner, stawy Arturówek, Zgierz, Przędzalnia, Młynek, Stefańskiego - licencyjne: zb. Stryków, za 30zł dopłatą: stawy Krzywie, Konstantynów, Monoprzem-Talar, Talarza prawa strona, cegieln. Wymysłów, zb. Skoszewy Nowe
Katowice -wody ogólnodostepne. W okręgu Katowickim obowiązuja liczne ograniczenia.
Jelenia Góra- tylko wody nizinne
Wałbrzych
Piotrków Trybunalski
Legnica
Okręg Nadnotecki – Piła - tylko rzeki Noteć, Warta, Wełna i jez. Samołęż w gm. Wronki

Chodzi mi o zapisek dotyczący ograniczeń, czy to są ograniczenia wynikające z formy zawartego porozumienia (wynikające z porozumienia) czy po prostu ograniczenia jakie istnieją w okręgu katowickim niezależne od zawartej umowy.
Ma ktoś pojęcie o co chodzi?

Jarosław - 16-01-09, 07:56

zdrapek napisał/a:
, czy to są ograniczenia wynikające z formy zawartego porozumienia (wynikające z porozumienia) czy po prostu ograniczenia jakie istnieją w okręgu katowickim niezależne od zawartej umowy.

To są ograniczenia niezależne od umowy polegające na przedłużeniu ochrony lub wymiaru poszczególnych gatunków a poza tym nawet niektóre zbiorniki maja jeszcze dodatkowe ograniczenia. Na przykład na zbiorniku Przeczyce jest całkowity zakaz spiningu do 31 maja i zakaz połowu z wyspy. Trzeba niestety wiedzieć o tych ograniczeniach przyjeżdżając na nieznany akwen. Wszystkie te zmiany są zawarte w aktualnym wykazie łowisk lub erracie do starego.

zdrapek - 16-01-09, 11:42

Wielkie dzieki za info :)
ojciec7 - 17-01-09, 10:26
Temat postu: Porozumienia pomiędzy okręgami PZW
Witam! Mam pytanie odnosnie porozumienia miedzy tymi okręgami.pisze że jest porozumienie na 2wędki z brzegu!ja jestem z okręgu Poznań a wędkuje na wodach gorzowskich także, i mam dostęp do łodzi czy konieczna jest jakaś dopłata ,jesli tak to jaka i gdzie ją można wykupić?W tym roku w okręgu Poznań niema dopłaty za łódz aniewiem jak to jest wGorzowie?
Jarosław - 17-01-09, 16:25

Nigdzie nie ma dopłaty za łódź, bo trzeba by od tego odprowadzać Vat. Składka może być powiększona jedynie o łódź.
maniek - 17-01-09, 17:44

Cytat:
Nigdzie nie ma dopłaty za łódź, bo trzeba by od tego odprowadzać Vat. Składka może być powiększona jedynie o łódź.

OKRĘGOWE SKŁADKI NA ZAGOSPODAROWANIE I OCHRONĘ WÓD NA TERENIE DOLNEGO ŚLĄSKA W 2009 ROKU

Składki w 100% przeznaczone na: zagospodarowanie i ochronę wód, dzierżawy i zakup wód, ekologię i ochronę przyrody.

I. Składka Pełna "N"+"G"+"Ł" - uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych, górskich oraz z środków pływających:

1. normalna - 90+50+30 = 170 zł,
2. ulgowa I (50%) - 45+25+30 = 100 zł,
3. ulgowa II (75%) - 23+13+30 = 66 zł,
4. ulgowa członek uczestnik - 15 zł.

edmund - 17-01-09, 18:11

Sieradz czy sie porozumiał i juz wiadomo ile trzeba zpłacić
Edmund

Jarosław - 17-01-09, 21:41

maniek napisał/a:
Jarosławie a możesz jaśniej ,bo coś "mataczysz" :wink: :mrgreen:

Sam sobie odpowiedziałeś:
maniek napisał/a:
I. Składka Pełna "N"+"G"+"Ł" - uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych, górskich oraz z środków pływających:

Teraz nie ma dopłat są tylko zniżki jak z czegoś zrezygnujesz. Ale to nie ja mataczę :lol:

Zima - 04-06-09, 19:34
Temat postu: Porozumienie - Dolnyśląsk - Wielkopolskie
Hi

Należe do koła wędkarskiego we Wrocławiu a chciałbym się wybrać na rybki nad jezioro w Boszkowie...z tego co wiem porozumienia nie ma więc stąd moje pytanie:

Co, gdzie trzeba kupić, żeby móc połowić na tym zbiorniku legalnie, należąc do koła we Wrocławiu?

Zima - 05-06-09, 17:58

Nikt nie wie gdzie, jakie pozwolenia trzeba wykupic?! :roll:
maniek - 05-06-09, 18:38

Zima napisał/a:
Nikt nie wie gdzie, jakie pozwolenia trzeba wykupic?!
Nie wierze ze nie potrafisz sie posługiwać się goglarką.tu masz info http://www.pzw.org.pl/32/...dki_na_rok_2009
wojtt - 05-06-09, 20:19

Zima, powinieneś mieć opłacone składki na okręg Leszno i dodatkowo wykupione pozwolenie na w/w jezioro. W tym roku bodajże na 1 dzien kosztuje 15zł.
Najlepiej zadzwoń do PZW Leszno, w linku podanym przez maniek, znajdziesz tel.
Miałem podobną sytuacje tylko odwrotnie.

warszawa_24 - 19-11-09, 19:07

Uchwała Zarządu Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. z dnia 26.10.2009

Zarząd Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. podejmuje uchwałę o nie podpisywaniu na rok 2010 porozumień z żadnym Okręgiem PZW o wzajemnym honorowaniu opłat na ochronę i zagospodarowywanie wód. Dla wędkarzy nie będących członkami Okręgu gorzowskiego, uprawianie wędkowania będzie możliwe po wniesieniu stosownej opłaty. Uchwałę podejmuje się zgodnie ze Statutem PZW § 46 pkt.27

Również ciekawa jest ta uchwała:

Uchwała Zarządu Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. z dnia 26.10.2009

Zarząd Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. zatwierdził uchwałę Prezydium ZO PZW w Gorzowie Wlkp. nr 53/2009 z dnia 12.10.2009r w sprawie zakazu spinningowania na Kanale Portowym w Słubicach w okresie od 1 listopada do 31 maja każdego roku.

przemekli - 20-11-09, 00:33

A orientuje się ktoś jak wygada sprawa dla okręgu Wrocław na 2010r.

Czy może będzie porozumienie z okręgiem Zielona Góra?

maniek - 20-11-09, 14:09

przemekli napisał/a:
A orientuje się ktoś jak wygada sprawa dla okręgu Wrocław na 2010r.
Jeszcze nie ustalone
edmund - 20-11-09, 18:32

Po co to ustalać jedna karta wędkarska na cały kraj ile mniej biurokracji ,a nasi przedstawiciele zaoszczędza na watrobach .
cinek1979 - 04-12-09, 17:10

licze na porozumienie okręgów opolskiego i wrocławskiego
dominik poznan - 06-12-09, 21:18

Czy jeżeli zapiszę się do pzw i opłacę składkę w poznaniu czy będę mógł wędkować na wodach pzw zachodniopomorskie okręg Koszalin?(pojezierze Drawskie)
Jeżeli nie to co muszę dodatkowo opłacić?

maniek - 07-12-09, 11:44

dominik poznan, Jeśli Poznań podpisze porozumienie z Koszalinem to tak ,będziesz mógł wędkować na wodach zach.pom.
cinek1979, Nie licz na wiele .

wojtt - 07-12-09, 13:59

Właśnie, wiecie juz coś na temat porozumień w 2010r?
cinek1979 napisał/a:
licze na porozumienie okręgów opolskiego i wrocławskiego

ja też liczyłem na porozumienie wrocławskiego i leszczyńskiego, nie doszło do niego, ciekawe jak w nadchodzącym roku będzie :roll:

ds-fan - 07-12-09, 14:46

edmund napisał/a:
Po co to ustalać jedna karta wędkarska na cały kraj ile mniej biurokracji ,a nasi przedstawiciele zaoszczędza na watrobach .

A ja jestem kategorycznie przeciwny wszelkim krajówkom czy porozumieniom ,uważam że jak kogoś stać na wyjazd gdzieś "w polskę"na rybki to stać go na opłacenie składki w miejscu połowu.

maniek - 07-12-09, 15:12

wojtt napisał/a:
Właśnie, wiecie juz coś na temat porozumień w 2010r?
Jeszcze się nie dogadali ,ale już jest cennik opłat na przyszły rok http://haczyk.pl/forum/vi...p=145291#145291
dominik poznan - 07-12-09, 22:51

maniek, W 2009 było bo sprawdzałem a w 2010?Kiedy będzie wiadomo? znając prace pzw to pewnie koło grudnia 2010
maniek - 08-12-09, 10:25

dominik poznan napisał/a:
Kiedy będzie wiadomo? znając prace pzw to pewnie koło grudnia 2010
Pewnie na początku roku czyli styczeń.
dominik poznan - 17-12-09, 18:33

To wszystkie porozumienia okręgu Poznań na 2010? http://www.pzw.cal.pl/web...d=60&Itemid=124
Wie ktoś czy będą jeszcze jakieś szczególnie z Koszalinem?

artech - 18-12-09, 00:12

Z tego co wiem Koszalin wypiął się na wszystkich :roll:
wedkarzyk - 21-12-09, 22:38

:evil: Leszno znów na bakier z Wrocławiem i 200 na dwa znaczki trzeba szykować :evil: Kto wymyśla te porozumienia?
madi - 21-12-09, 22:50

No i ja jestem zadowolona z porozumień :twisted:

