W璠karstwo - Forum Dyskusyjne
Forum w璠karskie portalu w璠karskiego haczyk.pl - w璠karstwo, 這wiska, sprz皻 oraz metody i sposoby po這wu.

Przyn皻y sztuczne - Naj這wniejsza przyn皻a na szczupaka

spiningista - 10-05-07, 12:03
Temat postu: Naj這wniejsza przyn皻a na szczupaka
Witam!!!!
Za這篡貫m ten temat bo jestem ciekaw jaka jest wed逝g was naj這wniejsza przyn皻a na szczup貫go.

Ja zaczne: dla mnie naj這wniejszy jest per這wy twister z brokatem.
Teraz wasza kolej.
pzdr.

Lary - 10-05-07, 13:04

U mnie bardzo dobrze sprawdza sie twister 5cm po這w pomalowany na bia這 a drug po這w na czerwono.
spiningista - 10-05-07, 14:05

No w豉郾ie istnieje taka opinia 瞠 "polskie" przyn皻y s baaaaradzo 這wne (bia這-czerwone).
Co o tym my郵icie??
pzdr.

Homegeon - 10-05-07, 14:43

guma: Manns`a Predator3 - per這wy z czerwonym grzbietem
obrot闚ka: Jaxon HoloSelect Fenix nr.3

Lary - 10-05-07, 15:58

spiningista napisa/a:
No w豉郾ie istnieje taka opinia 瞠 "polskie" przyn皻y s baaaaradzo 這wne (bia這-czerwone).
tak takie narodowe :grin:
harrold - 10-05-07, 16:49

Moim zdaniem nie ma okreslonych najlowniejszych przynet na szczub豉;) to zalezy przede wszystkim od 這wiska bylem swiadkiem co na jedym zbiorniku wodnym nie chcia造 stuknac w zadna przynete oprocz paprocha perlowego a na innym zbiorniku wogole nikt nie snil lowic na cos innego jak na kopyto predator3 per豉 z niebieskim grzbietem. Co rzut bylo branie ale na nic innego jak tylko na przynete wymieniona powyzej i osobiscie uwazam ze kazdy powinien sam tak dlugo lowic az sie znajdzie t "jedyna" przynete:D

pzdr

wobler129 - 10-05-07, 17:12

spiningista napisa/a:
No w豉郾ie istnieje taka opinia 瞠 "polskie"

Na woblery o takich kolorach m闚i si flagowce a jak jest z twisterami... nie wiem ale te mo積a je tak nazwa :grin:

U mnie sprawdzi造 si rippery srebrne/ bia喚 z czarnym grzbietem - imituj帷e narybek :cool:

spiningista - 10-05-07, 20:19

harrold, ja nigdy nie trafi貫m na takie 這wisko 瞠by szczupce bra造 tylko na dan przyn皻e.
pzdr.

harrold - 10-05-07, 20:37

Ja tez nigdy sie nie spotaklem ale ja stwierdzam fakty!!! Probowalem na wszystko az trafilem na ta jedyna i branie za braniem!! Natury nigdy nie da sie do konca rozszyfrowac i nigdy nie wiadomo co ryby widza w przynetach. Czasami jest tak ze wogole nie zeruja a mozna je sklonic do brania zakladajac na hak przynete w kolorze ktory je drazni i wtedy szupaki probuja je przegonic co w efekcie daje lekkie pstrykniecia zamiast pozadnego brania ale sa one wtedy do wycieciea:D
spiningista - 10-05-07, 21:04

Dok豉dnie, zabawa zaczyna si wtedy, jak ryby s wybredne, a nie zuczaj si na wszystko!! Wtedy ka盥ego trzeba d逝ba i to jest pi瘯ne!!
pzdr.

maciek ro積iata - 10-05-07, 21:55

u mnie te potwierdzam :roll: , sprawdza si najlepiej predator per這wo-niebieski.
lin - 11-05-07, 09:41

u mnie sie sprawdzaja proste srebrne, 4cm obrotowki :) lub biale kopyta z czerwona glowka lub grzebietem
harrold - 11-05-07, 14:17

Mimo mojego wieku wedkuje juz od 8 roku zycia poniewaz moj tata jest wedkarzem i od niego to wszystko sie zaczelo. Przez pierwsze 3 lata nigdy nic nie zlowilem na gumy. Umialem lowic tylko na obrotowki, lecz teraz jest na odwrot... Nic juz od ponad 2 lat nie zlowilem na obrotowke tylko wszystko na gumy!!!
Mateusz - 12-05-07, 10:54

Ja najlepsze efekty mam na gumy bia貫 z niebieskim lub czerwonym grzbietem
MagnuM - 12-05-07, 11:08

Moim zdaniem Guma Storm 8 cm Oko.
Gajethano - 17-05-07, 13:04

witam. Je郵i chodzi o mnie to najlepsz i jak na razie bezkonkurencyjn przyn皻 jest 鄴速y Mors nr 3 ( 25g) - jako, 瞠 s r騜ne wersje Mors闚 polecam ten produkcji Polsping
Ghor - 25-06-07, 11:06

jak dla mnie - seledynowy MEPPS aglia nr.3 z czerwon gumk na kotwiczce
sinus - 25-06-07, 17:41

kopyta tylko 瞠 relaxa wymiataj.... moim zdaniem :mrgreen:
kolor i wielko嗆 zale篡 od 這wiska :wink:

jaross - 26-06-07, 00:39

u mnie jak narazie hand mad wyrabiany prz znajomego z lipy okolo 7cm przypominajacy zdeka okonka plytko schodzacy a akcja jego rozni sie od tych kupnych jest bardziej agresywny i mocno wibruje w wodzie :mrgreen:
zero - 26-06-07, 11:12

Najwi璚ej szczupak闚 mia貫m na twistery: du篡 bia造 lub bia造 z czerwonym ogonkiem (9cm).
element52 - 27-06-07, 16:02

U mnie na szczupaka najlepiej sprawdza sie 8 centymetrowy seledynowy ripper firmy Relax. R闚nie dobre s bia貫, per這we z brokatem, i ostatnio dobrze spisuj sie ciemne czerwone z brokatem. :wink:
DAWID - 30-06-07, 12:16

siema ja mam problem poluje na wisle na szczupaka wczoraj siedzialem z 5 godzin lapalem na blystke imitujaca rybke srebrn z czerwonym zakonczeniem takim ogonkiem fachowo nazywala sie alma 2 czy alegra 2 cos takiego no i zadnego brania a widzielem ze cos zerowalo w poblizu i to nie byl okon prosze o jakies rady
郵edzik1977 - 30-06-07, 13:25

Lubi gumy - kopyta Relaksa i Mannsa 7-12cm. Ale obci捫one lekkimi g堯wkami tak by 豉dnie pracowa造 w opadzie. To mi si sprawdzi這 i to na r騜nych wodach. Zar闚no rzekach jak i jeziorkach. W nie uderza najwi璚ej wymiarowc闚.
roman gawlas - 03-07-07, 20:28

Dawid za ma這 napisa貫 nie wiadomo jak prowadzisz t jak nazwa貫 alegra- to jest chyba alga2 je郵i nie 這wi貫 nigdy na wachad豉 to trzeba wpierw troch popyta jak takimi blachami popracowa aby mie efekty, je郵i j tylko 軼i庵a貫 i to podejrzewam w niez造m t瘼ie to na efekty nie licz tak blaszk trzeba troch powywija zmienia tempo prowadzenia od poszarpywa do bardzo wolnego opadu na napi皻ej 篡販e. My郵 瞠 powiniene zmienia przyn皻y od wachade貫k, przez obrot闚ki 2-3 do gumek typu kopytka na 鈔ednim ci篹arze 8-12g popr鏏uj i daj zna jak z wynikami.
mark28 - 03-07-07, 20:47

moj naj這wniejsz przyn皻 jest obrot闚ka DAM Efzet'a 3, mam ni na rozk豉dzie sporo 豉dnych okoni i do嗆 sporo szczupak闚, wparawdzie szczupaki 瘸dna rewelacja, ale jak ju ni si dzieje na inne porzyn皻y to effzeta jest niezawodna, jeszcze nie wr鏂i貫m z ni o kiju
CHELEK - 08-07-07, 12:10

Witam wszystkich moim zdaniem aby stwierdzi jaka jest naj這wniejsza przyn皻a na szczupaka trzeba zwiedzi kilka 這wisk i dopiero wtedy samemu stwierdzi na jak przyn皻 najlepiej zagryza造 z瑿ate bo z mojego do鈍iadczenia naj這wniejsze s gumy Mans per這we z brokatem lub bia貫 z czarnym grzbietem a wielko嗆 nale篡 dobra do 這wiska i oczywi軼ie do reszty sprz皻u :roll: :razz: :lol:
keri - 08-07-07, 17:08

Moim zdaniem naj這wniejsza przyn皻a na szczupaka jak i na ka盥 inn ryb jest ta po kt鏎 najczesciej si璕amy i mamy do niej najwi瘯sze zaufanie.
Ja my郵帷 o szczupaku si璕am najcz窷ciej po:
CHELEK napisa/a:
gumy Mans per這we z brokatem lub bia貫 z czarnym grzbietem
:cool:
adi1122spid - 30-07-07, 12:02

ja 陰pie p這teczke zak陰dam na duzy hak lub kotwiczke zak豉dam p豉wik ok.9g. i puszczam na zywca nie ma lepszej przynety nisz zywiec
dawid_ - 01-08-07, 08:46

Naj這wniejsze s chyba jerki typu glider. Pozwalaj szybko ob這wi w miar du篡 obszar i wy豉pa du簑rne szczupaki. Do dok豉dniejszego d逝bania, to du瘸 guma.
Rifi - 07-08-07, 22:18

U mnie jak na odre mozecie sie smiac ale glokwa 12g i czarna 5-7 cm i lapie szczupaki ok 2 kg

Pozdrawiam :wink:

DAWID - 10-08-07, 13:52

wczesniej napisalem ze nie moge zlapac szczupaka prosilem o pomoc teraz jest inaczej mam juz to swoja dobra przynete na ktora wczodza szczuple jest pedator 3 guma ale z polkimi kolorami:-) albo z czarnym grzbietem
lutek - 05-09-07, 15:35

ja najwi璚ej szczup造ch mia貫m na GNOMY I ALGI jest to dla mnie legendarna przyn皻a(jeszcze m鎩 dziadek na nie 這wi ) ale sprawdzona i pewna
KonklySlod - 05-09-07, 19:18

Per豉 z niebieskim grzbietem i czerwonym nosem10 cm kopyto. lub 鄴速y z zielonym grzbietem i czerwonym nosem 8 cm kopyto.
Ivan - 21-10-07, 21:50

Ja nigdy nie mialem zaufania do kolor闚 typu herbatka czy motor oil. A wczoraj tylko na to u mnie bi造. I to na 5cm ripperki z brokatem.
pablotor - 22-10-07, 22:25

Tam gdzie ja 這wi, szczupaki gryz chyba wszystko co si rusza. Jednego dnia wyci庵a貫m szczup貫 na twistery zielone, per這we, bia貫 a znajomy na per這wo czarnego predatora. Innego dnia ja na kopyto relaxa per這wo-niebieski z czerwonymi wstawkami (z brokatem) a znajomy zn闚 na tego samego predatora. Kolejnego dnia ja - per這wy twister, znajomy predatora w jakich innych barwach a przypadkowo spotkany w璠karz chwali si jak to szczupak pi瘯nie mu bierze na du膨 wahad堯wk.

Tak瞠 chyba akurat u mnie nie kolor gra rol, ale wiara w przyn皻 :razz:

sinus - 23-10-07, 20:45

pablotor napisa/a:
Tak瞠 chyba akurat u mnie nie kolor gra rol, ale wiara w przyn皻 :razz:

to ty prawda, bo jak b璠ziesz jak捷 dostatecznie d逝go rzuca to si瞝 ko鎍u co uwiesi....
poza tym je瞠li szczupak w danym 這wisku(akwenie) 瞠ruje to rzeczywi軼ie rodzaj przyn皻y jest drugorz璠ny.....
ale kiedy nic nie bierze i pogoda nie ciekawa... wtedy dob鏎 odpowiedniej przyn皻y (niestety najcz窷ciej metod pr鏏 i b喚d闚) to konieczno嗆 je瞠li z wyprawy na ryby chcesz zapami皻a co wi璚ej ni cisz, spok鎩 i pi瘯no przyrody.... (w ka盥ym razie takie jest moje zdanie.....)

Puma - 23-10-07, 23:10

Witam wszystkich mi這郾ik闚 drapie積ik闚.
Panowie nie mam 瘸dnych opor闚 do gum czy blach lecz jednak preferuje 這wi na
trupka.Mianowicie za pomoc du瞠j ig造 wci庵n望 w rybk uwi您any na przyponie hak
tak aby wystawa逍od ogonem.skuteczno嗆 99% :grin: :grin: :grin:

daTeo00 - 25-11-07, 21:47

W豉郾ie Panowie.. Od kiedy spinninguje tak porz康nie, cz瘰to i wog鏊e z mi這軼i, a pude趾o z przyn皻ami mam do嗆 spore [!?] Na kopytka Relaxa, na rippery jaki tam dziwnych firm 這wi貫m szczupaki..
Ale nigdy przenigdy nie z這wi貫m jeszcze szczup貫go na rippery Mann'sa.... nigdy :neutral: :neutral:
Fatum, czy przyn皻y kijowe robi ?! S mi瘯kie, to fakt.. ale co jest z nimi nie tak !?

sinus - 25-11-07, 23:04

daTeo00 napisa/a:
Fatum, czy przyn皻y kijowe robi ?! S mi瘯kie, to fakt.. ale co jest z nimi nie tak !?

ci磬o kolego powiedzie...cz窷 w璠karzy u篡wa tylko predator闚, innie (w tym ja) preferuje relaxy, chocia積a jednym z 這wisk jedyn御kuteczn徙rzyn皻帳y motoroil z brokatem i czerwonym grzbietem mannsa... by mo瞠 wieksza skuteczno嗆 relax闚 polega na tym, 瞠 je cz窷ciej stosujesz :lol:

wobler129 - 25-11-07, 23:07

daTeo00 mo瞠 Ty robisz co nie tak? Ja cz瘰to mia貫m na Mann'sy szczupaki :cool:
daTeo00 - 26-11-07, 19:07

Kolego sinus fakt... mo瞠sz mie absolutn racj!?
Ale druga strona medalu wyglada w ten spos鏏, 瞠 這wi na Manns'y do嗆 cz瘰to i mimo wszystko nie mog z這wi szczupaka, mimo to cz瘰to przy okazji 這wi okonie powy瞠j 35 cm.. W ubieg造m tygodniu np. 這wi貫m w豉郾ie na mansy i mia貫m pi瘯nego okonia 42 cm.. co najlepsze uderzy mi zaraz po rzucie podczas opadu przyn皻y, a zaci窸em go tylko dlatego 瞠 這wi貫m na do嗆 zaczepowym zbiorniku i kt鏎y znam i mam takie przyzwyczajenie 瞠 po rzucie odczekuj jakie 3 sekundy i zanim przyn皻a opada kontolnie delikatnie podcinam..
C騜 takie dziwne zrz康zenie losu..

daTeo00 - 26-11-07, 19:14

Zreszt.. co Relax to Relax.. Robi fantastyczne kopytka [!?]
Zad - 27-11-07, 21:24

Mannsy i relaxy mi te si najlepiej sprawdzaj na szczup貫. Relaxy bia貫,mannsy motoroil.
wedkarz30 - 06-12-07, 22:17
Temat postu: skuteczne
Przyznam racj tym kt鏎zy m闚i, 瞠 najlepsze s te przyn皻y na kt鏎e najcz窷ciej 這wimy. Spr鏏ujcie p鎩嗆 na nowy odcinek rzeki pe軟ej zaczep闚. 疾by nie urwa 這wnej przyn皻y ja na og馧 zaczynam od przegl康u pude趾a i wyszukaniu jakiej przyn皻y do z這mowania. Dopiero kiedy ma si pierwsze brania i wysonduje dno zak豉dam pewniaki, tyle 瞠 przyn皻a kt鏎a do niedawna le瘸豉 w przegr鏚ce "do rwania" zmienia po這瞠nie na 這wna. Przemy郵cie to prosz.
PS - szczupaki najcz窷ciej 這wi na gumy (takie przyzwyczajenie)