Porozumienia O. wałbrzyskiego na rok 2010

Edit: poprawiłam link poprzez dodanie O. wałbrzyskiego.

wedkarzyk - 21-12-09, 23:01

madi napisał/a:
No i ja jestem zadowolona z porozumień :twisted:

Porozumienia na rok 2010
:evil: ja nie :evil:
dominik poznan - 21-12-09, 23:32

artech, Ale to pewne na 100%?
Czy to ylko porozumienia które były podpisane na dłużej a reszta będzie po nowym roku?

artech - 22-12-09, 06:38

dominik poznan, tego nie wiem.
Endrju - 27-12-09, 13:03

W Krakowie porozumień nie będzie. Well done.
Kubiak - 27-12-09, 16:28

Nie wiecie jak porozumienia PZW Katowice :?: Bo na stronie okręgu nic nie pisze. :|
DAWID - 27-12-09, 21:45

http://www.pzw.org.pl/lub...zyokregowe_2010

Porozumienia okręg pzw lublin dla zainteresowanych, troche się zawiodłem bo nie ma porozumienia z biała podlaska gdzie studiuje (w tamtym roku były) może to się zmieni po nowym roku dwóch składek napewno nie będe opłacał. :evil:

goral28 - 28-12-09, 19:08

PZW Piła ma porozumienie z Gorzowem i Szczecinem a Szczecin z Gorzowem jak zwykle nie. Bez sensu mam łódkę 50km od domu i oficjalnie nie mogę tam łowić bo Drawno do Gorzowa należy.Będę musiał w nadnoteckie strony się udać i kartę u Ojca wykupić. :wink:

PS są małe sprzeczności: PZW Piła informuje o porozumieniu z Gorzowem na 2010r. a PZW Gorzów informuje o nie podpisywania wogóle porozumień na rok 2010 .

warszawa_24 - 28-12-09, 19:13

goral28, jak to możliwe, jak gorzów się na wszystkich wypiął i nie mamy żadnych poruzumień w 2010?
goral28 - 28-12-09, 19:25

Sorry jest uchwała o anulowaniu uchwały :smile: o nie podpisywania porozumień na rok 2010. Paranoja! Stare dziadki siedzą i debatują a Alzheimer blokuję im mózgi :)
czeburaszka710 - 29-12-09, 22:24

Jeszcze nic do końca nie wiadomo . Do kol żadna informacja nie doszła . To może potrwać ... :evil: Dodatkowe porozumienia czasami zawierane na początku roku. Coś tam wiem bo jestem skarbnikiem. Jeżeli nie będzie porozumień to parę członków znowu odpadnie :sad:
kocur - 29-12-09, 22:32

czeburaszka710 napisał/a:
warunki przedstawione przez Okręg PZW
w Szczecinie nie zostały przez Zarząd zaakceptowane ze względu na stawkę jaką Okręg szczeciński zaproponował aby jemu zapłacić.

I tutaj w pełni pierwszy raz popieram nasz zarząd okręgu. W końcu mądra decyzja. Za tą dewastację wody i nabrzeża, pozostawiony syf i mięsiarstwo. :evil:
Brawo :twisted:

goral28 - 29-12-09, 22:53

kocur napisał/a:
czeburaszka710 napisał/a:
warunki przedstawione przez Okręg PZW
w Szczecinie nie zostały przez Zarząd zaakceptowane ze względu na stawkę jaką Okręg szczeciński zaproponował aby jemu zapłacić.

I tutaj w pełni pierwszy raz popieram nasz zarząd okręgu. W końcu mądra decyzja. Za tą dewastację wody i nabrzeża, pozostawiony syf i mięsiarstwo. :evil:
Brawo :twisted:

mówisz tylko o kilkuset metrach brzegu ale myślę, że wielu wędkarzy ze Szczecina też jeżdzi na ryby w strony gorzowskie. A syf to niby tylko obcy robią?

kocur - 29-12-09, 23:05

goral28, nie mówię tutaj tylko o Cegielince ale też o innych wodach gdzie ich spotykałem. Nie wszyscy są tacy i nie można generalizować ale większość postępuje tak że wstyd ich nazwać kolegami wędkarzami.
Co do jazdy w drugą stronę to nie znam takich :roll:

czeburaszka710 - 29-12-09, 23:22

Zaśmiecanie i inne łamania regulaminu i brak porozumienia nie można łączyć. W wielu państwach opłaty obowiązują na cały kraj i nikt nikogo nie dzieli na swój obcy , ludzi mają wygodę a my system rodem z komuny, "dziel i żądz " zawsze sprawdza się.
slowik - 07-01-10, 19:36

maniek,
Odnośnie opłacania dwóch woj.
Opłacam dodatkowo od paru lat Opolskie bo spędzam tam 80% czasu na wędkowanie :mrgreen:
A akurat tradycyjnie jak co roku te dwa woj. się nie dogadały :???:

dominik poznan - 12-01-10, 21:30

porozumienia pzw Poznań na 2010 całe szczęscie jest Koszalin :mrgreen:

http://www.pzw.cal.pl/web...d=60&Itemid=124

sinus - 13-01-10, 18:50

porozumienia pzw Poznań na 2010 całe szczęscie jest Koszalin :mrgreen:

i tu się z tobą zupełnie zgadzam :mrgreen:
jeszcze w nowy rok na stronie okręgu Poznańskiego nie było porozumienia z Koszalinem, a na głównej pzw było info, że jest porozumienie ale z dopłatą zryczałtowaną na rzecz Koszalina. żeby skonfrontować te sprzeczne informacje zadzwoniłem do zo poznań 4albo5 stycznia i od "bardzo uprzejmej pani" usłyszałem: " nie wiem co jest w internecie, ale wiem co jest! jak mówię, że są porozumienia to wiem bo leżą u mnie na biurku podpisane. prosżę" :evil:
tak czy inaczej najważniejsze że są :!:

kolamilan - 13-01-10, 20:21

Zna ktoś może porozumienia pzw Częstochowa?
warszawa_24 - 13-01-10, 20:25

Wystarczy google:

http://www.pzw.org.pl/19/...ami_na_2010_rok

kolamilan - 13-01-10, 20:30

Nie pomyślałem heh wielkie dzięki
dominik poznan - 14-01-10, 17:41

sinus, Na jakie jeziorka z tego okręgu jeździsz ?
sinus - 15-01-10, 20:10

sinus, Na jakie jeziorka z tego okręgu jeździsz ?

mam rodzinę koło szczecinka więc tamte rejony, ale jak znasz jakieś fajne łowiska to można i gdzieś dalej się zapuścić :wink:
ponadto "jeździsz" to przesada, po prostu przy okazji zabieram wędki i zawsze gdzieś wyskoczę...

JACooL - 17-01-10, 08:31

Moje pytanie dotyczy okregu Sieradzkiego.
W ub. roku bylo porozumienie ze Skierniewicami.
W b.r. porozumienia brak (przynajmniej do tej pory) najgorsze, ze nie napisano jaka doplate zrobic zeby legalnie wedkowac w Skierniewickim :(
Moze ktos ma informacje w tym temacie ??

spini - 17-01-10, 08:52

http://www.pzw.org.pl/47/...pzw_na_2010_rok prozumienia sieradz na 2010r
JACooL - 17-01-10, 18:28

Spini - juz myslalem, ze cos pozmieniali i Skierniewice dolozyli .... kurcze
zagladam co kilka dni na ta strone i lipa. Stad moje pytanie - moze ktos z forum ma jakies nowsze/lepsze informacje.

spini - 17-01-10, 19:48

To gdzie tak bardzo jeżdzisz w moje strony że ci tego okregu brak? Bede w tygodniu w okregu łowicz to sie spytam co i jak i napisze... :grin:
JACooL - 17-01-10, 19:58

Hehe skleroza - nie pamietasz jak z Chelkiem razem spotkalismy sie w ub. roku nad jakims stawikiem pod Skierniewicami ? :P
Odpowiadajac na Twoje pytanie - ogolnie Bzura od Orlowa z pradem :)

Zeby OT nie bylo - jak sie dowiesz to daj znac, bo juz prawie 3 tyg. nie bylem nad Bzura przez ten brak porozumienia :/

PS chcialem sprawdzic na stronie PZW Skierniewic, ale jakas zawirusowana jest niestety...

spini - 17-01-10, 20:06

Ach żesz w morde-pamiętam:P Na bzurke i tak nie masz po co jechać,skuta lodem!!! A na dodatek miejscami jeszcze płynie także bez szans na wejście na lód :evil:
Co by nie było to do tematu, nie zwirusowana ale chyba okręg skierniewice i łowicz to same dziadki i patologia bo strony i informacje w nich nie są najlepszą dewizą okręgów!!! :oops:
Nic ciekawego nigdy nie napisali... :mad:
pzdr

JACooL - 17-01-10, 20:14

Na lod i tak nie wchodze :) wole stapac po ziemi.
Jak sie czegos dowiesz o tych porozumieniach / ew. doplatach - prosze o informacje :)

dominik poznan - 17-01-10, 21:07

sinus Ja okolice Drawska Pomorskiego prawie co dwa tygodnie tam jestem

Co do porozumień to przy opłacie dawali taki informator pzw wykaz jezior zarybienia itp. aktualne porozumienia też tam były nie trzeba nigdzie dzwonić chodzić dowiadywać się wszystko tam było.

sinus - 17-01-10, 21:44

przy opłacie dawali taki informator pzw

jako że na lodzie nie poławiam jeszcze nie opłacałem :wink:
natomiast co do wyjazdów co 2 tygodnie to powiem szczerze że zazdroszczę... chciałbym mieć tyle czasu....

pawel332 - 05-03-10, 21:14

tak wreszcie w miesiącu marcu mamy Porozumienia JELENIA GÓRA
http://www.pzw.jgora.pl/porozumienia.htm