Zad - 07-12-07, 23:49

Niez貫 :lol: wedkarz30.
Michu1234 - 09-12-07, 16:14

Wg mnie, a 這wi ryby ze 20 lat, wyg陰da to tak: szczupak bierze na to co rusza si w wodzie i przep造wa blisko jego pyska troch niemrawo. W latach 90 這wi貫m g堯wnie na wahad堯wki ( alga 2,3, gnom 2,3) szczup貫 鈔ednio ok 2-3 kilo ale bywa造 i 6 kilowe. Pod koniec lat 90 gdy w sklepach gumy by造, zacz掖em 這wic na gumy. Dlaczego? bo by造 du穎 ta雟ze od blach to jedyny pow鏚. A dzi 這wi i na gumy, na woblery, wir闚ki i wahad堯wki. To na co danego dnia z豉pi szczupaka raczej zale篡 od mojego humoru a nie tego na co bior, bo bior na wszystko co im przed pysk rzucimy. Nawet obci皻 造磬.
Pozdrawiam.

jeux - 09-12-07, 17:15

υwienie szczupak闚 mo瞠 nie zale篡 od przyn皻y a bardziej jak j podajemy i prowadzimy bardziej spos鏏 poruszania si przyn皻y jest wa積y , no i opr鏂z tego zawsze uwa瘸貫m 瞠 jaskrawe np. bia造 mleczny jest super widoczny .
daTeo00 - 09-12-07, 17:33

Brawo jeux... 鈍i皻e s這wa a w 100% przekona貫m si o tym wczoraj [!?]
Nieskutecznie rzuca貫m od godziny 11:00 do 14:00 swoimi tzw. pewniakami, czyli kopytka relaxa i mann'sowskie rippery do ktorych wklejam ogonki z relaxowskich kopytek.. i co ?! NIC przez praktycznie 3 godziny zero kontaktu z ryb, a prowadzenie przyn皻y naprawd r騜ne.. kombinowa貫m jak si da這.. bez efekt闚 [!?]
Pogrzeba貫m po pude趾ach i znalaz貫m kilka du篡ch kopyt (W sumie nieciekawej firmy nieznanej chyba, by by造 ju delikatnie "nadtopione) oko這 14 cm, dozbrojonych w zestawik z kotwiczk, prowadzi貫m je raczej regularnie z delikatnymi, jednostajnymi poci庵ni璚iami, przy 4 czy 5 rzucie szczup造 56 cm si przytrafi, p騧niej by du穎 wi瘯szy, aczkolwiek 30 cm delikatna stalka zosta豉 poprostu prze瘸rta :neutral:
I co najlepsze przed godzin 16:00 mimo stalki pod sam brzeg odprowadzi t przyn皻e sandacz, by naprawd du篡..

By造 to kopyta nie wiem nawet jakiej firmy, napewno koledzy spinningi軼i wiecie o jakie kopytka chodzi, maj oko這 14 centymetr闚, s w kolorach miedzi, srebra i matowego z這ta a ich budowa jest troszeczk inna od Relaxowskich kopyt, bo maj do嗆 masywne, agresywnie pracuj帷e ogonki...

pozdrawiam

wedkarz30 - 11-12-07, 22:55

daTeo00 mo瞠sz wklei zdj璚ie tych kopyt?
daTeo00 - 12-12-07, 17:30

wedkarz30... Niestety aktualnie nie posiadam aparaciku bo jest na gwarancji..
Ale przeszuka貫m troszeczk internet i znalaz貫m bardzo podobne kopyto [!?]

http://maxfisch.pl/?p=pro...-EXCELL-kolor-F

Te kt鏎ymi 這wi貫m i by造 skuteczne, r霩ni si tylko tym 瞠 maj oko這 14 cm d逝go軼i i delikatnie masywniejszy ogonek... ale kolor jest identyczny, koledzy spinningi軼i napewno widz o jakie kopyta chodzi.. nie wiem niestety jakiej s firmy [!?]

pozdrawiam :grin: :grin: :grin: :grin:

Homegeon - 12-12-07, 17:42

california relaxa ?
daTeo00 - 12-12-07, 23:07

nie wiem.. mo磧iwe..
jak dorw aparat, to zrobi fotk [!?] Wtedy podzielimy si wiedz..

Bo naprawd nie wiem co to za guma... bo to na tym linku kt鏎y zamie軼i貫m to
JAXON EXCELL..

s這wik - 16-12-07, 08:18

witam panowie.spininguje dopiero pierwszy rok i nie mam tak bogatego do鈍iadczenia ale osobi軼ie gustuje w blaszkach.Mors 1 srebrna dobra jest na du瞠go okonia albo na ma貫go szczupaka(45-50cm).Napewno sprawdzi豉 si na tym akwenie na,kt鏎ym ja 這wie.
daTeo00 - 16-12-07, 13:47

s這wik ?!

Napewno sprawdzi豉 si na tym akwenie na,kt鏎ym ja 這wie.

Czyli na jakim akwenie ??

s這wik - 16-12-07, 19:42

Czyli na Dr瘲znie ko這 Szczecinka.
s這wik - 16-12-07, 20:11

M鎩 spos鏏 na dobr przyn皻e na szczupaka to po鈍i璚i troch czasu na obserwacj wody a w豉軼iwie tego co w niej p造wa.υwi g堯wnie na blaszki.Kolor dobieram do koloru p造waj帷ych ryb w danym miejscu.Czyli do potencjalnego pokarmu dla szczupaka.My郵 瞠 nawet najlepsza przyn皻a si nie sprawdzi gdy wpierw nie poznasz zwyczaju ryb w danym akwenie.Czyli pory kiedy 瞠ruj.W moim przypadku si sprawdzi這 w tym sezonie z這wi貫m 13 szczupak闚 :oops: :lol: Jak na pierwszy sezon spiningowania my郵e 瞠 super.
sinus - 16-12-07, 22:25

s這wik, dr篹no pisze si瘼rzez "".... :mrgreen: fajne jeziorko, ale osobi軼ie wol wierzchowskie..... a co do obserwacji ryb itp. to tak nie do ko鎍a si zgadzam, szczupak lokalizuje ofiary przy pomocy lini bocznej....wzrok jest du穎 mniej wa積y. poza tym atakuje z ukrycia i nie ma czasu si ofierze przygl康a.... naprawd sporadycznie zdarza si, aby zachowa si jak oko p造n帷 kilka(na軼ie lub dziesi徠) metr闚 za przyn皻 i j obserwowa.
s這wik - 17-12-07, 08:33

Witam Sinus.Spininguje pierwszy rok a Dr篹no :!: :lol: jest jeziorem na,kt鏎ym ucze si tego sportu no i wykorzystuje wasze cenne uwagi :idea: .Mam pytanie skoro m闚isz 瞠 szczupak lokalizuje ofiary przy lini bocznej to znaczy,瞠 kolor przyn皻y nie ma znaczenia tylko jej dzwi瘯 jaki wydaje przyneta przy prowadzeniu :?: Czyli podobnie jak nietoperz.Fala odbija si do niego i powraca :?: Wracaj帷 do jezior to w nast瘼nym sezonie wybieram si nad Wierzchowo.M鎩 starszy kolega ok. 10 lat temu z這wi szczupaka 13kg.W豉郾ie na Wierzchowie.Jeszcze raz dzi瘯uje Sinus i pozdrawiam :mrgreen:
sandacz - 17-12-07, 08:40

wedlug mnie nie bardzo chodzi o sam dzwiek a o "wibracje" jakie przyneta w wodzie. Kiedys o tym czytalem wytwarza sie wtedy jakas fala hehe, na ktora reaguje linia naboczna. Tak wiec walsciwie chodzi o ruch przynety -tak mi sie wydaje.

Zeby nie bylo offtopa, to ja powiem ze kolory stosuje w zaleznosci od przejrzystosci wody. Najwiecej lowie na jeziorku co ma przjrzystosc 20cm :lol: wiec zarowieste obrotowy albo wobki i nie narzekam. Natomiast standardowa guma o stonowanych koorach mozna sobie rzucac do usranej smierci :mrgreen:

Lesio - 17-12-07, 13:30

sandacz napisa/a:
wytwarza sie wtedy jakas fala hehe

Wytwarza si fala hydroakustyczna. Szczupak jest typowym wzrokowcem, wi璚 twierdzenia, 瞠 kolor przyn皻y jest niewa積y s nietrafne. Linia boczna pozwala na lokalizacj ofiary z wi瘯szej odleg這軼i oraz przep造waj帷ej z kierunku, w kt鏎y nie jest aktualnie skierowany wzrok drapie積ika, jej znaczenie ro郾ie wodach bardziej m皻nych. Wielokrotnie widywa貫m atak szczupaka w p造tkiej przezroczystej wodzie, kiedy najpierw odwraca ca貫 cia這 w kierunku nadp造waj帷ej przyn皻y, potem 郵edzi j wzrokiem, nast瘼nie nast瘼owa atak, albo nie. Kluczem do skuteczno軼i jest po陰czenie odpowiedniej pracy przyn皻y (w tym sposobu prowadzenia), kolorystyki i szeregu innych element闚.

hexman - 17-12-07, 16:27

Lesio napisa/a:
Szczupak jest typowym wzrokowcem

Przykladem ryby kt鏎a kieruje si przede wszystkim lini boczn jest sum (tak w ramach wyja郾ie :wink: )
W jakim artykule chyba WP by這 to wszystko 豉dnie opisane. Tylko nie pamietam ktory numer i rok :oops:

piotreq - 26-12-07, 19:40

Wg.mnie to Bia造 twister z czerwonym ogonkiem podany na stalowym bocznym troku :mrgreen:
cezar80 - 26-01-08, 08:32

Wg. mnie
Bia造 lub per這wy twister ok 7-9 cm firmy oczywiscie tej od 鈍ietnych kopytek Relax
lub nad jezioro Mors 1 ewentualnie Alga 1

s這wik - 30-01-08, 19:37

Witam my郵,瞠 srebrny mors 1,w moim przypadku sprawdzi sie na kilku wodach.Z這wi貫m szczupaki takie do 50 cm oraz du瞠 okonie.
:neutral:

Styper91 - 02-02-08, 18:29

Ja zgodze sie 瞠 ryba nie ma ulubionej przynety na sta貫 tylko na jakis moment tak jak ma "kaprys" jednak dla mnie kaprys ma czesto na "Polskieg" twistera bia造 t堯w czerwony ogon
BusteR - 13-02-08, 12:42

Mnie sie szczesci najczesciej na obrotowce Jaxona w paski bialo czerwone nr.3 :)
patbaj - 13-02-08, 15:15

a ja najwi璚ej szczupak闚 z這wi貫m na 8 cm w御k (ok 1,5-2 cm szeroko軼i) wahad堯wk w kolorze miedzi, wolno prowadzon przy dnie. doda豚ym foto ale urwa貫m obie kt鏎e mia貫m i na razie ci篹ko ich szukam... by造 marki wirek
Drutinio - 14-02-08, 20:02

obrot闚ki oczywi軼ie , taki srebrno brokatowy kolor , i woblery jaxon
pewniak - 15-02-08, 17:39

a ja my郵 瞠 ten temat jest bez sensu bo na ka盥ej wodzie inna przyn皻a jest 這wna.
element52 - 15-02-08, 17:42

pewniak napisa/a:

No ale jak kazdy wymieni swoj najlepsza przynete "pewniaka" to moze komus sie przyda. Np jak ktos chce lowic szczupaki a nie ma pojecia na jakie przynety :cool:

pewniak - 16-02-08, 21:14

tak, ale ka盥a przyn皻a musi by dostosowana do 這wiska i tak jak ten temat mo瞠 pom鏂 tak samo mo瞠 zmyli pocz徠kuj帷ych w璠karzy. Bo jak kto napisze, 瞠 jego zdaniem najlepszy na szczupaka jest wobler p造wj帷y (jaki tam, niewa積e), to niedo鈍iadczony w璠karz mo瞠 stosowa go wsz璠zie, np na g喚bokich 這wiskach, gdzie b璠zie p造wa wiele metr闚 nad g這wami ryb.

I na odwr鏒. Kto napisze: wahad堯wka alga 2. Tylko 瞠 je郵i wrzucimy j w 這wisko gdzie jest 0,5 m wody na ro郵inami, to z豉piemy tylko zielsko a nie szczupaki.

Nie ma uniwersalnych przyn皻.

pablotor - 17-02-08, 13:33

To w takim razie proponuj aby ka盥y kto wymienia swoj ulubion przyn皻 poda r闚nie warunki w jakich ni 這wi. W przypadku gum mo積a poda jak g喚bokie jest 這wisko, jakie g堯wki w闚czas stosujemy i jak wtedy zachowuje si przyn皻a (albo jakie jest nasze wyobra瞠nie o jej zachowaniu :razz: )

Na jeziorku na kt鏎e je盥輳 zauwa篡貫m, 瞠 szczupak lubi przyn皻y jasne...dobrze jak maj niebieskie motywy (kopyta relaxa z niebieskim grzbietem i czerwon wstawk na pyszczku). woda tam jest czy軼iutka, klarowna, strefa przybrze積a do嗆 silnie poro郾i皻a, dno piaskowe. W tym roku na p造tszych odcinkach mam zamiar wypr鏏owa Slidera. S造sza貫m, 瞠 鈍ietna sprawa na szczupaki szczeg鏊nie w strefach poro郾i皻ych ro郵inno軼i.

element52 - 17-02-08, 13:52

pablotor napisa/a:
W tym roku na p造tszych odcinkach mam zamiar wypr鏏owa Slidera.

Ja tez tylko ja mam recznie robione :mrgreen: Tylko nie przez siebie, tylko kupowane od pewnego Pana. Podobno jest to najlowniejsza przyneta na szczupaka 2007 roku (tylko oryginalny Salmo Slider) :mrgreen: Tak mi powiedziala pewno osoba z forum :mrgreen:

sandacz - 17-02-08, 15:53

Moge potwierdzic skutecznosc slidera.... wole tonace bo mozna je poprowadzic na prawie kazdej glebokosci...
BusteR - 17-02-08, 16:30

pewniak napisa/a:

Tu Pewniak ma racje, ale jak by zmienic tytul tematu na np. "Na jaka przynete najwiecej zlapaliscie szczupakow ?"

To nie powinno nikogo mylic :)

pewniak - 17-02-08, 17:37

pablotor napisa/a:
To w takim razie proponuj aby ka盥y kto wymienia swoj ulubion przyn皻 poda r闚nie warunki w jakich ni 這wi. W przypadku gum mo積a poda jak g喚bokie jest 這wisko, jakie g堯wki w闚czas stosujemy i jak wtedy zachowuje si przyn皻a (albo jakie jest nasze wyobra瞠nie o jej zachowaniu :razz: )

o, to by mia這 sens. w takim razie nawet ja si udziele.

Generalnie na szczupaka najcz窷ciej u篡wam kopyt relaxa 10 cm w jasnych barwach (grzbiet zielony lub czarny, brzuch bia造 lub 鄴速y). W p造tkich 這wiskach zbroje je w leciutkie 3 - 4 g g堯wki, co pozwala mi 這wi nawet gdy woda nad ro郵iami ma kilkana軼ie cm. W 這wiskach g喚bokich (g堯wnie rzecznych), zbroj je nawet w 18 gramowe g堯wki. Generalnie je郵i chodzi o ci篹ar g堯wki na rzece, to powinna ona by najl瞠jsza z mo磧iwych, kt鏎e pozwalaj na wyra幡e wyczuwanie dna.

Obok kopyt, stosuj te obrot闚ki nr 3 - 4, ale g堯wnie na wodach stoj帷ych o 鈔edniej g喚boko軼i (1 - 3m). Preferuj aglie ze skrzyde趾ami w kolorze miedzi.

askot - 21-02-08, 14:44

Dotar貫m do ko鎍a w徠ku i juz mialem napisa, 瞠 co nie s造cha o obrot闚kach...

W wodach p造tkich ulubiona przynet jest mepps aglia 2 lub 3 najcz瘰ciej 鄴速a z czerwonym pomponem na kotwiczce. Najcze軼iej 這wi na meppsopodobne blaszki o takim jak poda貫m kszta販ie

W wodach g喚bszych co w stylu mepps lussox, czyli z przednim obci捫eniem.

Co do przynet feralnych, zaczarowanych nigdy nie uda這 mi sie niczego z這wi na obrot闚k vibrax

W wodach o g喚boko軼i powyzej 5 metr闚 tylko gumy, ale raczej twistery...

A tak na marginesie, moze g逝pie pytanie, ale jaka jest r霩nica mi璠zy ripperem a kopytem

czest - 21-02-08, 15:03

"salmo slider" - a co o tej przyn璚ie s康zicie??
opaczo - 21-02-08, 15:14

askot napisa/a:
jaka jest r霩nica mi璠zy ripperem a kopytem

Kopyto r騜ni si od rippera m.in tym 瞠 ma inna praac ni ripper. Ro積i Si te budow .

askot - 21-02-08, 15:56

Dzieki..... aaaa a wiec o te wciecia chodzi (dla mnie jedno i drugie wczesniej by這 ripperem)

Wracaj帷 do przynet na szczupaka wierz w g喚bok wr璚z szama雟k moc wszelkiego typu celownik闚 na kotwiczce b造stki obotowej.....
Standardowo by to pedzelek z we軟y ale w tym roku sprawdze w這sie lisa

element52 - 21-02-08, 16:12

czest napisa/a:
"salmo slider" - a co o tej przyn璚ie s康zicie??

Bardzo dobra przyneta na szczupaki, ale sam zaczynam u篡wac jerk闚 robionych r璚znie na podstawie "Slidera". Ale prace maj tak sam lub bardzo podobn. Tylko 瞠 7cm Salmo Slider kosztuje (na Allegro) 26zl, a te co ja kupi貫m to 8cm 7,5z :lol:
I akurat wczoraj by貫m wyprubowac te samor鏏ki i pracuj rewelacyjnie :wink:

Lesio - 21-02-08, 16:16

askot napisa/a:
dla mnie jedno i drugie wczesniej by這 ripperem

Dla mnie nadal jest, kopyto to tylko specyficzny typ rippera.

askot napisa/a:
pedzelek z we軟y

Czy przez te we軟ianki nie rdzewia造 Ci trzonki kotwic?

askot - 21-02-08, 17:53

Nie zd捫y這 zardzewie :) )
A tak powa積ie, nie nie zauwazy貫m takiego efektu ubocznego, mo瞠 dlatego, 瞠 nie trzymam przyn皻 w palstykowych skrzyneczkach, pude趾ach.
Mam je powbijane w pianki (wykorzysta貫m piank pod panele drewniane podlogowe, tak seledynow, nie gabk) i trzymam to w plecaku, tak, 瞠 dosc szybko wysycha.

czest - 21-02-08, 18:19

Co do tych slider闚 to jakie kolory proponujecie?? ... ja jakis czas temu kupi貫m w kolorze naturalnym okonia... ale wsumie nie duzo na niego 這wi貫m... jakie kolory slider闚 s wed逝g was najskuteczniejsze??
element52 - 21-02-08, 18:27

czest napisa/a:
Co do tych slider闚 to jakie kolory proponujecie?? ... ja jakis czas temu kupi貫m w kolorze naturalnym okonia... ale wsumie nie duzo na niego 這wi貫m... jakie kolory slider闚 s wed逝g was najskuteczniejsze??

Ja proponuje w kolorach naturalnych (p這c, ukleja) i w kolorze seledunowym, grzbiet jasno-zielony i czarne pasy na grzbiecie, ale na pewno bedziesz mial wiele innych propozycji :wink:

tomaso1973 - 03-03-08, 19:19
Temat postu: Alga -gnom
A ja jestem wiernym tym blaszkom, kolor miedziany lub bia造 z豉pa貫m na nie najwi璚ej szczupak闚 co nie znaczy 瞠 na gumy nie bior, jak napisane wy瞠j zale篡 to gdzie 這wimy i w jakiej wodzie.
hariboss - 17-03-08, 12:59

Dla mnie najlowniejsza przyneta na szczuplego:
Mia貫m na nia kilka naprawde duzych szczupakow. :shock: :cool:
Druga bardzo lowna przyneta jest wobler salmo pike 豉maniec :grin:
pozdrawiam :lol: :cool:
Prawie zapomnialem, nie zapominajcie posmarowac przynety atraktorem :lol: :lol:
Beda lepsze wyniki :cool: :shock: :twisted:

roobson - 17-03-08, 13:01

Moim zdaniem jedn z lepszych przyn皻 na szczupaka jest obrot闚ka Robinsona rozmiar 3 wz鏎 podobny do coca-coli. Ju kilka razy mia貫m na ni kilka 豉dnych holi... :arrow: polecam! :cool:
CHOMIK1980 - 19-03-08, 11:53

Ka盥a jest dobra ,tylko do jednej ma sie sentyment a do drugiej nie. Kiedy moj ulubiona przyn皻 na szczuplego by豉 srebna obrot闚ka 3 po積iej kopyto RELAXA bia貫 z niebieskim grzbietem a teraz jest to wachad堯wka Foka 3 ale musi byc miedziana z jednej a srebna z drugiej strony i spisuje mi sie tylko na plytkim jezioru z bardzo czysta wod
Drutinio - 23-03-08, 21:53

ja polecam wszytkim woblery bonito albo rapala . super wykonane , tylko cena jest du瘸 , ale warto .
patbaj - 17-04-08, 17:44

mam pytanie do forumowicz闚 na temat wielko軼i przyn皻 na szczupaki, w璠ruj帷 po innych tematach spotka貫m posty m in. artecha i chyba homegeona o przynetach po 15 - 20 cm (kopyta), ja 這wi przewa積ie na gumy z przedzia逝 7-10 cm, obrot闚ki nr 3-4 i wahad堯wki nr 2, 3 wi璚 znacznie mniejsze przynety a wy jak :?:
Homegeon - 17-04-08, 18:01

w tym roku zaczynam 這wi na wi瘯sze przyn皻y, na pocz徠ek zaczynam od 12cm kopyt dzisiaj dokupi貫m 3 kolejne wi璚 na maj mam ju 6 :mrgreen: og鏊nie wychodz z za這瞠nia, 瞠 im wi瘯sza przyn皻a tym wi瘯sza szansa na konkretn ryb :wink: zobaczymy co z tego wyniknie :)
patbaj - 17-04-08, 19:39

Homegeon napisa/a:
im wi瘯sza przyn皻a tym wi瘯sza szansa na konkretn ryb

za這瞠nie niby poprawne, w szwecji i tym podobnych na pewno si sprawdza, ale jak s康zicie jak to b璠zie w naszych wodach???
zastanawia貫m si kiedy nad podobn strategi, ale jako mnie te du瞠 przyn皻y zniech璚i造, no i wtedy mia貫m w璠zisko 5 do 20 gram, wi璚 by這by to na granicy jego wytrzyma這軼i, a 這wi帷 w rzekach musia豚y by du穎 ponad to, ilo gramowe g堯wki masz do tych gumeczek? - czekam na wyniki w temacie szczupaki 2008 - 篡cz powodzenia i jak najwi瘯szych ryb. A na zlot nad do lubi捫a jedziesz???

Homegeon - 17-04-08, 20:06

je郵i nie odb璠zie sie w terminie 3-8.04 to rozwa瘸m tak mo磧iwo嗆, ale sie nie deklaruje na pewno bo r騜nie mo瞠 by :)

a g堯wki dobieram do zamierzonej g喚boko軼i prowadzenia przyn皻y, teraz kopi貫m 5,7g ale jak ju b璠 dokupi 10 i 15g

patbaj - 17-04-08, 21:12

Homegeon napisa/a:
je郵i nie odb璠zie sie w terminie 3-8.04 to rozwa瘸m tak mo磧iwo嗆

nie rozumiem, chyba czeski b豉d si wkrad, ale pomimo to data jest znana 4.05.08.
mam nadziej, ze uda mi si w tym roku zapolowac z takimi du篡mi przyn皻ami,a le chyba dopiero jesieni, zobaczymy

Homegeon - 17-04-08, 21:32

wbrew pozorom odra naprawd obfituje w konkretne drapie積iki :)

fakt chodzi這 mi o maj :) aj 4maja wyje盥瘸m z samego rana, ale mo瞠 ze znajomym zawitam nad odr w Lubi捫u b康 na cofk zbiornika Topola

patbaj - 17-04-08, 22:30

topole znam ale wyniki - hmmm boleni pare. Szczupaka nie uda這 mi si tam z這wi, a na zbiornikach kozielno i topola okres na szczup貫 do czerwca..
Homegeon - 17-04-08, 22:46

:shock: dobrze, 瞠 m闚isz bo nie wiedzia貫m :idea:
patbaj - 18-04-08, 08:04

Homegeon napisa/a:
bo nie wiedzia貫m

ja w tamtym roku tez si naci掖em, rozk豉dam si ze spinem na brzegu, dooko豉 wszyscy na zasiadkach, zadnych 這dzi na wodzie, ani 篡wcowek zarzuconych, jakis miejscowy obok przechodzi, wi璚 go zagadn掖em czy szczupak tak s豉bo bierze, ze si nikt na niego nie zastawia, a on mi na to, 瞠 nikt nie 這wi, bo okres jest do czerwca!!!! no to spakowa貫m manatki i pojechalem na pobliskie wyrobisko po篤irowe Bartniki - tam mo積a!!! zbiorniczek nie du篡, ale ciekawy, liczne g鏎ki, do powierzchni wychodz帷e do kt鏎ych dorzucisz z brzegu, zatoczki, zatopione drzewka, ale szczupaki takie 50-65 cm, wiekszych nie widzia貫m, choc jeden go嗆 niby zerwa 80-tk.
najcz窷ciej 這wi貫m na w御kie wahadl闚ki miedzianego koloru prowadzone g喚boko w wolnym tempie, a i kopyto motor oil, na seledyna 8cm same dzieci si zaczepia造 i nie mam poj璚ia dlaczego. Je郵i si zdecydujesz to zabierz wodery, bo s fajne miejsca, plytkie poro郾i皻e blaty w kt鏎e parena軼ie metr闚 trzeba wejs, (zale篡 od poziomu wody)

misiek^wro - 20-05-08, 16:31

Najlepsze efekty mam na :

guma mann's 5cm zolta z czarnym grzebietem
obrotowka damm 3.0 model black furry
woblery A.Lipinskiego :razz:

DAWID - 28-05-08, 19:31

Je郵i chodzi o woblery to Rapala du瞠 masywne czerwono srebrne niestety nazwy nie podam bo na pude趾u nie ma.......

a je郵i chodzi o gumy:

1. Per這wy twister
2. Zielono czarne du瞠 kopyto-4
3. Du瞠 kopyta Salmo czarno bia貫

keri - 28-05-08, 19:41

DAWID napisa/a:
3. Du瞠 kopyta Salmo czarno bia貫
:shock: Salmo robi gumy :?:
podaj jaki link gdzie mog je zobaczy.

DAWID - 29-05-08, 06:41

keri napisa/a:
:shock: Salmo robi gumy :?:
podaj jaki link gdzie mog je zobaczy.

oto ona i zarazem jedna z 這wniejszych przyn皻 na szczupaka

keri - 29-05-08, 16:42

DAWID, fajna guma.
W katalogach Salmo nigdy tego nie widzia貫m, na stronach internetowych te.
Dziwne.
http://www.salmofishing.com/
http://www.salmo.com.pl/page.php?id=7

DAWID - 30-05-08, 16:07

fakt nie wida jej w 瘸dnym katalogu :razz:
keri napisa/a:
DAWID, fajna guma.

i nie tylko z wygl康u fajna, ju w tym roku tata z豉pa na ni 70- si徠ke szczup貫go :mrgreen:

Homegeon - 30-05-08, 16:10

Mann's robi identyczne
keri - 30-05-08, 19:14

Homegeon napisa/a:
Mann's robi identyczne
Nie wiem czy identyczne ale na pewno s bardzo dobre.
Te "SALMO" na tej gumie jako mi nie pasuje, kto sobie wymy郵i i sprzedaje. :sad:

Karel111 - 06-06-08, 05:52

Moim zdaniem Wobler Salmo i Gnom 1
DAWID - 06-06-08, 09:18

keri napisa/a:
Te "SALMO" na tej gumie jako mi nie pasuje, kto sobie wymy郵i i sprzedaje.

to ca趾iem mo磧iwe:D

czest - 28-09-08, 21:46

jak tam jesienne szczupaki?? jakies skucesy??
Przygodowy - 16-10-08, 11:25

62cm szczupak na bia陰 gum mannsa 8cm, pad dzi
daTeo00 - 20-10-08, 17:24

Zale積ie od rodzaju 這wiska..

Wahad堯wki Agla 1,2 oraz 3... Gnom 2,3.. Kalewa 2,3.. W lecie raczej mied, mosi康z.. Na jesie brudne srebro, oraz b造szcz帷e polerowane srebro.. Bardzo skuteczne przy zmiennym prowadzeniu...

Oraz gumy powy瞠j 7cm.. G堯wnie kopyta i rippery, co do twister闚 to nic nie mog powiedzie bo na twistery powy瞠j 4 cm po prostu nie 這wi, ale gdy twisterami 這wi okonie zdarzaj si przy這wy w postaci szczupaka, sandacza tak瞠.. Moje ulubione rozmiary i kolory kopyt oraz ripper闚, 8,10 oraz 14cm.. Co do kolor闚 wszystkie odcienie bieli, srebra, szarego, seledynowego oraz pomara鎍zowego, z ciemniejszym grzbietem a tak瞠 zielone z czarnym lub niebieskim grzbietem, brudno bia貫 z bordowym grzbietem i b喚kitne z niebieskim grzbietem oraz brokatem.. Przy czym zwykle na ripperach oraz kopytach bazgram czerwonym markerem ca造 貫pek, b康 domalowuj pionowe pasy od grzbietu do po這wy korpusu.. Od czasu do czasu killerem okazuj si 10cm kopyta w kolorze zieleni z pomara鎍zowym okonkiem, jako przyn皻a ostatniej szansy.. Kiedy jednego dnia z這wi貫m kilka bli幡iaczych szczupak闚 pod 60cm na tzn. tygryski, tj. ciemne kopytka z pomara鎍zowymi lub 鄴速ymi pasami, ostatnio nie widzia貫m ich jednak w sklepach w璠karskich, a by造 naprawd skuteczne... Najlepsze kopyta to te z delikatnie przeci捫onym okonkiem, daj si wolniej poprowadzi i agresywniej pracuj w opadzie...

lawdzoj82 - 20-10-08, 17:46

Na Wi郵e u mnie to : - Twistery bia貫 i seledynowe - kopyta bia貫 z czarnym grzbietem - Obrot闚ka seledynowa w czarne kropki
okonek15 - 23-10-08, 12:36
Temat postu: Co najlepsze na szczupaka ripper czy wobler?
Witam forumowicz闚
Jestem pocz徠kuj帷ym w璠karzem, chce sie dowiedzie na co najlepiej 這wi szczupaka i okonia s造szalem 瞠 na woblery z jasnymi brzuchami ja osobi軼ie 這wie na bia貫 twistery , a wy ?

dzieki za odpowiedz
okonek

cinek1979 - 23-10-08, 13:32

u mnie ostatnio sprawdza sie kolorystyka okonia w wersji z 鄴速ym brzuszkiem jak i czerwonym,(salmo i kenart)
arek_glogow - 24-10-08, 16:01

okonek15, na pocz徠ek pr鏏uj na obrot闚ki nr.1,2 ew 3
daTeo00 - 24-10-08, 16:06

okonek15 tak jak powiedzia arek_glogow pocz徠kowo powiniene spr鏏owa obrot闚ek, tyle 瞠 ja polecam wi瘯sze, 2,3 a nawet 4.. Woblery powiniene na razie zostawi w spokoju, wi璚ej strat ni zysk闚 wi璚 po co si zniech璚a.. Spr鏏uj kopyt 7,9 cm na 5,8,10 gr. g堯wkach, oraz twister闚 w podobnym rozmiarze..
arek_glogow - 24-10-08, 18:34

daTeo00, 3,4 ok ale okonek15, chce tez 這wi okonie a 3,4 to ju 瞠 si tak wyra輳 kosmos na okonie :twisted: okonek15, gumy zostaw sobie na p騧niej na pocz徠ku jak nic na nie z豉piesz i si zniech璚isz do nich :!: :idea: najpierw naucz si po瘸dnie na obrotki potem wobek a potem gumy :!:
daTeo00 - 24-10-08, 19:08

arek_glogow napisa/a:
po瘸dnie na obrotki potem wobek a potem gumy

Z obrot闚ki na woblery, ciekawa koncepcja, a co chcesz od obrot闚ek nr.3, skoro oko 39 cm po delikatnym w sumie braniu ma w pysku ponad po這w 14cm kopyta, to i obrot闚ka nr. 4 nie przeszkadza..

wobler129 - 24-10-08, 19:29

arek_glogow napisa/a:
najpierw naucz si po瘸dnie na obrotki potem wobek a potem gumy :!:

Za wobki lepiej we si na sam koniec. Zacznij od gum i b造stek ;)

arek_glogow - 24-10-08, 22:19

daTeo00, to s przypadki , a nam w璠karzom chodzi o 這wienie zamierzonej przez nas ryby oczywi軼ie mo積a tak 豉pa (obrotka 3) ale po co skoro mo積a 這wi na nr 1 i cieszy si du瘸 ilo軼i bra :!: na pocz徠ku to jest najwa積iejsze ilo嗆 nie jako嗆 :!:
Turbos - 02-11-08, 00:42

Ja 這wi na p造tkich jeziorach... najbardziej 這wna okazuje si b造stka obrotowa na styl Lusoxa rozm. 3 - bez obci捫enia. Na g喚bsze wody u篡wam obrot闚ek Dragona - naj這wniejsza (u mnie) jest srebrna w czerwone paski. Woblery u篡wam tylko na rzekach... stosuj typowo trociowe o "mocnych" ruchach tyle, 瞠 w bardziej stonowanej barwie (kolorystycznie podobne do makreli ;) . Co do wahad堯wek stosuj takie na trocie (srebrne karlinki, dragon tro) - na nich mam najlepsze efekty. Gumki chod mam przy sobie, nie u篡wam ;) nie lubie...

pozdrawiam :)

Migda - 05-11-08, 15:25

Cytat:
Na g喚bsze wody u篡wam obrot闚ek Dragona - naj這wniejsza (u mnie) jest srebrna w czerwone paski.