JACooL - 18-03-10, 06:44

Wedkowanie ma byc przyjemnoscia ....
Od tych porozumien mnie juz glowa boli i na usta cisna sie niecenzuralne slowa :evil:
Doszly mnie wlasnie wiesci z kola, ze w tym roku porozumienia ze Skierniewicami nie bedzie. Jednak nie to jest najgorsze, nie mam nawet mozliwosci zrobienia doplaty. Jezeli bede chcial wedkowac w Skierniewickim, musze robic wplaty jednodniowe, albo jeszcze raz zaplacic skladke roczna w Skierniewicach, ew okregu ktory ma porozumienie.
Pospieszylem sie z oplatami w tym roku, bo na poczatku roku zawsze mam mniej pracy i wiecej czasu na rybki... A teraz mam zagadke - gdzie 2gi raz zaplacic :(

spini - 18-03-10, 07:01

Am może w Kielcach tam podobno Chelek opłacał i ma całe mazowsze,bzurke podobno też.po więcej wiadomości podbij do niego bo nie dopytałem sie co i jak.
W twoim wypadku mozna sie ..... na PZW:D

JACooL - 18-03-10, 07:18

Przegladajac mapy porozumien Kielce wypadaja chyba najlepiej. Bede musial sie Chelka zapytac jak "zdalnie wkleic znaczki" :) bo w tamte strony sie nie wybieram.
Do PZW zapisalem sie spowrotem, zeby miec mozliwosc lowienia w wodach plynacych. Lowisk komercyjnych mialem juz troche dosyc. Niestety na wedkowanie mam najczesciej czas w dni wolne od pracy, a wtedy nad "burdelwoda" najczesciej odbywaja sie pikniki. Ja jadac nad wode chce posiedziec w spokoju i odpoczac od codzienngo szumu i gonitwy, pewnie jak wielu innych wedkarzy :) O takie warunki najlatwiej nad niewielkimi rzeczkami, np. rz.Bzurka z doplywami. Na szczescie mam niedaleko ~40km, ale na moje nieszczescie oplate zrobilem w okregu ktory nie moze sie dogadac :evil: Ktos moze zapytac - czemu nie zrobiles oplaty w Skierniewicach ? Zrobilem w Sieradzkim - bo nad Warte jezdzilem w I i II, bo Skierniewickie rzeki byly zamarzniete ...

spini - 18-03-10, 09:14

Nikt sie pytał nie będzie bo to twoja sprawa:D ale w pszyszłym roku zapewne sie zastanowisz 2 razy zanim wybierzesz okręg:)) No niestety takie sa realia życia w PL,nie dość że zapłacisz to jeszcze ci w h..a zrobią-sorki za słowa ale jak tu sie nie złościć.
Mam nadzieje że jednak uda ci sie wszystko i spotkamy sie nad wodą w piękną <polską> wiosnę:D:D
pozdrawiam

CHELEK - 18-03-10, 11:13

JACooL napisał/a:
Bede musial sie Chelka zapytac jak "zdalnie wkleic znaczki" :)
Całe 140zł i wody górskie do tego oraz Mazowieckie a resztę dogadamy :wink: Przy wo(ó)dzie :lol: :lol:
Ps:Żwiru już właśnie opłacił :cool:

berzer - 05-04-10, 19:34
Temat postu: Porozumienie pomiedzy okregiem w Poznaniu, a w Gorzowie Wlkp
Witam serdecznie,

Moze gdzies byl temat poruszony ale nie doczytalem. Wedkowac zaczne w sumie od tego roku, w zeszlym roku tylko sobie sprezentowalem wedki.

Jestem z Poznania, jestem czlonkiem PZW i kola z jego okolic. Raz po raz jezdze do rodziny w okolice Gorzowa Wielkopolskiego i z tego co doczytalem to porozumienie pomiedzy Poznaniem, a Gorzowem tyczy sie tylko rzeki Warty.

Prosze mi powiedziec co musze zrobic aby bez problemow moc wedkowac na jeziorach nalezacych do PZW w Gorzowie? Musze wniesc pelna oplate czy sa jakies doplaty?

Jak to wyglada? Prosze o pomoc...

Pozdrawiam

warszawa_24 - 05-04-10, 23:00

"Porozumienie z Okręgiem PZW w Poznaniu w sprawie wzajemnego udostępnienia wód w 2010 r.

1 .Okręg PZW w Gorzowie Wlkp. w ramach niniejszego porozumienia udostępnia do wędkowania wędkarzom Okręgu poznańskiego:
- obwód rybacki rzeki Warty nr 11 tj. od dopływu z Jeziora Barlińskie do rzeki Warta do połączenia rzeki z rzeką Noteć w miejscowości Santok.

2. Okręg PZW w Poznaniu w ramach niniejszego porozumienia udostępnia do wędkowania wędkarzom Okręgu gorzowskiego :
- obwód rybacki rzeki Warty nr 10 tj. od dopływu z Jeziora Chojeńskie do granicy z obwodem nr 11 rzeki Warty.
- jezioro Miejskie i Kuchenne w miejscowości Międzychód."

berzer - 06-04-10, 14:12

Ok, to wiem, bo przeczytalem na stronie PZW. Ale jezeli chce lowic na pozostalych jeziorach to co? Ile place? Tyle samo co nowy czlonek czy jakas ulga jest? O to mi chodzi...
warszawa_24 - 06-04-10, 14:15

Tak jest z innymi okręgami, wpłaca się na swój macierzysty okręg + 50% na ten drugi.
Jednak z Poznaniem tego nie ma. Kupujesz normalną, pełną składkę, oczywiście zależnie od Twojego wieku czy rodzaju wód.

berzer - 06-04-10, 14:19

No to ciut nie ten teges :/ Ogolnie do dupy :(
zdrapek - 12-05-10, 22:29

Co koledzy powiecie na aneks do porozumienia między PZW Łodż a K-ce:
http://www.pzw.org.pl/pli...pliki/aneks.jpg

PS. Zwróćcie uwagę na daty....

Mike_Mil - 13-05-10, 06:36

Mam małe pytanko...
Czy należąc pod PZW Wrocław-okręg dolnośląski mogę powędkować na zbiorniku Michalice,tj zbiornik zaporowy na rzece Widawa,położony blisko Namysłowa?
Jest do woj.opolskie...
znalazłem coś na ten temat ale jakoś nie mogę dojść o co tam chodzi.
Podaję link: http://www.pzw.org.pl/home/mapa_porozumien/38

maniek - 13-05-10, 12:06

zdrapek, To już paranoja ,i łamanie praw konst. Ale czy znajdzie sie odważny aby to zaskarżyć ,wątpię.
Mike_Mil, Z tego co piszą to możesz łowić tylko do zapory czołowej ,na samym zalewie musisz dokonać opłaty.

kamionki - 13-05-10, 14:00

Mike_Mil z tego co się dowiedziałem to musisz opłacić wędkowanie na tym zbiorniku.20 zł/doba lub 110 zł/rok.Co się bardziej kalkuluje sam musisz ocenić.
Ja się zastanawiam jeszcze jak często będę tam jeździł.

qestt - 21-06-10, 20:28
Temat postu: Opłata miedzy okregowa
Czesc, mam pytanko, jestem z warszawy, i chcialbym lapac ryby w okregu wojewodzctwa lubelskiego ( dokladnie Biala Podlaska). Podobno nasze okregi nie maja porozumienia i musze wplacic dodatkowa skladke. Znalazlem gdzies ze jest to smieszna suma 10-15zl. Teraz pytam sie, czy moge ową skladke zaplacic w glownym zwiazku wedkarskim w Warszawie na ul. Twardej 42 ? czy musze zaplacic jak juz bede na miejscu w Bialej Podlaskiej ?

Pozdrawiam i prosze o sprawdzona informacje. byloby najwygodniej zaplacic w Warszawie, poniewaz nie znam Bialej.

PS. CZY NAPEWNO MAZOWSZE NIE MA POROZUMIENIA Z LUBELSKIM ?

eM_Si - 21-06-10, 22:44
Temat postu: Łowienie w "porozumiałym" okręgu
No więc tak: w wakacje chciałbym wyjechać i przy okazji połowić trochę w okręgu częstochowskim. Wrocławski ma z nimi porozumienie, więc czy starczy mi sama karta ze składkami na Wrocławski, czy musze jeszcze mieć oddzielny rejestr na Częstochowski, lub jakiś znaczek? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki!
oI0 - 21-06-10, 22:48

Przy opłacaniu karty wędkarskiej na ten rok dostałeś rejestr połowów a z nim wykaz wszystkich porozumień okręgu mazowieckiego .... zerkni do niego , warto.
eM_Si - 23-06-10, 22:05

Czy to samo tyczy się Wrocławskiego (ale w stosunku do O. Częstochowskiego) . Ponieważ nic takiego nie dostałem (tylko z porozumienia dolnośląskiego). W kole też takich rejestrów nie mają. Mam iść do jakiegoś koła tam na miejscu?
przemekli - 06-01-11, 13:06

Ciekawa mapa porozumień miedzy okręgami.
http://www.pzw.org.pl/home/mapa_porozumien/55

JACooL - 07-01-11, 08:56

Na mapce ze strony PZW jeszcze nie ma naniesionych porozumien sieradzkich, ale znalazlem na stronie kola:

http://www.klen.wedkuje.p...0,1621,386.html

jak w ub. roku nie dogadali sie ze skierniewickim, a za mazowiecki doplata kosmos...

Adas - 07-01-11, 13:14

a może ktoś napisać porozumienia okręgu Krosno?