Rewelacyjna b造stka! :mrgreen: te j stosuje. Generalnie b造stki Dragona to wg. mnie najlepszy sprz皻.

Co do gumek - czarny grzbiet i bia造 d馧, 7cm. Wczoraj wy這wi貫m tym sporego szczupaczka :wink: i od pewnego czasu jest to m鎩 "killer". Ale i tak moimi ulubionymi przyn皻ami zostan obrot闚ki.

Boro$ - 08-11-08, 07:56

Moimi killerami s:
-Alga L2 srebna
-草速e kopyto z czarnym grzbietem mann`s predator 3 i 15cm te jest dobry
-Srebna obrot闚ka Jaxona holoselect typu feniks

Leszczyk_xP - 27-11-08, 17:26

moj naj這wniejszy popper
Leszczyk_xP - 27-11-08, 17:26

co do algi te si zgadzam
szczupaczek - 22-01-09, 18:03

u mnie najefektywniejsz przyn皻 jest obrot闚ka koloru miedziianego z czerwonymi chwostami nr.3 WIREK LONG :wink:
Marcin186 - 25-01-09, 19:04

Moimi extra przyn皻ami w zale積o軼i od rodzaju s: wobler salmo minnow 7cm sdr w kolorze green tiger i hot perch, obrot闚ka effzet nr3 czarna w 鄴速e kropki, ripper manns 9cm bia造 z brokatem i czarny grzbiet. :mrgreen:
spinner257 - 06-02-09, 11:16

a jakie preferujecie woblery p造waj帷e czy ton帷e na szczupaka?? na rzeke i jezioro.
Kubiak - 06-02-09, 11:43

Ja rzadko 這wi na woblery ale jak ju 這wi to najcz窷ciej na ton帷e,ale to zale篡 od specyfiki 這wiska :wink:
Couba - 06-02-09, 13:54

rzeka Warta-Morsy2 ,z tym ze trza sie nauczyc ja prowadzic
Pozdrawiam

spinner257 - 06-02-09, 14:02

a jak dobiera woblery czy ton帷y czy p造waj帷y?? czemu preferujesz ton帷e??
Jacek - 07-02-09, 00:35

To zale篡 od specyfiki 這wiska. Ton帷ym woblerem dalej rzucisz, bo jest ci篹szy. Do tego mo瞠sz go g喚biej poprowadzi
Kubiak - 07-02-09, 11:02

spinner257, Troch g逝pio napisa貫m :roll:
Si璕am cz窷ciej po woblery ton帷e bo 這wie w g喚bokich 這wiskach ina dalekich odleg這軼iach,i jak napisa Jacek wobler ton帷y jest ci篹szy i dalej mo積a nim rzuci. :wink:

qniq - 15-02-09, 19:37

Nie 這wi zbyt wiele, aczkolwiek kilka swoich przyn皻 mam:
υwisko:
Stare odcinki kana逝 wyra幡ie "rowiasta" struktura dna. Po brzegach strasznie zaro郾i皻e osok aloesowat, krzakami itp.

Wobler (firmy nie znam) 鄴速y z czarnym grzbietem BARDZO g喚boko schodz帷y- bardzo wolno prowadzony.
Wobler (jaki polski chyba) imituj帷y okolnia - p造tko schodz帷y plywaj帷y ( w tej wodzie brak okonia)
Guma bia豉 z czerwonym grzbietem chyba Relaxa du瘸 p瘯ata z leciutk g這wk (4g)

PS. υwi kto na STORM Wildeye Pike? 12/14cm bo ja po kilku rzutach w wi郵e zdecydowa貫m si na ich rozpruwanie i wywalanie nadmiaru obci捫enia :)

pastor - 23-02-09, 14:48

Cze嗆,
moje ulubione i naj這wniejsze:
DAM effzet srebrna w czerwone paski nr 3(cocacola)- zbiorniki raczej stoj帷e lub wolno p造n帷e,
Woblery Salmo Hornet p造waj帷e 5-6cm - kolor zalezny od pogody i rodzaju drobnicy w akwenie.

Jacek - 23-02-09, 20:00

Gnom 2 rz康zi :)
Pi - 23-02-09, 22:30

O tak, lekki z這ty gnomik z milimetrowej blachy, pluska jak rybka. :mrgreen:
ㄆkasz_st - 24-02-09, 13:14

na rzece wahadlowki a na wodzie stojacej rapala jointed, jest kozacki przy trzcinowiskach na plytkiej wodzie, na nieliszu dzieki niemu skopalem koledze ty貫k :mrgreen:
bieluch - 16-04-09, 01:28

Co bajoro to inna przyn皻a skuteczniejsza , co w璠karz to inna metoda niema z這tego 鈔odka bo gdyby by to ten sport nie by by tak ekscytuj帷y i poci庵aj帷y... .
Czym trudniej tym wi瘯sza satysfakcja z sukcesu :razz:

Plakon83 - 08-06-09, 13:18

Dla mnie jak do tej pory naj這wniejsz przyn皻 jest blacha(gnom, alga), lub obrot闚ka, ta pierwsza doskonale imituje ruchy rybki wywo逝j帷 s逝szn fal hydroakustyczn, do tego robi "flesze" czyli odbija 鈍iat這 bardzo podobnie jak manewruj帷a, ranna rybka. Obrot闚ka co prawda nie wykonuje 瘸dnych ruch闚, ale wzbudza pot篹n fal hydroakustyczn oraz b造ska. Przyn皻y gumowe przynosz mniejsze sukcesy, na woblery 這wi za ma這, 瞠by mie co konkretnego do powiedzenia.

W tym sezonie gnom 1 i z這ta obrot闚ka long z czerwonym chwostem.

Mam nadzieje, 瞠 odgrzanie kotleta to nie problem?:)

Pi - 08-06-09, 14:25

Jaki tam problem, zawsze to milej poczyta w璠karza ni trolla. :twisted: Fajnie 瞠 kto jeszcze 這wi tradycyjnie, a nie tylko to plastikowe badziewie. :razz:
McOwer - 08-06-09, 15:55

Pi napisa/a:
Jaki tam problem, zawsze to milej poczyta w璠karza ni trolla. :twisted: Fajnie 瞠 kto jeszcze 這wi tradycyjnie, a nie tylko to plastikowe badziewie. :razz:

A jak z balsy lub lipy to dobrze? :mrgreen:

Naj這wniejsze dla mnie: kopyto relax 4 鄴速y z czarnym grzbietem (g堯wki do 25g na haku5/0, no i hit na zaro郾i皻e: g堯wki p造waj帷e), effzety w rozmiarze 2 i 3, oraz wszelkiego rodzaju firmowe wobki (byle nie chi雟kie).

Plakon83 - 13-06-09, 20:51

Dzi瘯i Pi za pozytywne przyj璚ie:)
Dzi akurat siad szczupaczek na seledynowe kopytko 4.5cm na g堯wce 10, kt鏎e za這篡貫m po godzince machania blaszkami, liczy貫m na jakiego sanda趾a, albo s逝szniejszego garbuska, ale dobra i p馧metr闚ka, mam nadziej, 瞠 w nast瘼nym sezonie b璠zie ju mia豉 ze 2kg;)
Woblerki te sam robi, ale raczej pod okonki/klenie;)
Pozdrawiam

Szymonex - 15-06-09, 20:07

Ja ka盥ego szczupaka z這wi貫m na blach obrot闚k :D Blachy MEPPS AGLIA Fluo 4 i 5 tiger oraz MEPPS AGLIA Fluo 4 i 5 orange :D Te blachy nie zawodz :D A jak l康uj w zaczepie to a p造n望 si po ni chce :D
Szymonex - 16-06-09, 12:42
Temat postu: Jakie przyn皻y sztuczne na szczupaka ????
Jak w temacie, co proponujecie na szczupaczka ?? obrot闚k , wahad堯wka, woblerka czy mo瞠 co innego ??? Ja preferuj mepps obrot闚k fluo orange i tiger o rozmiarze 4 i 5 :D
artech - 16-06-09, 12:59

Szymonex,przenios貫m Tw鎩 post poniewa istnieje ju prawie identyczny temat.
Szymonex - 16-06-09, 14:00

ok luzik sorry za nie uwag z mojej strony
Finczyk - 16-06-09, 23:11

A co sadzicie o sliderach? Ostatnio "mlocilem" przez 45 minut wode obrotowka, blacha, kopytem i nic. Natomiast za drugim rzutem sliderem zielono-zoltym zlapal sie szczupak 86 cm. Ale to byl moj pierwszy raz kiedy uzylem slidera, wiec nie mam doswiadczenia.
Szymonex - 17-06-09, 09:27

ja s康z 瞠 szczupaczek lubi jaskrawe kolory pomara鎍zowy zielony 鄴速y itp :D Ale ostatnio si przekona貫m 瞠 srebne wachad堯wki te mu podchodz :D a co do slider闚 nie wiem ale trzeba b璠zie spr鏏owa :D A na jakim 這wisku 這wi貫 stoj帷ym czy p造n帷ym ???
Finczyk - 19-06-09, 22:46

Na stojacym, przy trzcinach. Mysle, ze bylo ok. 1,5 m glebokosci. Jutro jade wieczorem raz jeszcze w to samo miejsce i zobacze czy cos zlowie (na opisywanego slidera 86 cm szczupaka), a jezeli tak to na co.
Szymonex - 20-06-09, 10:47

ok daj zna jak ci posz這 :D Mo瞠 i ja przetestuje.
Tondrom - 20-06-09, 11:15

Koledzy, kupilem slidera salmo tyle tylko 瞠 nie za bardzo wiem jak sie na to 這wi :P poradzi mi ktos cos? Jade na czorszczyn w poniedzia貫k z kumplem i fajnie by這 by mie kontakt z rybk :P
greenlife - 20-06-09, 11:52

Naj這wniejsze na szczupaka s ....muchy :wink:
Supersobi - 20-06-09, 18:50

greenlife napisa/a:
Naj這wniejsze na szczupaka s ....muchy :wink:

Prosimy o dowody :mrgreen:

(czemu mrgreen jest 鄴速y, tomik, czy z angielskim kiepsko ?? :wink: :wink: )

Finczyk - 21-06-09, 21:25

Cztery posty wyzej zapowiedzialem, ze dam znac jak mi poszlo. A wiec bylem wczoraj w tym samym miejscu od 18.00 do 20.00 i ... nic. Nawet skubniecia. Utracilem na zaczepie tylko ulubiona Meppse. Nie wiem co bylo przczyna moich wynikow. Zaczynam jednak wierzyc w to, ze cisnienie ma wplyw na branie. Jak wrocilem do domu i sprawdzilem w Internecie, to okazalo sie, ze cisnienie ostro szlo w gore. Przez kilkadziesiat godzin poszlo w gore o 20 kilka hekta Paskali. I caly czas idzie w gore. Na wykresie to wyglada jak prosta odchylona do podstawy o 45 stopni. Zapomnialem dodac, ze lowie w okolicach Helsinek. A tutaj link do tabeli z cisnieniem
http://www.fmi.fi/weather...78¶m=1&map=

ERq - 12-07-09, 01:25

wg mnie najleprzy jest manns predator 3 niebieski grzbiet bialy brzuch ;]
zioom96 - 13-07-09, 12:17

Moimi ulubionymi przyn皻ami na szczupaka s 3 calowe kopyta Relaxa w kolorach per豉 z niebieskim grzbietem i seledynowy z czarnym grzbietem.
Dawid1262 - 19-07-09, 11:34

Dla mnie najlepsza jest guma 5 cm bia這-czerwona.
spinner257 - 19-07-09, 21:23

Mi najlepjej szczup貫 bior na bia貫, per這we i 鄴速e twistery manns'a 7,5 cm kopyta relaxa bia貫 z niebieskim grzbietem i 鄴速e z zielonym grzbietem i predatory 3 manns'a bia貫 z niebieskim grzbietem i 鄴速e z czarnym grzbietem. opr鏂z gum czepiaj si jeszcze na obrot闚ki typu long ze srebrnym i z這tym skrzyde趾iem.
david94 - 20-07-09, 09:43

Mi bior na blachy wahad這we.(Gnom,Mors)
artech - 20-07-09, 18:27

Musz przyzna, 瞠 ostatnimi czasy najlepsze efekty mam na slidera 7 cm - a kiedy uwa瘸貫m, 瞠 na to nic nie bierze :razz:
pablotor - 21-07-09, 07:57

artech zupe軟ie tak samo jest u mnie :wink:
Deuuu - 23-07-09, 10:22

A tak wam troch zaofftopuje.
Jak my郵icie, slider nadaje si do 這wienia w rzecze :mrgreen: ?

Dawid1262 - 25-07-09, 10:31

dla mnie nawet sie spisuje blacha wahad這wa. :grin:
Dawid1262 - 25-07-09, 10:33

ostatnio by貫 to wyci庵貫m szczup貫go 56cm na blache
krzysiektca - 01-08-09, 11:53

Witam wszystkich ;) Dla mnie najlepsz przyn皻 jest filoetowe kopyto chyba 8 cm Mikado Fishunter. Na jasnych wodach bezkonkurencyjna, ale i na ciemniejszych s pobicia. Super praca. Polecam w 100%
Finczyk - 01-08-09, 20:26

A ja na "Gliwie" trojke, pomaranczowa wyciagnelem szczupaka 62 cm. NA taka sama przynete, tylko ciemno zielona wyciagnelem w czwartek 6 okoni, najwiekszy 29 cm.
Michcio - 07-08-09, 13:56

w trakcie tego sezonu mog powiedzie jedno.. slider 10cm :)
Finczyk - 14-08-09, 21:22

I znowu "Gliwia". Dzisaj bylem nad jeziorem i rzucilem pierwszy raz. Poczulem szarpniecie i ... cisza. Zwijam zylke, ale tylko kolowrotek pracuje tzn. slychac jak brzeczy kolowrotek. Co pociagne wedke to zylka sie nie nawija. Gdzies po 30 sekunadach zwatpilem. Pomyslalem, ze zaczepilem za stary konar albo pien. W koncu zlapalem rownoczesnie zylke i wedke i dalo to rezultat. Juz wiedzialem, ze to szczupak, ale walczyl pieknie. W koncu go wycholowalem na brzeg. Wazyl 2,6 kg i mial 71 cm.
Potem poszedlem w swoje ulubione miejsce i zaczelem rzucac roznymi przynetami. Na koniec zostawilem sobie zielonego slidera. Ale jak poprzednio udalo mi sie dwa razy zlapac szczuplego, to teraz nic. Na koniec zalozylem gumowa imitacje szczupaczka i za pierwszym rzutem zlapalem szczuplego, nieduzego (49 cm).
Potem pod mostkiem zlowilem 4 okonie (najwiekszy tylko 29 cm): na gliwie i najmniesza black furry firmy Meppsa. Aha, tydzien temu na ta ostatnia zlowilem szczuplego chyba 51 cm. Na takie malenstwo.

Adam Okrzeja - 27-08-09, 21:50

Zapami皻ajcie sobie to na zawsze rodzaj przyn皻y zale篡 od 這wiska na mojej rzece gdzie wyst瘼uj kie豚ie wy鄉ienicie sprawdzaj si srebrne kopytka z brokatem ok 8 cm i z czarnym grzbietem. Za to na ma造m jeziorku gdzie przewa瘸j p這cie i okonie sprawdzaj si wszystkie rodzaje gumek w kolorze srebrnym z czerwon szyjk, oraz woblery imituj帷e okonki. Jednym s這wem dobra imitacja wyst瘼uj帷ej bia貫j ryby i szczupak jest nasz. :wink:
dominik poznan - 08-10-09, 21:59

1.Bia貫 kopyto
2.ma貫 zielone kopyto z brokatem i czarnym grzbietem
3. obrot闚ka nr3 srebrna w niebieskie kropki
4. obrot闚ka czarna w czerwone kropki
wszystkie przyn皻y testowane tylko na jeziorach ale bia貫 kopyto bije wszystko nawet woblery za ponad 30z.

Endryou - 10-10-09, 18:05

Tego roku:
nr.1- per這wy 4 calowy ripper Relaxa o takim lekko niebieskim odcieniu (nie wiem dok豉dnie jak ten kolor okre郵i) z czarnym grzbietem i czerwonym pyszczkiem.
nr.2- 10 cm. Salmo Skinner w naturalnych kolorach.
Rzeka ,w kt鏎ej najcz窷ciej w璠kuj w poszukiwaniu szczupaka ,ma stosunkowo przezroczyst wod.G堯wny pokarm drapie積ika stanowi :p這 ,kie豚,ukleja.

Rafa Kowalski - 30-10-09, 06:30

Na rzece - Warta w 鈔odkowym biegu, 3'' kopyto Relaxa per這wy brzuch czarny grzbiet na czerwonej g堯wce, za na starorzeczu wobek Siek M 7 cm P這tka malowana w okoniowe paski
gandalfbialy85 - 01-11-09, 16:37

ja tam na obrotowke wyciagnolem 110cm szupaka,takze reguly chyba nie ma :mrgreen:
ddd - 01-11-09, 17:41

JA kiedys gdy bylem ze znajomym nad rybkach on z這wi za obrotowke nr 2 szczupaka 114 cm,( sam mu go wyjmowalem z wody,) na zyleczce 0.24 :P
Migda - 01-11-09, 18:22

Cuda sie zdarzaj :mrgreen:
Blachy na szczupaka jak najbardziej, ale gdy szczup貫 nam kaprysz dobrze u篡 rippera. Kolor? Hmmm ciemne grzbiety, jasne brzuszki.

Robal - 01-11-09, 21:06

Migda napisa/a:
Hmmm ciemne grzbiety, jasne brzuszki.

do tego per豉 i seledyn z czerwonym grzbietem :wink:

marcinv - 02-11-09, 11:56

U mnie na dolnej Wi郵e ostatnio dobrze spisuj si stare gnomy i algi.
bartekzabrze - 02-11-09, 13:26

Tam gdzie ja 這wi貫m najbardziej sprawdza si wobler o kszta販ie kretki i barwach zbli穎nej do p這tki.
radek66 - 02-11-09, 19:40

Najlepsz przyn皻 na szczupaka jest..........ta na kt鏎 w豉郾ie go z這wi貫 a reszta to, 瞠 jedyn zasad na rybach jest brak zasad.......ale powa積ie...... 瘸ba RELAXA zw豉szcza na mojej Bzurze ratowa豉 od kl瘰ki.
ddd - 02-11-09, 20:01

Ja najcz窷ciej uzywam obrot闚ek z dobrym skutkiem :)
Lubie te niewielkie woblerki (do 7 cm)
Jednak zda瘸j sie 這wiska gdzie woda si zmieni豉 i po za這瞠niu gumki mia貫m dopiero jakiekolwiek brania.
Jest tak jak napisal radek66: na rybach jest jedna zasada - brak zasad :)

Migda - 02-11-09, 21:35

@Radek66 na jakim odcinku stosujesz 瘸bke? Ostatnio par widzia貫m na allegro i zastanawia貫m si czy nie zakupi
radek66 - 02-11-09, 22:21

υwi g堯wnie na odcinku od Or這wa do Przezwisk czasami dalej a do Urzecza w tym roku generalnie wsz璠zie s豉bo, ale widz, 瞠 na Bzur jest coraz wi瘯sza presja. Wracaj帷 do 瘸b Relaxa kupuj wi瘯sze modele takie 7cm w tym roku obok szczupak闚 mia貫m na takie kilka naprawd 豉dnych okoni.
artech - 02-11-09, 22:43

bartekzabrze napisa/a:
wobler o kszta販ie kretki
a te "kretki" to ma貫 krety ?? :lol: :lol: :twisted:
maniek - 02-11-09, 22:52

artech napisa/a:
a te "kretki" to ma貫 krety
:shock: :???:
artech - 02-11-09, 23:44

maniek napisa/a:
artech napisa/a:
:shock: :???:

Maniek, a co Ciebie tak zaskoczy這 ? :wink:

maniek - 02-11-09, 23:56

Te krety :mrgreen: :mrgreen: cho masz racje w moim wieku nie powinno :???:
Damian21 - 03-11-09, 07:39

artech napisa/a:
"kretka" to jest powszechnie znana krzy鄴wka fretki z kretem. jest mo磧iwo嗆 瞠 chodzi這 koledze o "kr皻ka" :cool:
virago535 - 03-11-09, 08:56

Mans czarny grzbiet , 鄴速e lub per這we boki , rzeka Radunia i Mot豉wa
na blach jako nic ciekawego nie mog trafi :???:

Endrju - 03-11-09, 15:39

Damian21 napisa/a:
artech napisa/a:
"kretka" to jest powszechnie znana krzy鄴wka fretki z kretem. jest mo磧iwo嗆 瞠 chodzi這 koledze o "kr皻ka" :cool:

Albo mo瞠 o kredk :twisted:

Migda - 03-11-09, 18:53

Radek czyli okolice Sochaczewa - ja 逕oie w豉郾ie na terenie tego miasta, Boryszew i Plecewice;) Mo積a sie kiedy wybra na wsp鏊ne 這wy.
Powracaj帷 do tematu:
Kiedy pono mo積a by這 u篡wa 篡wych 瘸b(tzn. pewnie juz martwych). Ze szczupakiem w Bzurze trudno - du穎 ich ale drobnica, cho niedawno na 豉mach "Expressu Sochaczewskiego" by pokazany bardzo 豉dny, je郵i sie nie myl 120cm?
Jak widze u nas "zawodowych" spinningist闚 to przewa積ie z gumami, wi璚 co to oznacza.

artech - 04-11-09, 06:43

maniek napisa/a:
Te krety :mrgreen: :mrgreen: cho masz racje w moim wieku nie powinno :???:
Maniek nie przejmuj si, mnie po "oszcza販e" do haczyk闚 ( :mrgreen: :mrgreen: ) te ju ma這 zaskakuje ale "kretki" mnie dobi造, przecie to dzieci w przedszkolu wiedz jak si kredka pisze :roll:
Endryou - 07-06-10, 19:34

Troszk odgrzej temat :mrgreen: .U mnie znowu do "豉sk" powr鏂i造 obrot闚ki :roll: twierdzenie ,瞠 woda jest "przeb造szczona" zdecydowanie zmieni bym na "przegumiona" :razz: .Na gumy - oczywi軼ie na moim 這wisku - atak szczupaka bardziej przypomina sandaczowe pstrykni璚ie (ewolucja czy co :shock: ),natomiast na blachy jest o wiele bardziej zdecydowany .
anonim1133 - 08-06-10, 07:30

Jakiej wielko軼i obrot闚ek u篡wasz? Bo ja rzucam raczej ma造mi obrot闚kami i trafiaj mi sie same maluchy (szczupaczki). Nie wiem czy wi瘯sze nie chc uderzy w mniejsz obrot闚k, czy tam po prostu s same maluchy, a mo瞠 na du瞠go po prostu trzeba trafi ?
Endryou - 08-06-10, 10:43

Najcz窷ciej u篡wam obrot闚ek aglia i comet rozmiar 4 i 5 oraz longi 2 - To zale篡 od wody :jezioro to zwykle Aglia 5 (5 dlatego i wiem ,瞠 szczupaki 60 - 80 cm to "taka norma") ,rzeka to comety 4 i longi 2 (zale篡 od si造 pr康u - na rzece ,w kt鏎ej w璠kuj szczup造 70 cm to ju "rekord" ;ryby danego gatunku (szczupak) jest stosunkowo du穎 , ale s to najcz窷ciej "oko這wymiary" .Ostatnio kombinuje :cool: z obrot闚kami Mepps Lusox w rozmiarach 1 i 2 (maj fajny patent ze zmian obci捫enia) ,ale te raczej polecam na wody stoj帷e.
anonim1133 - 08-06-10, 10:57

Ja ostatnio rzucam srebrn obrot闚k rozmiar 3 na wodzie stoj帷ej, niedu瞠j i bogato obro郾i皻ej gr捫elami i innymi moczarkami ;p. My郵isz, 瞠 jak taka znajdzie si w okolicy jakiego chocia wymiarowca, to ten si pokusi? Czy powinienem co wi瘯szego im poda ? Bo na 3 to jeszcze jest szansa drapn望 jakiego okonka, czy innej drobnicy. Ale z drugiej strony chcia bym wreszcie co wymiarowego wym璚zy...
Endryou - 08-06-10, 12:17

Z tego co wiem to rozmiar obrot闚ek nr.3 jest najbardziej "uniwersalny" - taka "tr鎩eczka" ,na wodzie stoj帷ej robi tyle "zamieszania" - jak sam zauwa篡貫 ,瞠 wystarczy do sprowokowania ataku i okonka i du瞠go szczupaka :grin: ,.Podobno g堯wnym zmys貫m odpowiedzialnym za atak u szczupaka ,jest linia boczna .Obrot闚ka tego rozmiaru wysy豉 ,takie wibracje ,瞠 potrafi "zainteresowa" szczupaka prawie ka盥ej wielko軼i.Szczeg鏊nie o tej porze roku nie przesadzam z wielko軼i .Wi捫e si to z naturalnym pokarmem drapie積ik闚 :narybek ,drobnica.Wi瘯szy kaliber zostawiam sobie na jesie (ale to ju zupe軟ie inna historia :razz: ).Nie przejmuj si za bardzo kolorem ,naturalnie nale篡 te o tym pami皻a ,ale bez przesady .Moim zdanie najwa積iejsza jest praca przyn皻y .Na chwil obecn mamy "stosunkowo kiepski" okres je郵i chodzi o szczupaka - mn鏀two naturalnego pokarmu (pisa貫m o tym wcze郾iej),kt鏎ego moim zdanie nie przebije 瘸dna "sztuczna przyn皻a "- ryba ma w czym wybiera .Dlatego te uwa瘸m ,瞠 wir闚ki o tej porze roku s jak najbardziej wskazane - nie wiem za bardzo jak to opisa (szczupak "wali" w nie - bo s bardziej kontrastowe ,krzykliwe - s czym innym ni naturalny pokarm :cool: ).
Endryou - 08-06-10, 13:47

W nawi您aniu do do "posta "wcze郾iej.Na podstawie moich obserwacji wynika (subiektywna opinia) ,瞠 obrot闚ki sprawdzaj si o wiele lepiej - gdy "s k這poty ze 鈍iat貫m" ;zachmurzenie ,pochmurno ,wsch鏚 ,zach鏚 s這鎍a.Gdy przejrzysto嗆 wody jest stosunkowo du瘸 (s這neczny dzie ,czysta woda) zdecydowanie - podkre郵am zdecydowanie bardziej skuteczne s gumy :!: .
szwed - 19-06-10, 22:54

Ja moge powiedziec smialo ze gumowe szczupaczki sa bardzo dobre ( widac na kamizelce ) .Dzis na takiego wytargalem 5kg 95cm szczupaka :) :grin:

grzechuce - 09-07-10, 07:56

Endryou napisa/a:
Podobno g堯wnym zmys貫m odpowiedzialnym za atak u szczupaka ,jest linia boczna

kiedys zrobilem eksperyment lowilem szczupaki na mannsa predatora 80mm perla + czerwona glowa na glowce 5g - czyli opad wystarczy ze zmienilem na ten sam producent i wielkosc z czerwonym grzebietem tez perla i bez brania. zalozylem sama perle tez nic. perla + czerwona glowa + brokat - nic. wrocilem do tej co lowilem za pierwszym razem i znow brania. ogolnie tego dnia 9 szczupakow i 4 sie spiely. czasem jest tak ze zakladalem oborotowke zlota aglie nr 4 i nic zalozylem trojke sa brania. i tez mialem takie sytuacje ze w slonce najlepszy byl... fluo tiger nr 3 lub fluo pomaranczowa! tam gdzie lowilem na mocno przelowionych wodach szczupak bywal bardzo wybredny. czasem tez sam chwost mial wplyw na powodzenie mialem taki dzien lowie szczupaki i okonie na effzetta nr 4 zloty + czarna naklejka w zolte kropy. szczupak i okonie skubaly. no to luz. podwodny konar plecionka nie pomogla. wyciagam z pudla dokladnie taka sama kolorystycznie, ten sam rozmiar ale z chwostem nic. ojciec w tym czasie tez lowil na te ktora stracilem z efektami. i w tym wszystkim badz madry ksiazki pisz... :lol:

Endryou - 09-07-10, 12:43

"Kto powiedzia kiedy ,瞠 m這dzi znaj regu造 ,a starsi wyj徠ki.Takich wyj徠k闚 czasem trudno wyt逝maczalnych ,ka盥y spotka wiele w swoim w璠karskim 篡wocie " :roll: - jest to cytat z ksi捫ki Marka Szyma雟kiego ,z kt鏎ym zgadzam si w stu procentach :cool: .
grzechuce - 12-07-10, 09:13

no wlasnie nie raz jest tak ze ta najbardziej potrzebna przyneta jest nie w pudelu a na sklepowej polce :lol:
bifa - 08-08-10, 11:03

dla mnie najlowniejsza na szczupaczka okazuje sie przyneta spro bbz1
http://www.basstackledepo...bbz-1-shad.aspx
prawdziwy cud pod woda i poploch wsrod szczupcow i to bez znaczenia czy w wersji powierzchniowej,szybko czy wolno tonacej!spro robi tez mniejsza wersje ok 5 cm ale przedstawiciel na europe stwierdzil ,ze nie chca jej wprowadzic na rynek europejski bo wymaga zbyt szybkiego holu , ktory podobno nie jest na naszym kontynencie preferowany!?
pozdrawiam i polecam.
bifa.

nale郾ik27 - 11-08-10, 10:56

no bifa cude鎥o to jest :) .... tylko cena ????????
ja lubie seledynowe kopytko relaxa 5cm czarny grzbiet i czerwone w okolicy g堯wki.. dla mnie naj這wniejsza przyneta na szczup貫go .. to przyneta uniwersalna zw豉szcza latem bo bierze na nie wszystko :) na drugim miejscu seledyn kopytko predator 5cm z czarnym grzbietem :)

kondzio532 - 11-08-10, 11:51

Dla mnie wspania豉 przyn皻a na szczupaka to: Przyn皻a gumowa zbrojona York Power Fish :smile:

Polecam :wink:

Spinmaster - 11-08-10, 12:27

A ja najwi璚ej szczupak闚 z豉pa貫m na morsa, gnoma i alg. Tylko jednego w 篡ciu na kopytko. Zatem w moim przypadku stara szko豉 rz康zi :wink:
kondzio532 - 11-08-10, 14:13

Co do wahad堯wek to polecam: STYNK. R璚znie robiona i zdobiona wahad堯wka szczupakowa :wink:

A to kr鏒ki filmik o tej w豉郾ie przyn璚ie:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

nale郾ik27 - 11-08-10, 15:27

co do wahad堯wek to sie zgodze tylko 瞠 gdy 這wisz w zarosnietym jeziorku to zapomnij :) a ja szczup貫go z blach to u篡wam trociowych bodaj瞠 pana Kaczmarka s swietne nazwa貫m je "czysta agresja" mam ich kilka i stosuje je gdy ju nic nie skutkuje - to m鎩 "czarny ko" :)
nale郾ik27 - 11-08-10, 15:31
Temat postu: agresja
oto one:)
Jacek - 11-08-10, 16:56

nale郾ik27 napisa/a:
co do wahad堯wek to sie zgodze tylko 瞠 gdy 這wisz w zarosnietym jeziorku to zapomnij :) a ja szczup貫go z blach to u篡wam trociowych bodaj瞠 pana Kaczmarka s swietne nazwa貫m je "czysta agresja" mam ich kilka i stosuje je gdy ju nic nie skutkuje - to m鎩 "czarny ko" :)

Pojawi豉 si wersja Morsa z bardzo cienkiej blachy, mo瞠sz ja prowadzi pod powierzchni

nale郾ik27 - 11-08-10, 18:16

wiem jacku ... 瞠 takie s s tak瞠 spoony (nie wiem czy dobrze napisa貫m nazw)mam na mysli wahad這 z jednym wtopionym hakiem zrobionym antyzaczepowo , lecz tam gdzie 這wie blacha nie sprawdza sie szybko bierze zielsko ... nawet lekka ...
Jacek - 11-08-10, 22:12

nale郾ik27 napisa/a:
wiem jacku ... 瞠 takie s s tak瞠 spoony (nie wiem czy dobrze napisa貫m nazw)mam na mysli wahad這 z jednym wtopionym hakiem zrobionym antyzaczepowo , lecz tam gdzie 這wie blacha nie sprawdza sie szybko bierze zielsko ... nawet lekka ...