PS. Witam ponownie po długiej przerwie

Smile - 08-01-11, 14:20

Dwa posty wyżej masz link do mapki.
przemekli - 08-01-11, 19:23

tak teraz zauważyłem że tej mapce to raczej nie można ufać bo nie dla wszystkich okręgów porozumienia są naniesione i np. dla wrocławskiego jest porozumienie z opolskim a na stronie okręgu nie ma tego porozumienia :shock:
CHELEK - 08-01-11, 19:45

A powiedzcie mi co się dzieje w okręgu Mazowieckim że taką bidę mają i adają z porozumieniami bo w zeszłym roku opłacałem w Kielcach i była to sena suuuuuper razem z Wisłą a w tym roku nikomu nie dają ???????? :cry: :cry: :mad: :mad:
Adas - 08-01-11, 20:08

Smile napisał/a:
Dwa posty wyżej masz link do mapki.

wiesz co nie jestem na tyle ślepy :roll:

tam nie ma wszystkiego chyba :arrow:

CHELEK - 09-01-11, 12:25

Witam ja rozumiem że w poprzednim poście parę "przekliknięć" mi się przytrafiło :wink: ale naprawdę nic nie wiadomo o co chodzi z tym Mazowieckim ?? Bo jak kupiliśmy super ponton z silnikiem 25Km specjalnie dla Wisły :shock: to nie mam zgody na łowienie normalnie po opłaceniu samej karty bez dopłat :sad: ????? :mad:
edmund - 10-01-11, 10:38

Co to za porozumienia ,mam kartę wędkarską PZW to znaczy Polski Związek Wędkarski.
To nie Białoruski nie Niemiecki TYLKO POLSKI w Polsce mogę łowić.
Jak kilku panów z naszego Polskiego Związku chce się napić to ja chętnie zapraszam .

JACooL - 10-01-11, 15:56

Ehhh, niestety scyzoryk sie w kieszeni otwiera na widok tych NIEporozumien, zeby nie uzywac wulgaryzmow...
Cos mi sie wydaje, ze podobnie jak w ub.roku wyciagna mi z kieszeni sporo szelestow za mozliwosc wedkowania nad Warta, Bzura i ew.Wisla :( czyli Sieradz, Skierniewice i na dokladke Mazowsze sie znow nie dogadali. Tyle, ze w ub. roku za Mazowsze doplata byla 40zl/rok, a teraz jest "ciut" wieksza.

Smile - 10-01-11, 18:43

A w siedleckim zdjęli dopłatę na mazowiecki :grin:
JACooL - 11-01-11, 07:44

Wlasnie sie mocno zastanawiam nad przeprowadzka moich papierow i $ do siedleckiego :)
Patrzac na porozumienia, sa wszystkie (+ sporo wiecej) wody w ktorych wedkuje.
Chyba na zlosc przejade sie (bo teraz trzeba osobicie, albo ktos w imieniu) do Siedlec.

Jarosław - 11-01-11, 17:18

JACooL napisał/a:
Wlasnie sie mocno zastanawiam nad przeprowadzka moich papierow i $ do siedleckiego

Ja bym Ci radził nie przenosić się tylko zapisać do nowego koła, bo w moim okręgu wymyślili, że przeniesiony jest jak parszywy i nie może korzystać z porozumień jak jest w nowym kole mniej jak 3 lata. Takie okręgi które mają mało porozumień boją się rozpierduchy i uciekinierów.

kocur - 11-01-11, 17:56

A swoją drogą to jest chore żeby sąsiadujące okręgi nie miały porozumień z automatu :roll: Ale nie ma co się dziwić nie ma porozumień są dodatkowe opłaty :twisted:
JACooL - 11-01-11, 18:16

Zapisac sie - jak mam to rozumiec ? zdawac egzamin :)

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa - brak porozumien dla "emigranta" przez 3lata...
macie to gdzies zapisane w regulaminie? (mi to podpada pod jakies bezprawne praktyki) i jeszcze jedno - w karcie przy oplatach taki ktos ma dopisane, ze nie obowiazuja go porozumienia, czy tatu zmywalne (po 3latach) na czole robia ?
Przepraszam, ale dziwne sa te ustalenia - stad moja ironia, absolutnie nie atakuje Twojej osoby :)

Okregi ktore maja malo porozumien niech sie nie dziwia, ze wedkarze zaczynaja przepisywac sie do konkurencji. W ub. roku koledzy zalatwili taka przeprowadzke listownie (ja zostalem myslac, ze teraz sie dogadaja). Teraz trzeba sie pofatygowac, ale to nie problem dla zdesperowanego i zdenerwowanego wedkarza (jak by nie pisac klienta), ktory woli zostawic pieniadze w kole, ktore potrafi sie dogadac z innymi. Do kiedy PZW bedzie pozwalac na oplacanie skladek w _dowolnie_ wybranym okregu, takie migracje nie beda niczym dziwnym. Ile razy w tym watku czytamy, ze ktos moze wedkowac kilkaset km od domu, a w wodzie plynacej "pod nosem" nie - bo brakuje porozumien. Moja sytuacje opisalem i mozna sprawdzic jak sie "dogadaly" okregi w mojej okolicy...
Ja widze 2 wyjscia: przenosic sie tam - gdzie okregi maja porozumienia interesujace nas ew. cos o czym rozmawialem z kolega po kiju ostatnio - bojkot, polegajacy na nieoplaceniu skladek wcale. Tyle ze ta ostatnia opcja, zeby przyniosla efekt jest trudna do realizacji, za to efekt ... chyba nie musze pisac.
Domyslam sie tylko, ze jezeli dalej okregi beda sie tak "dogadywaly" to rozwiazanie moze byc realne.

zdrapek - 11-01-11, 18:28

U mnie w okręgu jest zapis:

"1. Członkowie kół okręgów, z którymi Okręg PZW Katowice podpisał Porozumienie o wzajemnym honorowaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód są uprawnieni do wędkowania na otwartych wodach Okręgu Katowice, jeżeli w tych okręgach są członkami kół minimum 4 lata przed zawarciem niniejszych Porozumień.

2. Takie same warunki obowiązują członków kół Okręgu Katowice, jeżeli zamieszkują na terenie okręgów, z którymi podpisano niniejsze Porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód.

3. Porozumienia zostały zawarte na okres do 31.12.2011 roku. "

Porozumienia i tak są do d...y bo u sąsiadów nie mogę łowić bez dodatkowych opłat a ich ciekawe wody mam w odległości 30-40km.

JACooL - 11-01-11, 19:14

Dobre, tylko zaraz pomyslalem sobie o nowych (czesto mlodych) osobach ktore zaczynaja, albo wracaja do wedkarstwa - ich te ograniczenia rowniez dotycza ? Bo jezeli tak - to jest jakas dyskryminacja, a nie demokracja ... Cisna sie na usta jeszcze inne okreslenia na takie zapisy.
zdrapek - 11-01-11, 19:45

Tez pomyślałem o młodych wędkarzach... i tu maja klops.
Co do wracających do wędkarstwa lub emigrantów z innych okręgów, to nie mamy tutaj zapisu, że trzeba być członkiem koła przez co najmniej cztery lata bez przerwy (w jednym ciągu).

Jarosław - 12-01-11, 07:34

zdrapek napisał/a:
Tez pomyślałem o młodych wędkarzach... i tu maja klops.
Co do wracających do wędkarstwa lub emigrantów z innych okręgów, to nie mamy tutaj zapisu, że trzeba być członkiem koła przez co najmniej cztery lata bez przerwy (w jednym ciągu).

Właśnie tu nie chodzi o młodych, nowych członków, którzy są mile widziani tylko o emigrantów.

JACooL napisał/a:
Zapisac sie - jak mam to rozumiec ? zdawac egzamin

Jaki egzamin, przecież karta jest ważna na całe życie, nic nie trzeba zdawać tylko się zapisać jako nowoprzyjęty a kartoteka niech zostanie na starym miejscu i w razie czego można się po latach przenieść z powrotem.

JACooL - 12-01-11, 08:17

Bede musial to sprawdzic, bo pani w okregu powiedziala wyraznie - bez starej kartoteki mnie nie zapisze ... musi sprawdzic czy nie mam jakis grzechow na sumieniu :) Jak mam miec, jezeli przez kilka ostatnich lat kontroli nie widzialem na oczy, ale to juz inny temat.
Jezeli jest tak jak piszesz - przestaje widziec roznice pomiedzy przeniesieniem sie, a zapisaniem do nowego kola/okregu. Moze zle napisalem ;) ale chyba wiadomo co mialem na mysli.

Danio169 - 25-01-11, 12:39

Orientuje się ktoś czy dojdzie do porozumienia Opole-Katowice ???
dragstar78 - 27-01-11, 12:35

Witam jak na razie Opole nie uaktualniło na stronie PZW porozumień na ten rok natomiast Katowice tak i z tego co widzę to nie ma porozumienia z opolem.Swoją drogą to nie ma się co dziwić.
JACooL - 28-01-11, 08:00

Nie chcialbym byc strona w tym nieporozumieniu okregow, ale zaciekawilo mnie to co napisales "Swoją drogą to nie ma się co dziwić" Mozesz rozwinac ta mysl? Moim celem nie jest tez zaczynanie jakiejs wojenki - ot zwykla ciekawosc :)
dragstar78 - 28-01-11, 13:22

Witam,oczywiście że mogę rozwinąć swoją myśl :wink:
Opolszczyzna to malutkie województwo zarówno pod względem wielkości jak również liczebności w porównaniu z katowickim.W czasach kiedy za jedną opłatę można było wędkować w całej Polsce, opolszczyzna przeżywała istny potop wędkarzy z sąsiedniego województwa(czytaj katowickie) krótko pisząc przyjeżdżając (JAKO TUBYLEC) na jedną (obojętnie jaką) odrzańską śluzę można było poczuć się jak na zawodach,min.50 namiotów od piątku do poniedziałku to norma wiadomo że każdy zabrał kolegów tak więc siedzi 200chłopa każdy siata w wodzie :cry: co martwiło ale również wkurzało że nie ma gdzie kija wcisnąć a 99% to rejestracje zaczynające się na S dlatego już dawno łowię daleko od śluz następnym problemem to śmieci a raczej wielkie hałdy śmieci i nikt mi nie wmówi że okoliczny dziadek zabiera ze sobą nad wodę konserwy,zupki,plastikowe napoje czy browary bo to są biwakowo-wekendowe śmieci ponieważ dziadziu jak zechce to nażre się w domu i co najwyżej weźmie ze sobą dwie kanapki+termosik żeby nie dźwigać zbędnego balastu po za tym mają swoje miejsca więc sobie nie śmiecą inaczej niż ci co przyjeżdżają 1-2 razy do roku.
Teraz rozwinięcie "myśli"-co takiego ma do zaoferowania katowickie oprócz armii wędkarzy i paru bez rybnych wód?
P.S.w tym przypadku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i zapewne jak bym mieszkał w katowickim to bym tak nie myślał.