To polecam co powierzchniowego, np Rovera z Salmo

nale郾ik27 - 11-08-10, 22:50

mam i w豉郾ie ich u篡wam tam :) plus slidery... te s niepowtarzalne !!!!
grzechuce - 12-08-10, 08:47

Jacek napisa/a:
nale郾ik27 napisa/a:

Pojawi豉 si wersja Morsa z bardzo cienkiej blachy, mo瞠sz ja prowadzi pod powierzchni

mepps syclops akurat mam kilka nr 2 bardzo mocno pracuja i duzo wolniej opadaja niz w porownaniu z Morsem (przy nich sprawia wrazenie ciezkiej, weziej pracujacej boleniowej przynety) ciagle dajac mocne bicia. schodzi troche pod katem raz w prawo podciagasz idzie w lewo. jest tez wersja Lite polowa wagi "normalnego" syclopsa. ale niestety w naszym czeskim krajiku niedostepna. wiem ze tez kombinuja z algami klik-klik. masz 2 ciensze blachy zlaczone w jedna i praktycznie 2 ultra lekkie wachadlowki. jak masz przyplyw gotowki to moge Ci polecic z Meppsow Lusoxa chyba jedyna obrotowka pracujaca w opadzie. Jaxonowskiego odpowiednika nie polecam ktory jest badziewiem (kotwice szybko pekaja, placze sie, nie pracuje w opadzie, przy wolnym i szybszym sciaganiu listek kladzie sie na plasko i przywiera do korpusu). ciekawa blacha tez jest Aglia Winner Shallow Runner

nale郾ik27 - 12-08-10, 12:14

ja rzadko u篡wam blach ... nie ma nic lepszego jak widok na p造ciznie atakuj帷ego szczup貫go w popper lub w jerka fantazja :) !!! fala kupa wody w g鏎ze i wir ... a jeszcze jak widzisz to w polarach ... zostaje ten widok na d逝gi czas !!!!
nale郾ik27 - 12-08-10, 12:23
Temat postu: slidery
kilka szarpnie i stop ... jak jest w pobli簑 to walnie :)
grzechuce - 12-08-10, 13:40

mialem w sumie cos okolo 30 sliderow przez caly maj i na poczatku czerwca glownie na nimi rzucalem. jakos nie zauwazylem ich skutecznosci. ba! nawet zerujacemu przy powierzchni sczupakowi podstawialem i co? nic. moze jak bede nad woda stojaca to porzucam tymi paroma co mi zostaly.
nale郾ik27 - 12-08-10, 13:48
Temat postu: ???
nigdy nie widzia貫m takiej zaciek這軼i przy ataku :) 造kaja jak bocian 瘸by :)
maniek - 12-08-10, 15:08

nale郾ik27 napisa/a:
nigdy nie widzia貫m takiej zaciek這軼i przy ataku
A ty je wszystkie tak z kolanka :lol:
nale郾ik27 - 12-08-10, 15:12

nie akurat tak wysz這 zdjecie :) he he
nale郾ik27 - 13-08-10, 13:30
Temat postu: :)
teraz na jesie chcem sprawdzic to cudo 13 cm prace ju sprawdza貫m 鄉iga niesamowicie :) mam nadzieje 瞠 w ko鎍u jaki wiekszy okaz sie trafi >>>?!
deejaybialy - 13-08-10, 15:01
Temat postu: Re: :)
nale郾ik27 napisa/a:
teraz na jesie chcem sprawdzic to cudo 13 cm prace ju sprawdza貫m 鄉iga niesamowicie :) mam nadzieje 瞠 w ko鎍u jaki wiekszy okaz sie trafi >>>?!

wczoraj na podobnie ubarwionego woblera dodam ze w豉snej produkcji atakowa造 szczupaczki takie +30 +40 jeden "waln掖" tuz przy butach wpad w oczko, rozejrza si i kipisz ;-) drugi ju z dalszego dystansu. M鎩 wobler jest p造waj帷y a przy 軼i庵aniu schodzi pod wod coraz g喚biej. ps dzisiaj jad na na nock na Nielisz jak co z豉pie to si pochwale.

pozdrawiam

feeder - 14-08-10, 11:16

ja zostaje wierny wachade趾om :) z這wi貫m na nie najwi璚ej szczupak闚 ... na gume z豉pa貫m w 篡ciu tylko dwie sztuki (mo瞠 dla tego 瞠 mam wi瘯sze przekonanie do z這mu i nimi najcz窷ciej 這wie) za to na alge morsa i gnoma.. troch tego by這 :)
ddd - 14-08-10, 17:15

nale郾ik27 czy ten wobler na kt鏎y z這wi貫 tego szczupaka jest ton帷y ? :mrgreen:
Raczek - 14-08-10, 21:16

Na moich wodach naj這wniejsze s jednak wachad豉 zw豉szcza alga l1 dobrze sprawuj si jeszcze samor鏏ki zw豉szcza jednego pana z Kostrzyna (Walusia) ..
nale郾ik27 - 15-08-10, 10:32

chodzi ci o ten co w paszczy jest g貫boko ??:) to jerk ton帷y dorado drunk :)
ddd - 15-08-10, 12:28

Dzi瘯i wielkie za odpowied :)
A 這wisz mo瞠 na p造waj帷e jerki? Czy s skuteczne w p造tkich, stoj帷ych wodach ?

nale郾ik27 - 15-08-10, 13:44

這wie :) na p造ciznach fantastyczne brania s :) widowiskowe
grzechuce - 15-08-10, 17:52

nale郾ik27, kazda woda inna . kiedys czytalem rozmowe o wogole castingu sliderach itp. faktem jest ze:
1. musza byc szczupaki
2. musza byc warunki do polowu (charakter lowiska, pora roku itd)

kiedys ktos napisal ze jak szczupak bierze tylko na zywca to nie ma sensu sie wyginac ze spiningiem. po prostu. nie raz schodzilem z wody o kiju bo na nic nie braly gumy, blachy, wobki, slidery a na zywca szly jak przecinaki. nawet lepiej! braly tylko na karasia ktorego nie ma w danej wodzie a na plotke nic. raz tak mialem ze siedzialem z gosicem kij w kij na zywca. on na karasia ktorego nie ma ja na plocie. w podobnej wielkosci. on wyciaga szczupaka a ja na pusto. takze roznie bywa

kondzio532 - 23-08-10, 21:35

grzechuce napisa/a:
kiedys ktos napisal ze jak szczupak bierze tylko na zywca to nie ma sensu sie wyginac ze spiningiem. po prostu. nie raz schodzilem z wody o kiju bo na nic nie braly gumy, blachy, wobki, slidery a na zywca szly jak przecinaki.

Dok豉dnie.
Takie zdarzenie mia貫m w ubueg陰 niedziel. Przez oko這 6 godzin spinningowa貫m wszeklimi przyn皻ami:gumy,woblery,gumo-woblery,wahad堯wki, obrot闚ki,jerki i nic nie z這wi貫m, ba nawet jednego bicia nie mia貫m. Jednak na 篡wca 豉pane by造 szcupaki.

Zastanawia mnie, co mog這 by tego przyczyn :?:

grzechuce - 24-08-10, 13:06

kondzio532 napisa/a:
Zastanawia mnie, co mog這 by tego przyczyn
moze slabe zerowanie. czasem tak jest ze dopiero po 10 rzucie, zmienionym sposobie prowadzenia pada szczupak. rzadkie byly w moim przypadku sytuacje ze szczupak okazywal sie jak pisza w literaturze "ryba pierwszych rzutow". poza tym ryby tez maja pamiec do przynet zwlaszcza te wypuszczane
bifa - 24-08-10, 18:00

zywiec-co prawdziwa rybka to prawdziwa.widac zadna imitacja nie zachowa sie tak jak prawdziwa rybka.a moze szczupaki maja tak jak rekiny ,ze wyczowaja przyspieszone bicie serca u przestraszonej ofiary a sztuczna przyneta tego sie nie da "imitowac"?mnie ostatnio tak jeden szczupak ignorowal,ze oplywal mi woblerka(wielokrotnie sprawdzonego) z lewej i prawej jakby go wachal i nic.kilka razy go tak odprowadzal pod moje wlasne nogi.juz myslalem zeby go kamieniem trafic...
kondzio532 - 24-08-10, 18:07

bifa, Niby tak. Masz racj, 瞠 co prawdziwa rybka to prawdziwa i nie ma por闚nania. :smile:
oleq_30 - 24-08-10, 21:39

Pami皻am taka blach ale nigdzie jej ju nie mog znale嗆 Balzer Colonel zielona nr4 po zewn皻rznej stronie zeszlifowana papierem 軼iernym do metalu i dorobiony chwost z czerwonej w堯czki.ka盥a wyprawa na uj軼ie Nysy K這dzkiej do jeziora Otmuchowskiego czy j瞛ioro Otmuchowskie by豉 zako鎍zona zielonym :D
grzechuce - 25-08-10, 07:25

oleq_30 napisa/a:
Pami皻am taka blach ale nigdzie jej ju nie mog znale嗆 Balzer Colonel zielona nr4

na zielone nie probowalem. kiedys ktos mi podpowiedzial ze czasem na szczupaka warto zabrac niebieskiego Meppsa Aglia z serii Platinium oraz wlasnie zielonego. jak twierdzi czasem jest tak ze tylko i wylacznie na to bierze

platinumx - 25-08-10, 07:33

Dla mnie odkryciem sezonu okazala sie guma Dragona z serii FATTY. Przyniosla mi juz szczuplego 75cm oraz moja pierwsza metrowke :mrgreen:
bifa - 25-08-10, 19:25

oleq_30 napisa/a:
Pami皻am taka blach ale nigdzie jej ju nie mog znale嗆 Balzer Colonel zielona nr4 po zewn皻rznej stronie zeszlifowana papierem 軼iernym do metalu i dorobiony chwost z czerwonej w堯czki.ka盥a wyprawa na uj軼ie Nysy K這dzkiej do jeziora Otmuchowskiego czy j瞛ioro Otmuchowskie by豉 zako鎍zona zielonym :D

cala kolekcja balzerkow colonelkow

http://www.angelsport-wel...89&language=de&

woytek - 25-08-10, 19:40

Te Balzery to chyba to samo co DAM Effzetty. Zosta這 mi jeszcze par Effzett闚 ze starych zapas闚 i s naprawd 鈍ietne. Zreszt podobno Dragon b璠帷 dystrybutorem DAM'a te sporo od nich "軼i庵n" do produkcji swoich blach.
oleq_30 - 25-08-10, 20:20

Zdrecydowanie nie przypomina ta blacha Effzetta Ten o kt鏎ym pisze my郵e poszukuj wygl康a tak z tym 瞠 by zielony .
woytek - 25-08-10, 20:34

oleq_30 napisa/a:
Zdrecydowanie nie przypomina ta blacha Effzetta Ten o kt鏎ym pisze my郵e poszukuj wygl康a tak z tym 瞠 by zielony .

Nie chodzi這 o t zielon, tylko o te pierwsze modele robione przez Balzera, ze stronki wrzuconej przez Bifa.

oleq_30 - 25-08-10, 21:07

zdecydowanie nie Bardziej to wygl康a這 jak Colonel Classic Fluo tyle 瞠 zielone skrzyde趾o jasny (srebrny) korpus
tu sa ale w innych kolorach http://www.maxkf.pl/oferta/blystki-colonel w po這wie strony

woytek - 25-08-10, 21:42

oleq_30 Chodzi這 mi o te blachy, takie same z tym samymi wzorami robi DAM.
http://www.angelsport-wel...s/713270003.jpg

maniek - 25-08-10, 22:00

woytek napisa/a:
Te Balzery to chyba to samo co DAM Effzetty
To dwie osobne firmy,oleq_30, my郵isz o Balzerze z ryflowanym korpusem .
oleq_30 - 25-08-10, 22:23

D.A.M nakleja naklejki na skrzyde趾ach , Balzer grawerowa skrzyde趾a , poza tym inny tez jest korpus D.A.M ma korpus w kszta販ie walca z jednej strony zako鎍zony sto磬iem , Balzer ma korpus w kszta販ie oliwki http://www.maxkf.pl/compo...d8a1ff25aa8.jpg tak jak ta tylko skrzyde趾o by這 grawerowane do po這wy imitacja 逝ski p騧niej napisy pod k徠em , i oczywi軼ie jak pisa貫m wcze郾iej kolor skrzyde趾a zielony korpus srebrny , ja ja przerabia貫m w ten spos鏏 瞠 szlifowa貫m zewn皻rzn stron skrzyde趾a papierem 軼iernym do go貫j blachy ziele zostawa豉 w rowkach graweru strony wewn皻rznej nie rusza貫m zostawa豉 zielona , i dorabia貫m chwosta z czerwonej w堯czki , efekty by造 takie 瞠 jak zak豉da貫m t blach mia貫m szczupaka i nie wa積e by造 warunki pogodowe , pora dnia , stan rzeki szybko嗆 uci庵u - jak by tylko szczupak musia wzi捷 , moim rekordem by komplet szczupaka 4 sztuki z豉pany w nieca豉 godzin , numer blachy 4 przepi瘯nie pracowa豉 nawet przy niewielkich pr璠ko軼iach
grzechuce - 26-08-10, 07:41

z balzerem sie zgodze sa bardzo przemyslane. bardzo lotne i ciekawe ksztalty skrzydelek. niestety nie sa tak dostepne jakby sie chciala. DAM i Mepps mimo ze maja tysiace klonow zawieraja w sobie pewna tajemnice ktora sprawia ze pracuja w kazdych warunkach. przygladalem sie uwaznie co w nich takiego szczegolnego. wnioskow kilka plynie:
- odpowiednio wyprofilowane skrzdelko
- rozlozenie masy na skrzycelku
- stosunek masy skrzydelka do jego wielkosci
- stosunek wielkosci skrzydelka do dlugosci trzpienia i odleglosci od obciazenie
- srednica i rozmieszczenie otworu mocowania skrzydelka

najpierw myslalem ze chodzi o smae strzemiaczko. Mepps mial zupelnie inne niz wszystkie firmy. bralem pod uwage nawet to ze mogli to opatentowac. nawet jak kupuje przynety i maja cos podobnego to ich praca pozostaje wiele do zyczenia. mozna do tego wysztkiego wyprowadzic wzory matematyczne i przedsawic n zasadzie proporcji co w stosunku do czego jest.

DAM92.2 - 30-08-10, 14:25

To mo瞠 i ja podziel si z wami swoja naj這wniejsz przyn皻 (je郵i mo積a j tak nazwa bo zdradzi貫m sp豉wik闚ki i feedery na 瘸cz spinningu 3 tyg temu xD) to gnom 1. W czoraj 2 ma貫 szczupaczki nieprzekraczaj帷e 35 cm, jeden 69 cm :D i 57 :D wszystkie ofc wypuszczone zdj耩 nie mam bo mi bateria w telefonie siad豉 :???:
grzechuce - 30-08-10, 14:51

DAM92.2 napisa/a:
gnom
i alga rzadz. sam zauwazylemz e bardzo wymyslne przynety nie dzialaja a lagi i morsy wracaja do lask. zwlaszcza ze 4 pln za sztuke to grosze na naszych zasmieconych lowiskach jak znalazl :grin:
DAM92.2 - 30-08-10, 17:23

grzechuce to prawda, kuzyn i paru koleg闚 po kiju r闚nie ostatnio nad Wis陰 z這wili 2 szczupaki - mors 1 i kalewa 2. Sam lata貫m pierwsze 4 dni na samych gumach i opr鏂z szczurka od czasu do czasu oko, porzuca貫m troch blach i efekty s :grin:
nale郾ik27 - 11-09-10, 18:43

dzi slider p這tka z niebieskim grzbietem :) dwa wyci庵niete trzy w wodzie :) na gumy nic ?!
bifa - 12-09-10, 07:24

ja ostatnio testuje Izumi shad alive 120mm 25gr i bardzo ladne efekty.na filmiku demonstracyjnym jest po 4min i 5sec.
http://www.youtube.com/watch?v=Qimyr9VMb7k

red20 - 12-09-10, 08:09

bifa napisa/a:
ja ostatnio testuje Izumi shad alive 120mm 25gr i bardzo ladne efekty.na filmiku demonstracyjnym jest po 4min i 5sec.
http://www.youtube.com/watch?v=Qimyr9VMb7k

trzeba przyznac ze pracuje pod woda swietnie, chyba nawet lepiej niz zywiec :mrgreen:
ale czy mozna gdziec takie cuda w polsce kupic :?:
tutaj na francuzkiej stronce znalazlem http://www.peche-leurre-e...105SK,1910.html ale za 14ojro

bifa - 12-09-10, 08:20

niestety w polsce ich nie ma .w holandii tez 14 euro.rozmiary od 5 do 14 cm.
red20 - 12-09-10, 08:25

znalazlem tez w czeskim sklepie on-line, w zaleznosci od rozmiarow od 40 do 55zl :sad:
bifa widze ze juz takowego zakupiles, masz juz jakies efekty :?:

nale郾ik27 - 12-09-10, 09:14

piekna rzecz :) piekne pracuje :)
Endryou - 15-10-10, 14:31

Chcia bym doda znowu swoje par groszy do tematu - w tym roku na moim 這wisku "killerem" by pomara鎍zowy 4 calowy twister w kolorze pomara鎍zowym. Og鏊nie zasada jest taka - i brak zasad :razz: .
zdrapek - 15-10-10, 18:27

Cytat:
znalazlem tez w czeskim sklepie on-line, w zaleznosci od rozmiarow od 40 do 55zl :sad:

Powoli znajd si firmy, kt鏎e wyprodukuj, oczywi軼ie nie takie same lecz o podobnej pracy w ni窺zej cenie hehe

sito - 15-10-10, 19:03

Na moich 這wiskach najlepiej sprawdza si Manns predator maximus bia造 z niebieskim grzbietem,Mepps lusox 3 (z這ty) i kalewa 2 polspingu.
nale郾ik27 - 16-10-10, 09:32

sito, na twoich 這wiskach czyli gdzie :) ?? mi w szczecinie na parnicy i na zielonym kanale gryz twistery i kopyta seledynowe :)
sito - 16-10-10, 11:34

nale郾ik27,幢e sformu這wa貫m zdanie,oczywi軼ie te 這wiska nie nale膨 do mnie hehe. ale chodzi這 mi o kana zielony,jezioro g喚bokie i kilka staw闚 w lasku arko雟kim. :smile:
nale郾ik27 - 16-10-10, 11:38

sito, nie chodzi這 mi 瞠 Twoje tylko w豉郾ie o miejsca i ich nazwy ?! :)
Kozii - 24-10-10, 16:55

Macie jakie godne polecenia przyn皻y do trolingu na szczupaka? Chodzi mi o jakies blaszki/gumy. G喚boko嗆 jeziora do 5 metr闚.
nale郾ik27 - 27-10-10, 15:42
Temat postu: !!
seledynowe lub jak kto woli fluo z czarnym grzbietem :) podstawa !!!!!!
Kozii - 27-10-10, 17:35

A guma do trolingu sie nada?
michorn - 27-10-10, 17:40

Kozii, pewnie 瞠 si nada przy odpowiednim obci捫eniu i uzbrojeniu odpowiednim co do wielko軼i przyn皻y i g喚boko軼i 這wiska.
Jacek - 27-10-10, 19:17

Kozii napisa/a:
A guma do trolingu sie nada?

Kup najnowszy numer WMH, tam jest artyku na ten temat, mo瞠sz zobaczy jak obci捫a gum.

Kozii - 27-10-10, 19:24

A co to za czasopismo w璠karskie (WMH)? M鏬豚y podac peln nazw?
Jacek - 27-10-10, 19:34

Oczywi軼ie, W璠karstwo Moje Hobby, zawsze zafoliowane z do陰czonym filmem. Artyku na str. 92
FantasySpirit - 27-10-10, 19:48

Chodzi o Nr 10 z Sandaczem na ok豉dce? ;)
Jacek - 27-10-10, 20:28

FantasySpirit napisa/a:
Chodzi o Nr 10 z Sandaczem na ok豉dce? ;)

Dok豉dnie

Sieja - 29-10-10, 13:12

Oto moje blachy na spokojne jezioro http://img525.imageshack....8/dsc05114z.jpg
z czym na szczupaka

MariuszA - 29-10-10, 15:24

Sieja napisa/a:
Oto moje blachy na spokojne jezioro http://img525.imageshack....8/dsc05114z.jpg
z czym na szczupaka

popraw linka bo niedziala ;)

Sieja - 29-10-10, 17:30

http://img525.imageshack....8/dsc05114z.jpg

z g鏎y przepraszam

MariuszA - 30-10-10, 11:59

najlowniejszych przynet niema ,sa tylko dobrze trafione w dany dzien;)
Endryou - 30-10-10, 19:07

Cho napisa貫m wcze郾iej dwa posty w tym temacie, to zgadzam si w stu procentach z koleg MariuszA, najwa積iejsze jest znale踵 si w danym miejscu o danym czasie :cool: .
parish - 18-11-10, 10:52

Oko這 10 lat temu posiada貫m woblera, firmy ani dok豉dnej d逝go軼i nie pami皻am :cry: . By ca造 w chromie, mia czarne oczy i dosy g這郾 grzechotk. By cholernie drogi... Jak dla mnie na tamte czasy przynajmniej, bo pami皻am 瞠 wyda貫m na niego oko這 40 z. Ale jego 這wno嗆 przed zerwaniem wspominam z ut瘰knieniem. Okonie po 40 cm, szczupaki 1 - 4 kg wchodzi造 jak dzikie. Nie mia j瞛yka, by gruby, mia lekko fioletowy sp鏚. Mo瞠 kt鏎y z koleg闚 wie, o jaki chodzi? Od tamtego czasu nie mog nic podobnego kupi :cry: .

Pozdrawiam.

grzechuce - 18-11-10, 11:51

bez fotki bedzie ciezko
damiandg - 02-12-10, 09:48

Ja z miesi帷 temu z豉pa貫m na kopyto niebiesko bia貫 w d逝go軼i oko這 6 cm szczupaki od 35 do 70 cm. Wystarczy這 瞠 guma przep造n窸a ko這 jakiego szczupaka i szczupak bez zastanowienia 豉pa za przyn皻. Tylko nie wiem dlaczego do嗆 cz瘰to szczupaki si wypinaj z tej gumy.
maniek - 02-12-10, 10:45

damiandg napisa/a:
Tylko nie wiem dlaczego do嗆 cz瘰to szczupaki si wypinaj z tej gumy.
Z gumy to na pewno sie nie wypinaj tylko z haka ,a tu mo磧iwo軼i jest kilka .Najcz瘰tsza przyczyna to zluzowanie 篡趾i/plecionki ,to jest grzech podstawowy spinningisty. :lol:
Kozii - 02-12-10, 10:48

Pewnie masz zle uzbrojone gumy tzn albo za ma造 hak albo za g喚boko wbity hak. Wrzu fotke z t przyn皻 to ocenimy co jest nie tak.
MariuszA - 02-12-10, 11:45

maniek napisa/a:
damiandg napisa/a:
Tylko nie wiem dlaczego do嗆 cz瘰to szczupaki si wypinaj z tej gumy.
Z gumy to na pewno sie nie wypinaj tylko z haka ,a tu mo磧iwo軼i jest kilka .Najcz瘰tsza przyczyna to zluzowanie 篡趾i/plecionki ,to jest grzech podstawowy spinningisty. :lol:

這wisz na zylke czy plecionke ? mam twardy kij czy delikatny ? raczej tutaj lezy problem ;) uzbrojenie kopyta raczej niema nic do rzeczy szczupak lyka cale takie malenstwo ;)

damiandg - 02-12-10, 12:21

υwie na plecionk albo 0,10 albo 0,12 no i wolfram na przyponie. Kij mam mi瘯ki no i nie wiem w czym jest problem bo szczupak idzie na t przyn皻 ja go zacinam i po chili holu wypina si.
MariuszA - 02-12-10, 12:48

damiandg napisa/a:
υwie na plecionk albo 0,10 albo 0,12 no i wolfram na przyponie. Kij mam mi瘯ki no i nie wiem w czym jest problem bo szczupak idzie na t przyn皻 ja go zacinam i po chili holu wypina si.

to raczej wina zbyt mekiego kija ;) za slabo zaciety wypnie sie zawsze ;)
moze sproboj jescze dozbroic gume dwu ramienna kotwica wbita w korpus.

feeder - 02-12-10, 16:57

Mariusz w豉郾ie na szczup貫go powinien by mi瘯ki kij .. parabolik ... na sztywnym kiju szczupak potrafi wyrwa przyn皻 z pyska przy zbyt mocno dokr璚onym hamulcu ... mi瘯kie kije temu zapobiegaj ;)
nale郾ik27 - 02-12-10, 17:06

feeder, 鹵esz :twisted: nie zapominaj jakim kijem ja 這wie szybkim :twisted:
feeder - 02-12-10, 17:10

no nie wiem :D ja jak jecha貫m na szczupala na kana to tylko z mi瘯kim kijem i 瘸den mi nie spad :P kij amortyzowa ka盥y ostre trzepni璚ie 豚em ... ale m闚ie to te zapewne kwestia wyregulowanego hamulca :)
MariuszA - 02-12-10, 17:54

feeder napisa/a:
no nie wiem :D ja jak jecha貫m na szczupala na kana to tylko z mi瘯kim kijem i 瘸den mi nie spad :P kij amortyzowa ka盥y ostre trzepni璚ie 豚em ... ale m闚ie to te zapewne kwestia wyregulowanego hamulca :)

ja zdecydowanie wole sztywniejsze kije o szybszej akcji tak jak napisal kolega nad toba ,paraboliki uzywam do lapania na woblery kleni czy jazi ;)

feeder - 02-12-10, 18:01

no nie wiem ... moim zdaniem to kwestia gustu i poznania swojego sprz皻u aby umie go wkorzysta :) ... dobra nie r鏏my ju offtopa ;P przejd幟y do przyn皻 ...

kolego Damian .. spr鏏uj tak jak napisa Mariusz :) do堯 dozbrojke do gumy .. powinno pom鏂 ..

grzechuce - 03-12-10, 08:42

posrednim rozwiazaniem jest np. Super Fast Dragona mimo ze jest szybki i ma szczytowa akcje nie jest super sztywny nawet powiedzialbym ze jest lekko "kluskowaty"
tomik - 03-12-10, 10:03

a wracaj帷 do tematu...
maniek - 03-12-10, 10:05

Moze wystarczy ju tego OT ,teraz przejd幟y do naj這wniejszych przyn皻 na szczupaka :wink:
damiandg - 03-12-10, 18:40

To s te moje dwa pewniaki kt鏎ym szczupak si nie oprze:

MariuszA - 03-12-10, 18:42

damiandg napisa/a:
To s te moje dwa pewniaki kt鏎ym szczupak si nie oprze:

Obrazek

do tej dolnej gumy dolozyl bym dozbrojke a co za tym idzie musisz tez uzyc krotszego haka zeby kotwica niezaburzala pracy przynety ,taka jak pokazalem ci w kilku postach wyzej ;)

damiandg - 03-12-10, 18:45

To jest nowa guma jeszcze nie u篡wana pozosta貫 by造 z dozbrojkami. Ale po kilku spotkaniach z z瑿ami szczupaka to jedna straci豉 ogon to inna poharatana ca豉.
MariuszA - 03-12-10, 18:48

damiandg napisa/a:
To jest nowa guma jeszcze nie u篡wana pozosta貫 by造 z dozbrojkami. Ale po kilku spotkaniach z z瑿ami szczupaka to jedna straci豉 ogon to inna poharatana ca豉.

to bardzo dzwine ze z dozbrojka nie jestes w stanie zaciac szczupaka ,albo wygladana to ze same male pistolety tam plywaja i tylko biora ogonek w pusk lub atakuja gume od glowki a w tym przypadku najlepszym rozwiazaniem jest uzycie krotkiego haka ;)

damiandg - 03-12-10, 19:32

Wypinaj si tylko przy tej ma貫j gumie z t du膨 nie mam problemu.
FantasySpirit - 03-12-10, 19:39

ta dolna ma 7 cm?
MariuszA - 03-12-10, 19:52

FantasySpirit napisa/a:
ta dolna ma 7 cm?

raczej 10-11 cm ;P

Damian no to zakladaj duze kopyto ,jezeli z malych sie wypinaja ;)

damiandg - 03-12-10, 20:24

Wi瘯sza ma 16cm a mniejsza ma 7cm.
MariuszA - 03-12-10, 20:27

damiandg napisa/a:
Wi瘯sza ma 16cm a mniejsza ma 7cm.

hmm ,ja lowie na 7-8cm przewaznie i nigdy mi szczupak niespadl. Wiec sie dziwie.

damiandg - 03-12-10, 20:42

No nie wiem jak dozbroj t mniejsz i zobacz ale dopiero na wiosn bo tera to stawy pozamarzane i za郾ie穎ne.
MariuszA - 03-12-10, 20:45

damiandg napisa/a:
No nie wiem jak dozbroj t mniejsz i zobacz ale dopiero na wiosn bo tera to stawy pozamarzane i za郾ie穎ne.

takich malych gumek niezbroje ;) tylko powyzej 10 cm .

damiandg - 03-12-10, 20:50

No to nie wiem po這wie jeszcze na ni mo瞠 z造 hak ma這 ostry czy co.
Przemekx0x - 18-01-11, 15:34

ja wiecie dopiero zaczynam ale mam na koncie kilkanascie szczupak闚 to najlepsza guma to twister Bia這 czerwony <najlepszy> :)
flyfishing4 - 06-02-11, 21:05

安ietna imitacja Mepps-a Lusox-a ... nie ma lepszej przynety na szczupaka. Doskona豉 praca w opadzie ...

diego87 - 08-02-11, 13:11

bia貫 i per這we kopyta relaxa i i alga2,dobre s efezety ,ale wi瘯sze rozmiary. :smile:
mvp1984 - 20-02-11, 12:56

Moje najskuteczniejsze (ulubione) przyn皻y szczupakowe (na p造tk wod do 2m), na kt鏎e 這wi te ryby od 13 lat, to przede wszystkim:
- nie鄉iertelne kopyta Relaxa 8cm w naturalnych kolorach, zbrojone w lekkie 6-7 gramowe g堯wki

這wi na nie ca造 sezon;
- Te same kopyta, tylko 瞠 we w軼iek造ch kolorach...

szczeg鏊nie skuteczne jesieni, przy ostrym s這鎍u. Z innych gum lubi jeszcze predatory, 10cm Manns'y (鄴速e i per這we z czarnym grzbietem) oraz 12 cm kopyta. Nigdy nie przekona貫m si do 這wienia na twistery...
Moj druga przyn皻, bez kt鏎ej nie wyobra瘸m sobie spinningowania, jest stara jak 鈍iat wahad堯wka, czyli Mors 2...