JACooL - 28-01-11, 21:15

Poklikalem sobie z ciekawosci na mape porozumien na stronie PZW i z tego co tam zobaczylem nie ma okregu, ktory mialby porozumienie z Opolem i nie musial doplaty robic. Nawiasem piszac - ciekawie "dogadal" sie okreg Bielko-Biala ;)
Czyli jak sam piszesz punkt widzenia itd... mozna napisac dalej - jeszcze sie taki nie urodzil ... ciag dalszy kazdy pewnie zna :)

Co do tematu zostawiania smieci po sobie - temat bardzo wazny, ale nie ten watek, wiec nie rozwijam chociaz mnie tez to bardzo denerwuje. Zeby tylko zasygnalizowac, ze mozna z tym cos zrobic. Jest to fragment regulaminu jeziora Łąckie Duże:

"Proszę zwrócić uwagę na punkt 15 powyższego regulaminu, który w skrócie należy rozumieć tak: gdy chcę wędkować w odległości bliższej niż 5mb od zastanych śmieci na łowisku, to: a) zbieram je przed rozpoczęciem wędkowania – zarzuceniem pierwszej wędki (mimo, że nie są one moje) lub b) oddalam się od nie swoich śmieci na odległość 5 mb. Nie zastosowanie się do powyższego punktu grozi (zgodnie z punktem 19 regulaminu) odebraniem Zezwolenia."

dragstar78 - 28-01-11, 22:47

Mapa porozumień nie jest w pełni z aktualizowana.Wrocław posiada porozumienie z opolem na wody przygraniczne bez dodatkowych opłat.Swoją drogą wy tam w łódzkim też słabo z wodą macie i musicie wędrować trochę a porozumień malutko.
I co dziwnego z tym dogadaniem bielska-białej bo jakoś nie załapałem o co ci biega :shock:

oleq_30 - 29-01-11, 09:55

dragstar78 napisał/a:
opolszczyzna przeżywała istny potop wędkarzy z sąsiedniego województwa(czytaj katowickie) krótko pisząc przyjeżdżając (JAKO TUBYLEC) na jedną (obojętnie jaką) odrzańską śluzę można było poczuć się jak na zawodach,min.50 namiotów od piątku do poniedziałku to norma wiadomo że każdy zabrał kolegów tak więc siedzi 200chłopa

Tak było od zachodniej strony województwa od wschodniej był NALOT wędkarzy z wałbrzyskiego i było to samo w weekendy nie jeżdziłem i zresztą do dzis nie jeżdzę na ryby w weekendy łapanie pomiędzy wrzeszczącymi dzieciakami , pijanymi 'wędkarzami" stertami śmieci, puszek , grillami i namiotami to żadna przyjemność mam na myśli jez. Otmuchowskie nad którym wędkuję od 1988 roku i Nyskie.

JACooL - 30-01-11, 17:46

Piszac, ze nie ma okregu ktory by nie musial doplacac opieralem to stwierdzenie tylko na mapie, ktora jak piszesz jest niedokladnie aktualizowana.
Na tej mapie okreg B-B ma kilka porozumien, ale _wszystkie_ z dodatkowa doplata i to dla mnie bylo "ciekawostka" :)

dragstar78 - 30-01-11, 19:59

AHA :wink: to prawie tak jak w opolu :mrgreen: co zrobić takie czasy.
JACooL - 31-01-11, 07:33

Co zrobic? :) Jak juz pisalem wczesniej, w ub. roku jakos to znioslem, porobilem doplaty do okregow na ktorych wody wedkuje. W tym roku - bunt I stopnia, przenioslem sie do okregu, ktory ma te wody w porozumieniu bez dodatkowych doplat. Jak sytuacja sie bedzie pogarszala, zostaje kolejny stopien buntu - nie oplacanie skladek wcale... Pozyjemy zobaczymy, moze w koncu obudza sie mocodawcy (nie)porozumien miedzyokregowych ;)
JACooL - 03-02-11, 07:04

To sa juz zarty jakies chyba:

ze strony siedleckiego PZW cyt:

"Na wniosek władz Okręgu PZW w Skierniewicach został w dniu dzisiejszym podpisany aneks do "Porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek".

W chwili obecnej członkowie Okręgu PZW w Siedlcach pragnący wędkować na wodach Okręgu PZW w Skierniewicach muszą opłacić składkę okręgową ulgową Okręgu w Skierniewicach (50 zł), a członkowie okręgu w Skierniewicach pragnący wędkować u nas analogicznie muszą opłacić składkę ulgową okręgu siedleckiego (48 zł).

Aneks nie dotyczy osób, które opłaciły składkę przed 1 lutego 2011 roku. Dla nich uprawnienia nabyte z chwilą opłacenia składki pozostają bez zmian. "
koniec cyt.

Co Wy na to ?
Dla osob nie sledzacych porozumien dodam tylko, ze ostatnie zdanie jest wazne - przed wprowadzeniem tego aneksu doplat nie bylo...

pawel332 - 03-02-11, 09:33

JACooL napisał/a:

Aneks nie dotyczy osób, które opłaciły składkę przed 1 lutego 2011 roku. Dla nich uprawnienia nabyte z chwilą opłacenia składki pozostają bez zmian. "
koniec cyt.

Co Wy na to ?
Dla osob nie sledzacych porozumien dodam tylko, ze ostatnie zdanie jest wazne - przed wprowadzeniem tego aneksu doplat nie bylo...

zasadniczo prawo nie działa wstecz i gdyby nawet tego nie napisali to ja bym obstawał przy tym ze w chwili opłacania składki np 28 stycznia takich regulacji nie było i guzik mnie obchodzi co uchwalili potem.Inna sprawa swojego rodzaju nie sprawiedliwośc dlaczego jedni płacą mniej a inni więcej za to samo.

JACooL - 03-02-11, 09:42

Nie znam oficjalnych danych, ale ze Skierniewic do Siedlec przeprowadzilo sie wedkarsko "kilka" osob ;) stad ta decyzja...
CHELEK - 04-02-11, 10:58

JACooL napisał/a:
Nie znam oficjalnych danych, ale ze Skierniewic do Siedlec przeprowadzilo sie wedkarsko "kilka" osob ;) stad ta decyzja...
Wczoraj odemnie było 9szt a przed nami też było wczoraj 11szt a na jednej liście widziałem coś koło 60szt z samych "nieporozumnych" Skierniewic :cool: :mrgreen: no i chyba zrobią koło emerytów i rencistów jako jedno jedyne na cały powiat hahaha :wink:
CHELEK - 04-02-11, 10:59

Oczywiście w Skierniewicach :wink: chciałem dopisać :oops: :oops:
REKIN33 - 11-02-11, 22:40

Mam pytanie,a mianowicie Kalisz podpisał porozumienie z Poznaniem ale przeczytałem w necie o jakichs odrebnych zezwoleniach i nie wiem o co tu chodzi,czy trzeba dodatkowo cos wykupic czy co. Wie ktos cos na ten temat?
JACooL - 13-02-11, 18:40

Domyslam sie tylko, ze chodzi o dodatkowa ksiazeczke z wklejonym hologramem, spisem wod i rejestrem. "Troszeczke" biurokracji nam doszlo w tym roku...
lutek - 20-02-11, 13:30

Witam wracając do opłat w woj mazowieckim to gdzie i jaką sumę muszę zapłacić żeby bez stresów łowić na Wiśle okolice Warszawy czy na Zegrzu ??? i jeszcze jedno pytanko jeśli łowię też na Bugu w okolicach Wyszkowa ( mam w tamtych rejonach działkę i w sezonie często tam jestem ) a jest to chyba okręg Siedlecki to rozumiem że żeby w tym roku tam łowić muszę dokonać kolejnej dopłaty i gdzie ją wpłacić ( jaka suma ) :shock: bo zaczynam się zastanawiać że chyba lepiej byłoby przenieść się na zbiorniki komercyjne a olać te całe PZW chyba taniej ta opcja wyjdzie a i raczej pewne że zawsze coś złapię :lol:
U siebie a mieszkam obecnie w Mszczonowie wyrzygałem już za opłatę podstawową na nasze wody 162 złote z 10 zł. na zarybienie jak dojdzie mi jeszcze zrobić te dwie dodatkowe opłaty to wku.........ienie :evil: i załamka kompletna :sad:

Konriz - 07-03-11, 12:41

Będziesz musiał sporo zapłacić. Tak dla przykładu dopłata do okręgu radomskiego wyniosła mnie 50zł (ulgowa!), z tym, że w koszty była wliczona opłata za spinning.
To co się dzieje zaczyna przekraczać ludzkie możliwości, za co oni biorą takie pieniądze?! Mazowieckie podpisało porozumienia z 4 okręgami, pech chciał, że parę razy w roku wędkuje akurat w innych graniczących okręgach, teraz trzeba będzie sobie odpuścić, taniej wyjdzie kupić sobie rybkę w sklepie...

sebek - 14-03-11, 23:51

kurcze

23 lata w łódzkim okręgu a tu chyba w tym roku trzeba bedzie się przenieść do Sieradza.

Pozostając dalej w Łodzi niemogę łowić w bzurze,warcie i nawet ner poza zasięgiem w jeziorsku również...masakra za co my płacimy!!!!!!!!!!!!!!!

Wykluczając 3 większe rzeki łódzkie to tylko pilica jest w zasięgu no i grabia szkoda słów.

JACooL - 15-03-11, 07:12

Ciezka praca przed Toba :) Trzeba dobrze kombinowac w tym roku, zeby wedkowac w ulubionych wodach i nie wydac calej wyplaty na oplacenie karty...
edmund - 15-03-11, 10:24

Ja w Sieradzu mam zamiar dopłacić 30zł na Zofiówkę.
Biurokracja w tym sezonie przekroczyła samą siebie,
my musimy za to wszystko zapłacić z naszych składek.
Za te wszystkie książeczki, kwitki.
Jak tak
będzie w następnym sezonie to ogłoszę zawieszenie płacenia za makulaturę.

JACooL - 15-03-11, 17:31

Powiem tak - w ub. roku zaplacilem za ten zbiornik. Bylem tam 3 razy i odechcialo mi sie...
30 zl to moze nie majatek, ja placilem chyba 20, ale dla mnie pieniadze wyrzucone w bloto. Osoby z ktorymi jezdze na ryby wiedza, ze nie jestem miesiarzem, wiec nie chodzi o to, ze mi sie oplata nie "zwrocila". Ale 3 dni spedzone nad woda z zerowymi efektami, nie licze kilku sztuk o dlugosci nie przekraczajacej malego palca ;) Wedkarze schodzacy z lowiska tez nie byli zachwyceni efektami. Podczas ktoregos wedkowania nad ta woda, zauwazylismy z kolega, ze kilka stanowisk obok wedkarze wyciagneli niemiarowego szczupaka i zapakowali go do torby - na nasza uwage, grzeczna - odp. byla bardzo niegrzeczna ... Oliwy do ognia dolalo odpowiedz jaka uslyszalem na zebraniu kola, zapytalem jaki jest powod tak krotkiego okresu zakazu lowienia po zarybieniu - odpowiedz mniej wiecej: bo jak sa wedkarze, to klusownikow nie bedzie ;)
Dopytaj sie jeszcze o dodatkowe oplaty za parking i wejscie na lowisko, nie mam 100% pewnosci, ale slyszalem ze takie oplaty zostaly wprowadzone.

miro 85 - 15-03-11, 18:16

dragstar78 napisał/a:
Witam,oczywiście że mogę rozwinąć swoją myśl :wink:
Opolszczyzna to malutkie województwo zarówno pod względem wielkości jak również liczebności w porównaniu z katowickim.W czasach kiedy za jedną opłatę można było wędkować w całej Polsce, opolszczyzna przeżywała istny potop wędkarzy z sąsiedniego województwa(czytaj katowickie) krótko pisząc przyjeżdżając (JAKO TUBYLEC) na jedną (obojętnie jaką) odrzańską śluzę można było poczuć się jak na zawodach,min.50 namiotów od piątku do poniedziałku to norma wiadomo że każdy zabrał kolegów tak więc siedzi 200chłopa każdy siata w wodzie :cry: co martwiło ale również wkurzało że nie ma gdzie kija wcisnąć a 99% to rejestracje zaczynające się na S dlatego już dawno łowię daleko od śluz następnym problemem to śmieci a raczej wielkie hałdy śmieci i nikt mi nie wmówi że okoliczny dziadek zabiera ze sobą nad wodę konserwy,zupki,plastikowe napoje czy browary bo to są biwakowo-wekendowe śmieci ponieważ dziadziu jak zechce to nażre się w domu i co najwyżej weźmie ze sobą dwie kanapki+termosik żeby nie dźwigać zbędnego balastu po za tym mają swoje miejsca więc sobie nie śmiecą inaczej niż ci co przyjeżdżają 1-2 razy do roku.
Teraz rozwinięcie "myśli"-co takiego ma do zaoferowania katowickie oprócz armii wędkarzy i paru bez rybnych wód?
P.S.w tym przypadku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i zapewne jak bym mieszkał w katowickim to bym tak nie myślał.

Swego czasu równiez wody okregu bielskiego przezywaly ekspansje slaskich wedkarzy,przykro mi to mówic bo jestem ze slaska,ale opienie o slaskich miesiarzach są jak najbardziej słuszne,widze co sie 'u mnie' nad woda dzieje....
A jeszcze pamietam jak jakies 3-4 lata temu ludzie przywozili tony leszczy z wisły z pod krakowa..
Dlatego prawie wszystkie okregi sasiadujące z Katowicami niemają porozumienia :neutral:

cinek1979 - 15-03-11, 19:28

w opolskiem na wedkarzy ze slaska mowi sie ...kormorany
cinek1979 - 15-03-11, 19:35

Okreg Opole nie ma porozumien sa tylko doplaty w wysokosci 70 zl nie orientowalem sie z kim ale napewno z wroclawiem ( wedkarze z okregu wroclawskiego za wedkowanie w opolskiem placa 70 zl i tyle samo my z opolskiego na wroclawskim) ale wyczytalem ze ilosc takich pozwolen jest ograniczona, do tego kanal ulgi W Opolu jest od marca do 5 czerwca strafa "no kill" a od 6 czerwca do 26 czerwca CALKOWITY ZAKAZ POLOWU RYB
guslik - 22-03-11, 07:47

Witam, mam pytanie czy jeśli w tym roku opłace składke w okręgu Ciechanów to mogę bez dopłat łowić na wodach Mazowieckiego i Olsztyna?
CHELEK - 22-03-11, 19:38

Powiedzcie mi czy mając kartę opłaconą w Siedlcach i mając 2 pozwolenia wydane przez koło w Siedlcach na wody okręgu Piotrkowa Tryb uprawniające do amatorskiego połowu ryb wędką z brzegu i środków pływających to muszę robić jakąś dopłatę na Zalew Sulejowski żeby móc łowić z łódki ????? :shock: Bo nikt w kołach nie potrafi tego precyzyjnie mi wyjaśnić :cry: :cry:
darek25 - 22-03-11, 21:54

Mając opłaconą kartę w skierniewicach gdzie mogę zrobić dopłate dla miasta łodzi w łodzi
JACooL - 23-03-11, 06:40

Ja w ub. roku majac wykupiony okreg sieradzki jakies doplaty robilem w siedzibie PZW na ul. P.O.W. 23. Ale to bylo rok temu, wiec proponuje kontakt telefoniczny z okregiem :) Jakies dodatkowe pozwolenia, kupowalem tez w sklepie wedkarskim na Fanciszkanskiej.
tomek_mar - 05-05-11, 20:57

Witam!
Mam opłacone składki na okręg bialskopodlaski, niestety nie ma w tym roku porozumienia z okręgiem lubelskim. Chcę wykupić dodatkowe zezwolenie na okręg lubelski, jak to ma wyglądać czy jest to sam znaczek, który kupie w każdym kole należącym do okręgu lubelskiego :?: czy znowu cały komplecik książeczek :?: Jak ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z zezwoleniem na inny okręg PZW niech napisze bo nic nie rozumiem z tych nowych zasad podziałów i porozumień :???:

Boger88 - 18-05-11, 17:41

sebek napisał/a:
kurcze

23 lata w łódzkim okręgu a tu chyba w tym roku trzeba bedzie się przenieść do Sieradza.

Pozostając dalej w Łodzi niemogę łowić w bzurze,warcie i nawet ner poza zasięgiem w jeziorsku również...masakra za co my płacimy!!!!!!!!!!!!!!!

Wykluczając 3 większe rzeki łódzkie to tylko pilica jest w zasięgu no i grabia szkoda słów.
Ja od dwóch lat opłacam kartę w Legnicy. Mają porozumienia bez dodatkowych opłat min. ze Skierniewicami ,Sieradzem ,Piotrkowem ,no i z okręgiem Płocko-Włocławskim ,gdzie są fajne wody. Co roku kolega zbiera karty od kilkunastu chętnych i jedzie do Legnicy zapłacić. Wychodzi taniej niż w Łodzi.
pisaq - 17-07-11, 11:08

Chciałem napisać tu co-nieco o biurokracji w PZW, ale to co przeczytałem mnie załamało.
Takie masowe pielgrzymki w poszukiwaniu tańszych okręgów nic robią nic dobrego.
U mnie wyglądało to tak, że wędkarze z Katowic jeździli płacić do Częstochowy bo było taniej. Na mocy porozumienia wędkowali w Katowicach. Pieniążki "na ochronę i zagospodarowanie" wód trafiały do kasy okręgu częstochowskiego, a ci wędkarze nie łowili na jego wodach. Katowice miały presję wędkarską, ale nie pieniądze. Dlatego w/w okręgi zdecydowały się znieść te porozumienia. I słusznie.

Chciałem poruszyć jeden temat. Mój znajomy należy do koła w okręgu katowickim. Ma opłacone składki roczne w okręgach bielskim i częstochowskim (jedno województwo, trzy okręgi PZW!). Mimo to, może on korzystać tylko z porozumień, jakie oferuje PZW Katowice.
Nawet gdyby miał wykupione pozwolenie na 10 okręgów to może korzystać tylko z porozumień "okręgu macierzystego" :/ Czyli wnosi taką samą opłatę jak wszyscy, ale nie otrzymuje uprawnień jak inni... Masakra jakaś!

edmund - 17-07-11, 11:13

To jest chore z tymi porozumieniami jedna polska karta i dodatkowe na górskie i morskie.
:twisted: :twisted: :idea: :idea:

pisaq - 17-07-11, 12:14

Nie wiem czy to jest chore.
Z jednej strony mamy Polski Związek Wędkarski, a mamy możliwość wędkowania tylko w jednym okręgu. To jest sprzeczne. Skoro tak to działa, to po co nam centrala? Zlikwidować ZG PZW i niech będzie Mazowiecki Związek Wędkarski, Katowicki Związek Wędkarski itp.
Okręgi mają osobowość prawną, opłacenie składki w jednym okręgu upoważnia do wędkowania na wodach tylko i wyłącznie tego okręgu.
Z drugiej strony, opłata krajowa to broń obusieczna. Dla jednych błogosławieństwo, dla drugich okazja. Ponadto nie wyobrażam sobie tego, jak można rozdzielić uczciwie składki na poszczególne wody. Na podstawie areału? Z jakiej racji zarybiać 1000ha zbiornik, na którym presja wędkarska jest znikoma? Zatem na podstawie presji wędkarskiej.
I tutaj pojawia się problem - wędkarze nie wypełniają rejestrów, a i powątpiewam w rzetelność ich analizowania przez organy do tego powołane. Zatem obliczenie presji wędkarskiej na dany zbiornik jest możliwe, ale wyniki nigdy nie odzwierciedlą stanu faktycznego.
Wina leży po obu stronach - wędkarzy i związku.
Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem są... takie jakby pakiety.
Przychodzisz do siedziby związku, mówisz co chcesz, za to płacisz.
Każdy mógłby wybrać coś dla siebie, nie byłoby potrzeby płacenia za coś, z czego nie korzystamy, np możliwości zabierania ryb, wędkowania w morzu czy wodach górskich.

edmund - 17-07-11, 19:21

TO wszystko to naprawdę jest wielki beton,nie do ruszenia.
http://www.fishing.pl/artykuly/rybim-okiem/3148892

pisaq - 17-07-11, 19:48

Takich afer nie brakuje, niech przykładem będzie:
Kulisy wędkarskiej afery

G!zmo - 04-10-11, 18:13

Czy jeżeli kartę opłaconą mam w PZW Kielce to czy mogę łapać na "PILICY" w Sulejowie? Z tego co wiem to porozumienie z Piotrkowem Tryb. mamy ale chciałbym się upewnić żeby nie świecić później oczami :)
Kami - 05-10-11, 13:26

Tak, możesz tam łowić.
G!zmo - 05-10-11, 14:16

Kami napisał/a:
Tak, możesz tam łowić.

Dziękuję, nie mam jak nacisnąć "Pomógł" bo gdybym mógł to na pewno bym to zrobił :)

Kami - 06-10-11, 19:30

Spoko, nie ma za co. :wink:
G!zmo - 14-11-11, 20:14

Mam jeszcze jedno pytanie jestem w kole w Kielcach z Łodzią mamy porozumienie lecz z woj. mazowieckim nie, chciałem się tam wybrać na rybki jutro, może mi ktoś powiedzieć co muszę zrobić aby legalnie tam wędkować?
Gobio Gobio - 14-11-11, 21:31

najlepiej wykupić jednodniówkę na Warszawę (o ile jest możliwość przelewu) zrób to przez internet jeśli nie to pewnie można nabyć w sklepie wędkarskim w okolicy gdzie chcesz łowić.
MattZ - 29-11-11, 13:34

Orientuje się ktoś, czy Ślązacy nadal będą mogli łowić na Wiśle do ujścia Skawy w Zatorze (Małopolska)? Porozumienie obowiązuje do końca tego roku, a chciałbym wiedzieć jak to będzie w przyszłym.
abra1711 - 29-11-11, 14:12

Jakie porozumienie masz pomiędzy kołem katowickim a małopolskim niema żadnego i nie było.
Odcinek Wisły od ujścia rz. Przemszy do ujścia rz. Skawy nr029 należy do okręgu katowickiego więc poco porozumienie jak jesteś z naszego okręgu.

klubus007 - 29-11-11, 14:19

Witaj,
Wisła na odcinku do ujścia rzeki Skawy jest w obwodzie należącym do Okręgu Katowice, poniżej ujścia Skawy, do stopnia wodnego Dąbie to obwód W2 - wody PZW Okręgu Krakowskiego. W tej kwestii nic się nie zmieniło, choć nie jest to regulowane porozumieniem międzyokręgowym.

MattZ - 29-11-11, 15:48

Słyszałem od znajomego, że wędkowanie na tym odcinku jest możliwe na mocy porozumienia, ale widocznie musiał się pomylić. A pytałem, bo w tym roku byłem pierwszy raz na tamtym odcinku i obawiałem się że od następnego sezonu będzie to niemożliwe.

Dzięki za odpowiedź.

pawel332 - 10-01-12, 14:54

porozumienia w okręgu Jelenio-górskim http://www.pzw.jgora.pl/porozumienia.htm
robcio - 11-01-12, 11:59

Szczęściarze w jelenio- górskim. Łódzkie PZW na przykład nie zawarło porozumienia z żadnym ościennym okręgiem.

http://www.pzw.org.pl/35/mapa_porozumien

Ale na otarcie łez do wędkowania będzie udostępnionych kilka stawów w parkach miejskich :evil:
Dlatego w tym roku składki opłacę prawdopodobnie w Sieradzu.

Boger88 - 11-01-12, 22:01

Żenujące jest to, że w Łodzi, trzecim co do liczby mieszkańców mieście, leżącym w dużym województwie okręg pzw jest najmniejszy w kraju. Do tego jeszcze takie frajerskie porozumienia, to jest dziadostwo i kpina z wędkarzy. Nie pojmuję tego.
CHELEK - 11-01-12, 22:45

Powiem ci że za to Skierniewicki ma tyle że chyba się nie zdecyduję na opłatę bo mam taki wybór (NIE)porozumień :o :o :evil: PORAŻKA JUŻ W TYM ROKU !!!!!!!! Banda dziadów biorących pieniądze za NIC
edmund - 12-01-12, 11:31

Co rok to samo ,może czas na pogadanie w kole,co to z nami wyprawiają. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
suhhar - 13-01-12, 14:50

wszedzie problemy panowie nie moga się dziadki dogadac co zrobić ? wybic betony i wziasc sprawy w swoje rece ale...sie nie da. U mnie opole nie moze sie dogadac z wałbrzychem i co zrobić ? wałbrzych betonowy nie ugina sie.
zdrapek - 13-01-12, 18:11

suhhar napisał/a:
mnie opole nie moze sie dogadac z wałbrzychem

O cichej wojnie z Katowicami nie wspomnę ;)

dominik95 - 14-01-12, 22:00

A Konin z tego co wiem żadnego porozumienia. Czemu? Bo nie i **** :evil:
abra1711 - 15-01-12, 10:06

Z względu na pracę będę częstym gościem w gdańsku i chciałbym trochę tam powędkować.

Ile musiał bym dopłacić za okręg Gdański?
Jestem z okręgu Katowickiego mamy porozumienie dopłata tylko 50% stawki okręgowej członkowskiej, w okręgu Gdańskim jest wiele stawek więc którą musiał bym zapłacić.

pawel332 - 16-01-12, 11:06

abra1711 napisał/a:
Z względu na pracę będę częstym gościem w gdańsku i chciałbym trochę tam powędkować.

Jestem z okręgu Katowickiego mamy porozumienie dopłata tylko 50% stawki okręgowej członkowskiej, w okręgu Gdańskim jest wiele stawek więc którą musiał bym zapłacić.

Wszystko trzeba podać na tacy http://www.pzw.gda.pl/ima...skladka2010.pdf
wystarczyło wpisać w goooogle pzw gdańsk

abra1711 - 16-01-12, 11:34

pawel332 napisał/a:
abra1711 napisał/a:

Ale żeś się popisał u mnie w kole też mi tą stronę podali :lol:
Tylko którą kwotę mam opłacić w moim okręgu jest to proste 64+100=164 plus prace na rzecz kola i ubezpieczenie w sumie 182zł masz link do składek http://www.katowice.pzw.o...186/oplaty_2012

a w Gdańskim jakieś dodatki składki specjalne itp że nie wiem którą.

Chyba nie te 300zł bo nawet 50% tego to będzie prawie tyle co u mnie za rok.

Jarosław - 17-01-12, 14:39

III.
kelul - 17-01-12, 22:46

dominik95 napisał/a:
A Konin z tego co wiem żadnego porozumienia. Czemu? Bo nie i **** :evil:

Z okręgu Sieradz jest dopłata na Konin.

pawel332 - 18-01-12, 10:13

abra1711 napisał/a:
pawel332 napisał/a:
abra1711 napisał/a:

Ale żeś się popisał u mnie w kole też mi tą stronę podali :lol:
Tylko którą kwotę mam opłacić w moim okręgu jest to proste 64+100=164 plus prace na rzecz kola i ubezpieczenie w sumie 182zł masz link do składek http://www.katowice.pzw.o...186/oplaty_2012

a w Gdańskim jakieś dodatki składki specjalne itp że nie wiem którą.

Chyba nie te 300zł bo nawet 50% tego to będzie prawie tyle co u mnie za rok.

Cytat z twojego okregu należy rozumieć w obie strony"Umożliwia się, na podstawie zawartych porozumień, członkom następujących okręgów na warunkach wzajemności wykupienie ulgowej 50% okręgowej składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód"czyli jak podstawa to 300zł to połowa 150zł logiczne by sie zdawało ale moze przedzwoń do nich.Telefon 58/301-48-86 lub napisz
E-mail 1 pzw@ima.pl
E-mail 2 s.ostapiak@wp.pl

abra1711 - 18-01-12, 10:52

pawel332, Też tak myślę ale może istnieje możliwość opłacenia innych stawek bo z łodzi łowił nie będę na górskie nie potrzebuję a stawek mają tam wiele, dlatego piszę bo może ktoś jest na forum z okręgu gdańskiego i zna się na tych stawkach.

Ciekawi mnie dlaczego w tym okręgu tak drogo sama składka na zagospodarowanie wód 300zł w katowickim wszystko mnie wyszło 182zł

Jak zacznę jeździć do gdańska to wstąpię do któregoś koła i na miejscu się dowiem prawdopodobnie będzie to w okolicy Gdańskiego Terminalu Kontenerowego bo z tam tond będę odbierał ładunki na Śląsk.

pawel332 - 19-01-12, 11:31

abra1711 bo to jakiś złodziejski okręg nawet ta opłata ulgowa(dla młodziezy i tych z wieńcami) to nie jest 50% tylko 2/3 całosci .I niech się nie tłumaczą ze mają dostep do morza bo bałtyku to chyba pzw nie zarybia :?: NO A MOŻE SIĘ MYLĘ :oops:
fisch - 01-02-12, 14:37

Czy okręg Konin ma podpisane jakieś porozumienia ? Nie wiem czy ktoś u nich zauważył, że Ner od Lutomierska do ujścia do rzeki Warty należy do okręgu Sieradzkiego. I teraz wędkarze z takich kół jak np. Dąbie mogą kupić pozwolenie w swoim kole i nie będą mogli łowić w Nerze, albo będą płacić mandaty. Chyba że wykupią dodatkową składkę okręgową w Sieradzu. Sieradz ma możliwość dopłaty 60 zł za Konin, a odwrotnie takiej możliwości nie ma. Jednak w okręgu Konińskim były i są większe ulgi na składkę okręgową w tym ulga dla rencistów i emerytów bez względu na wiek, dlatego wielu ludzi z Poddębic i okolic kupowało kartę w Uniejowie (okręg Konin). Prawie wszyscy wędkarze z Wartkowic łowiący na Nerze też kupowali kartę w Uniejowie co wynikało nie tylko z ulg, ale i lepszego podejścia do klienta człowieka, który sprzedaje zezwolenia w Uniejowie. Dla przykładu dodam, że w Poddębicach potrafili organizować egzamin na kartę i z pół roku :) a w Uniejowie "od ręki".
Ja sam w Sieradzkim zapłaciłbym 172 zł (bez łódki) + 60 zł za Konin to daje 232 zł, a w Konińskim 124 zł czyli prawie 90 zł różnicy, a na Nerze i tak nie łowię tylko szkoda mi trochę możliwości połowu pod tamą na Jeziorsku.

edmund - 02-02-12, 11:05

Ludzie to wszystko to jest chore mieszkamy w Polsce ,powinna być jedna karta ogólna i potem jak mnie stać to wykupuje morską albo górską i tyle w tym temacie.
Tego facia co wymyślił te porozumienia to bym za j--a powiesił.
Do zobaczenia nad wodą Edmund

Amator - 02-02-12, 13:27

Ja planuje w tym roku wykupić karte w Legnicy i zrobić dopłate na Poznań. Mam w tym wszystkie okręgi na terenie których wędkuje i święty spokój.
edmund napisał/a:
Tego facia co wymyślił te porozumienia to bym za j--a powiesił

Zgadzam się w całej rozciągłości. Jak będziesz wiedział kto to wymyślił daj znać chętnie pomoge! :twisted:

abra1711 - 12-07-12, 19:38

Mając opłacone składki w okręgu katowickm chciałbym na mocy porozumienia dopłacić za okręg bielski.
Czy mogę to zrobić w dowolnym kole okręgu bielskiego?
Czy muszę w swoim kole?
A może mogę w dowolnym kole w okręgu katowickim?

pet87 - 16-07-12, 14:02

abra1711 napisał/a:
Czy mogę to zrobić w dowolnym kole okręgu bielskiego?
Czy muszę w swoim kole?
A może mogę w dowolnym kole w okręgu katowickim?
po co kombinowac?idz do swojego kola i wszystko załatwisz.
abra1711 - 16-07-12, 21:10

pet87 napisał/a:
po co kombinowac?idz do swojego kola i wszystko załatwisz.

Gdybym miał taką możliwość.
Od poniedziałku do środy siedzę w Żywcu potem jadę do Gdańska i wracam w piątek nocą lub sobotę( taka praca). A koło czynne co drugi czwartek przez godzinę.

eM_Si - 03-05-13, 00:59

Odświeżę trochę temat. Otóż ciekawi mnie kwestia zezwoleń na dany okręg - czyli kiedy mam zapłacone na Wrocław, a przy odbieraniu papierów po opłaceniu składki nie dostanę zezwolenia z rejestrem na okrę, z którym mamy porozumienie, dajmy na to Częstochowa, to czy muszę specjalnie drałować do siedziby częstochowskiego okręgu po zezwolenie, czy nie potrzebuję go? Moje pytanie wzięło się z nieudolności i niewiedzy dziadków z PZW - w okręgach Wrocław i Częstochowa "NIE WIEDZĄ JAK Z TYM JEST", w kole dowiedziałem się, ze skoro nie dali nam tutaj, żebyśmy od razu z opłacaniem składek dostali rejestr i zezwolenie na ich wody, to CHYBA tego od nas nie wymagają, aby rejestr uzupełniać, do tego jeszcze przecież za nie posiadanie wyżej wymienionych dokumentów są kary, a wiem, że zdarzały się sytuacje, że trzeba się było ostro wykłócać z wielmożnym przedstawicielem PSR, który to stwierdził, że dany wędkarz z okręgu z którym jest porozumienie powinien pojechać sobie do Częstochowy po zezwolenie albo w ogóle nie łowić. Nie mam pojęcia więc jak w końcu z tym jest, a tak jak pisałem, z PZW pomocy/odpowiedzi nie otrzymałem i zapewne nie otrzymam. Proszę więc osobę obeznaną o przedstawienie mi jak to w końcu jest. Z góry dzięki!
eM_Si - 18-05-13, 01:33

Ponawiam pytanie - czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na nie?! Po raz kolejny od PZW niczego się nie dowiedziałem...
Davly - 18-05-13, 08:03

W normalnych okręgach zezwolenie zawiera rejestr z łowiskami okręgu, z którym ma porozumienie. Jak tego nie dopilnowali to bez sensu. Można spróbować zadzwonić do okręgu Częstochowskiego niech wyślą wzór zezwolenia z rejestrem na ich wody na maila i w razie kontroli mamy podkładkę. Zezwolenie, rejestr na Częstochowskie i opłaty na Wrocław uprawniające do korzystania z porozumienia.
Jarosław - 25-05-13, 14:55

eM_Si napisał/a:
Ponawiam pytanie - czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na nie?! Po raz kolejny od PZW niczego się nie dowiedziałem...

Proponuję zadzwonić do ZO, to tylko niecałe 50 groszy i wszystko będzie wiadomo, nie zapomnieć zapytać o nazwisko.

eM_Si - 25-05-13, 18:53

Jarosław, gdybyś przeczytał dokładnie mój post, wiedziałbyś, że niejednokrotnie próbowałem. ALE! Udało się uzyskać odpowiedź na maila od Częstochowy! Powinienem dostać od swojego okręgu to zezwolenie, a jak nie dostałem, to się muszę o nie postarać u siebie w okręgu lub odebrać je gdzieś w częstochowskim. Oczywiście dodzwonić się do nas do PZW nie mogę, maila podanego na ich podstronie na pzw.org.pl chyba nie odwiedzają, trzeba będzie się wybrać osobiście.
cannibalus - 28-05-13, 10:52

opłącam 3 okręgi (w tym czestochowę) - w styczniu już zamówiłem znaczki w moim kole po tygodniu dostałem telefon ze moge przyjechać. Dla każdego z okręgów (z tych niemacierzystych) dostałem oddzielne zezwolenie z rejestrem tak więc mam po prostu trzy ksiązeczki. Jak łowię w danym okręgu to musż epo prostu dokonać odpowiedniego wpisu w odpowiedniej "książeczce" bo taki jest wymóg
eM_Si - 28-05-13, 15:12

Dobra, nie dodzwoniłem się, nie odpisali, to się tam wybrałem, i mogłem zrobić tak od razu. Z dokumentami zezwolenie na Częstochowe i Piotrków Trybunalski do odebrania, a na nasze zezwolenia można łowić w pozostałych "porozumiałych" okręgach (tak mi się zdaje) :wink:
cannibalus - 28-05-13, 21:11

eM_Si napisał/a:
a na nasze zezwolenia można łowić w pozostałych "porozumiałych" okręgach (tak mi się zdaje) :wink:

na zasadzie wzejemnej dopłaty 50% na okręg kóry ma z macierzystym porozumienie i pozyskaniu zezwolenia/rejestru bo za darmo w okręgach "porozumianych" nie mozesz

eM_Si - 28-05-13, 23:40

cannibalus, ale ja od początku mówiłem o tych 100% opłaconych naszą składką. Nie wspominam tu np. o Opolu. 50% jakoś się nie interesowałem.
cannibalus - 29-05-13, 10:11

eM_Si napisał/a:
cannibalus, ale ja od początku mówiłem o tych 100% opłaconych naszą składką. Nie wspominam tu np. o Opolu. 50% jakoś się nie interesowałem.

spoko, ale kilkukrotnie spotkałem sie z przekonaniem ze jak okręgi mają porozumienie to wędkarze sądzili ze mozna tam "łapać" na jedną okręgową składkę z macierzystego ;) Można się zdziwić, choć PZW woli wydawać kasę na "sport" niż wzmagać kontrolę więc różnie to bywa

kij@na - 29-05-13, 13:27

Porozumienia między okręgiem Gorzów a ZG dalej nie ma? Parodia...