Mors jest skuteczny ca造 sezon, ale w ubieg造m, najlepszy okaza si w maju i w czerwcu.

W zesz造m sezonie zacz掖em w ko鎍u 這wi na woblery (p造waj帷e, p造tko schodz帷e), tu na zdj璚iu Lake Dorado...

Og鏊nie najwi璚ej bra mia貫m na wy瞠j wspomnianego Lake'a, Skinnera Salmo, Valadera i Pike'a Jaxona, ale za kr鏒ko 這wi na te przyn皻y, 瞠bym m鏬 napisa co wi璚ej...

Od d逝窺zego czasu nie 這wi na obrot闚ki, poniewa dla mnie ta przyn皻a ma wi璚ej minus闚 ni plus闚 (np. skr璚a 篡趾, ma najnudniejsz prac na 鈍iecie, etc.), ale kiedy dobre rezultaty osi庵a貫m machaj帷 Cometami nr 4.
I to by by這 chyba na tyle...

Mrozikk134 - 25-03-11, 20:37

Podobnie jak przedm闚ca od wielu lat u篡wam gum relaxa i predator闚 8cm na g堯wkach 7-12g i mam ca趾iem niez貫 rezultaty. Takie gumy mo積a poprowadzi wolno, szybko, modyfikowa ich prac podszarpuj帷, opuszczaj帷...

W poprzednim sezonie mia貫m te bardzo dobre efekty na wahad堯wk daiwa perch rozmiar 3 (podobna do algi) , kt鏎 troch rozprostowa貫m na imadle i poopuka貫m m這tkiem, przez co mia豉 troch 豉godniejsz prac.

Wiosn dobrze bra造 na rippera mannsa 15cm per這wego z czarnym albo niebieskim grzbietem na g堯wce 10g - praca rewelacyjna - pi瘯ne ko造sanie na boki. Mo積a wolno prowadzi a i tak wymachuje szeroko ogonem.

Du穎 szczupak闚 wyj掖em te na dorado drunka 7cm kolor 鄴速y w paski i oczywi軼ie salmo slider 10cm w kolorze okonia.

DarthSuoniu - 03-04-11, 18:49

u mnie tradycja: wahad堯wka Aglia nr 2 - tajna bro na jedno z jezior pozna雟kich... ζ膨 ludziska z woblerami, gumami itp. a mi si nie zdarzy這 zej嗆 z wody bez jednego z這wionego "krokodylka"... Na tym samym jeziorze przyn皻a numer 2 to wobler "Kara" w r騜nych rozmiarach (ten od Jaxona, seria holo)

Drugie jezioro nad kt鏎ym cz瘰to bywam: nigdy nic na wahad這... tylko woblerowe imitacje okonia.

Gobio Gobio - 07-04-11, 20:10

my郵 瞠 JAVALLON m鏬豚y kusi
podaje link do aukcji allegro koniecznie obejrzyjcie film!

radek66 - 11-04-11, 19:26

Oj!! kusiiiii Javallon ........g堯wnie w璠karzy zw豉szcza na filmie....... w poprzednim sezonie stosowa貫m........15-20 minut.......,,DREWIENKO Z PxSKIM OGONKIEM DO STRASZENIA Z牞ATYCH,, szkoda,,瞠 w rzeczywisto軼i tak nie ,,zamiataj,, jak na filmie moim skromnym z ..... stracona kasa i to spora.......... NR 1??.. MANNS Y.... per這we z brokatem szczupaki (i nie tylko) 造kaj je jak ,,ciep貫 kluseczki,,
pet87 - 14-04-11, 14:49

Gobio Gobio, woblerek moze i kusi ale cena juz nie bardzo,210 zl za sztuke :shock:
radek66 - 14-04-11, 21:01

Tylko bra......... pewnikiem na Japo雟kie szczupaki
Gobio Gobio - 14-04-11, 21:36

cena jest przesadzona...ale trzeba przyzna 瞠 pracuje 豉dnie
piotrek90 - 17-04-11, 08:55

co my郵icie o gumach imakatsu ?
Koniuch - 21-04-11, 20:37

Witam, dzisiaj kupi貫m pare rzeczy z my郵 o majowym szczupaku. Chcia豚ym us造sze jakie opinie od Was, co s康zicie ?
http://img859.imageshack.us/i/75636699.jpg/

Tam mo瞠 s豉bo wida, ale od lewej jest Alga 2 i Alga 3 (dwie blaszki ma po陰czone)

brodzic - 26-04-11, 18:54

te predatorki wypas :grin: per造 ci brakuje to podstawa , najlepsze gumy jakie znam :grin: ,

w tym sezonie chcem poprobowac slajderka , jeszcze na nie nie w璠kowa貫m , macie jakie porady?

JACooL - 27-04-11, 06:55

Brodzic - do slidera kiedys (jak wchodzili na rynek) dodawane byly specjalne przypony, teraz samemu trzeba kupic. Przypon musi byc sztywny, bo inaczej przyneta nie bedzie pracowala jak trzeba. W wedkarskim pewnie to samo uslyszysz :) Technika prowadzenia tez jest troche inna jak przy innych woblerach, ale szybko zalapiesz o co w nich chodzi :) Jest to moja przyneta No1 na szczupaczki. Jeszcze jedno, nie obawiaj sie duzych rozmiarow - przynajmniej te najmniejsze pistolety "troszeszke" mniej bedziesz kaleczyl. Chociaz i tak beda sie trafiac "sztuki" niewiele wieksze od slidera.
brodzic - 27-04-11, 15:55

a 篡趾a? gruba pewnie , na gumy stosuje 0,20 mm mi wystarcza :mrgreen: , ale na slajdera :?: domyslam si 瞠 grubiej :shock: ]

a jak na rzekach du篡ch :?: np odra , mocny pr康 :cool:

JACooL - 28-04-11, 06:51

Linka (zylka, czy plecionka) nie ma w przypadku slidera takiego znaczenia, jak wlasnie sztywny przypon. Niestety nad najwieksze rzeki (Odra, Wisla) mam b.daleko, wiec Ci nie podpowiem, ale nad Bzura i Warta sprawdzal sie. Pamietaj, ze Slidery poza roznym ubarwieniem i wielkosca(waga) wystepuja w wersji tonacej i plywajacej. Wybor jest baaardzo duzy.
Endrju - 28-04-11, 10:28

疾by dobrze Slidera i podobne przyn皻y poprowadzi najlepszy jest sztywny zestaw- plecionka i sztywna, kr鏒ka w璠ka.
adamsky8811 - 06-05-11, 10:08

u mnie w tym roku wznosz tryumf wobki. Nie salmo, nie rapala... bo nimi te pr鏏uje..
w tym roku numerem jeden jest Jaxon Kara lekko z這cisty. kupi貫m go za 9,5 pln a ju 10 sztuk w tym 4 wymiary wyci庵ni皻e :)
mo瞠 kiedy naucz si 豉pa na gumy :)

kostek324 - 06-05-11, 16:50

A u mnie to kopytka, bia貫 lub per豉 z akcentem czerwieni. Na per貫 z brokatem te nie narzekam :smile:
cameras - 08-05-11, 11:31

brodzic napisa/a:

w tym sezonie chcem poprobowac slajderka , jeszcze na nie nie w璠kowa貫m , macie jakie porady?

Salmo RR 7 cm ton帷y. Warto. Nie chcia bym przesadzi ale w zesz造m roku ze 100 szczup造ch pad這. Przyn皻a sprawdza si na wiosn.
Z rzekami nie mam do鈍iadcze. We pod uwag, 瞠 przyn皻a pracuje do 2m g喚boko軼i.

niktwa積y - 08-05-11, 11:38

cameras napisa/a:
brodzic napisa/a:

Salmo RR 7 cm ton帷y. Warto. Nie chcia bym przesadzi ale w zesz造m roku ze 100 szczup造ch pad這. Przyn皻a sprawdza si na wiosn.
Z rzekami nie mam do鈍iadcze. We pod uwag, 瞠 przyn皻a pracuje do 2m g喚boko軼i.

a gdzie 這wisz w Krakowie z瑿ole ?

cameras - 08-05-11, 12:14

niktwa積y napisa/a:
a gdzie 這wisz w Krakowie z瑿ole ?

Zesz造 rok Jeziorzany w maju by造 zatopione i nasz這 sporo szczup貫go ze staw闚 hodowlanych :) . By這 eldorado.
Ten rok przylasek nie by這 mnie tam kilka lat. Teraz zmieni si system op豉t i mog z nich korzysta. Zbiornik 1 i 2. Musz pochwali.

krzysiekmisiek - 10-05-11, 14:16

Ja 90% rzut闚 wykonuj twisterkami: srebrnym i motoroil - ze wskazaniem na srebrne - ok. 7 cm z g堯wk max 3 g. Efekty ca趾iem ca趾iem: od 30 kwietnia ok. 30 sztuk. Wzi皻e raptem 4. Jakbym by mi瘰iarzem to bym z 10 tzw. "oko這wymiarowych" zabra. υwisko konkretnie przeczesywane przez w璠karzy. Wi瘯szo嗆 wali ci篹kimi blachami. Poza tym preferuj kopyta firmy R.... 7 cm bia貫 z czarnym lub niebieskim grzbietem i czerwonym "pyskiem". One tez s konkretnie masakrowane z瑿ami.
mateusz19 - 11-05-11, 07:25

Ludzie.. Co woda to inna przyn皻a si sprawdza. Nie ma czego takiego jak naj這wniejsza przyn皻a na wszystkie wody. Np na jednej mog si sprawdza bia貫 gumy, a na innej br您owe. Trzeba pozna ten akwen i zobaczy co najlepiej si sprawdza. Pozdrowienia i po豉mania kija.
radek66 - 11-05-11, 20:07

Proponuj najpierw dowiedzie si czy szczupaki w danej wodzie w og鏊e jeszcze s.......dzi to do嗆 ,,istotny,, szczeg馧, a jak si kolegom jeszcze taka woda w tym pi瘯nym kraju trafi (篡cz szcz窷cia.....) to zapewniam...........wszystko jest dobre.... nawet.........kie豚asa uzbrojona kotwiczk...... m闚i帷 SZCZUPAKI..... mam na my郵i ryby od 60cm w g鏎
mateusz19 - 12-05-11, 06:12

Je瞠li nic o tym nie wiesz, to mo瞠 si nie wypowiadaj? Jako nigdy szczupaka na kie豚ase nie wyci庵n掖em. Ja m闚i帷 szczupaki mam na my郵i ryby od 50 cm w g鏎, gdy taki jest ich wymiar ochronny. Co do przyn皻 to nie wszystko jest dobre. S przyn皻y, kt鏎e si sprawdzaj na danej wodzie, a s te takie, kt鏎ych szczupak nawet nie ruszy. Pozdrawiam
radek66 - 12-05-11, 19:54

砰cz koledze troch u鄉iechu........ i wi瘯szego poczucia humoru.....a tak przy okazji je郵i chodzi oto czy CO O TYM....WIEM......to ryby 這wi od 30 lat a szczupaki na spining na rzekach i jeziorach od 16 lat......Pozdrawiam i 篡cz takiegooooo......o szczupala nawet...... na kie豚as.........oczywi軼ie 涉RT
mateusz19 - 13-05-11, 07:03

Rozumiem ze to by zart. Ale to, 瞠 szczupak na ka盥ej wodzie bierze na wszystko to z tym si nie zgodz. Te pozdrawiam i 篡cz r闚nie taaaaakiej ryby :)
Patryk1009 - 30-06-11, 16:33

Oczywi軼ie ze bierze na wszystko! Moim zdaniem to kwestia intensywnosci zerowania i tak zwanego podniecenia szczupak闚 a co za tym idzie agresji nieraz szczup造 potrafi zaatakowa z 2metr闚 a nieraz chocia przed pyskiem by p造n窸o to nie uderzy dlatego nie ma czego takiego jak ta jedyna najlepsza przyneta jedne sa 這wne inne mniej jedne tego dnia przy takiej pogodzie a inne przy innej druga bardzo istotna spraw jest spos鏏 prezent帷ji wabika czyli inaczej m闚i帷 spos鏏 prowadzenia
Osobi軼ie lubi przynety uniwersalne kt鏎e zostawiaj du穎 miejsca na w豉sn inwencje przynety takie jak gumy i wahad豉(ostatnio ca趾owicie poch這n窸y mnie te ostatnie) woblery w mniejszym stopniu...

Lukasse - 01-07-11, 12:26
Temat postu: Co na szczupaka ?
Witam
υwi od tego roku na spinning i nie za du穎 jeszcze wiem w tym temacie. υwi na Jeziorze Jezuickim (Chmielniki) i jakie przyn皻y polecacie na szczupaka?

Patryk1009 - 01-07-11, 13:40

Dam ci pewna rad nie sluchaj je郵i kto ci m闚i ze na szczupaka najlepsza jest np guma powiedzmy relax fluo to sa bzdury najlepiej jak jeste pocz徠kujacy kup sobie po jednej z ka盥ego rodzaju drewno metal guma i zobacz co ci najlepiej le篡 p騧niej eksperymentuj z kolorem wielko軼i zobaczysz ze szybko znajdziesz swoj ulubiona przynete sukces闚 篡cz
Lukasse - 01-07-11, 14:34

Kupi貫m sobie narazie 6 gum r霩nych , woblera ma貫go i 2 b造stki obrot闚ki ma陰 i wi瘯sz. Pr鏏uje ka盥 po kolei ale do tej pory uda這 mi si tylko na b造stke wieksz wyciagnac kilka wiekszych okonii. Co jakis czas bede kupowac cos w wedkarskim to moze w koncu zlowie szczupaka. Przyn皻y powinny mie bardziej 豉godne kolory czy jaskrawe bardziej na szczupaka?
Patryk1009 - 01-07-11, 14:56

Teoria jest taka ze je瞠li dzie jest pochmurny to stosuje sie jaskrawe kolory je瞠li s這neczny to raczej ciemne dobre sa motoroil z brokatem ale nie traktuj tego jak regule zmieniaj cz瘰to przynety a trafisz spr鏏uj na bia貫 kopyto w du篡m rozmiarze 10-15cm w tym roku bardzo dobrze sprawdza mi sie wahad這 prowadzone z opadu spr鏏uj
Patryk1009 - 01-07-11, 15:01

Aha i nie b鎩 sie du篡ch przynet bo na 15cm kopyta bij szczup貫 20cm a du篡 lubi du瞠 szczupak przelicz zu篡ta energie na kalorie
pet87 - 02-07-11, 02:18

Lukasse napisa/a:
na b造stke wieksz wyciagnac kilka wiekszych okonii
jak na pocz徠kuj帷ego to i tak spoko.
Patryk1009 napisa/a:
a du篡 lubi du瞠
z w豉snego doswiadczenia nie zawsze.Teoria mowi ze duze przynety jesienia napewno,jestem spiningista z doskoku jesli sie myle to mnie poprawcie :wink: osobiscie najczesciej uzywam gumy przedewszystkim ze wzgledu na cene poniewaz w璠kuje w 這wiskach gdzie sporo przyn皻 sie traci.
Patryk1009 - 02-07-11, 03:47

Owszem jesieni i wiosna w lipcu i w sierpniu du瞠 szczupaki atakuj cz瘰to na mniejsze przynety a wynika to z faktu i zacz窸y zerowac na tegorocznych rybkach ale m闚ie je郵i chodzi o szczup貫go to jest to ryba na kt鏎a nie ma twardych regu ja te wedkuje w miejscach gdzie jest du穎 zaczep闚 rozwiazalem ten problem kupuj帷 plecionke i odczepi帷z do przynet i teraz zrywam bardzo zadko
Czerwony Diabe - 31-10-11, 21:40

υwi na wahad豉, obrot闚ki, gumy, woblery. W odpowiednich warunkach wszystko si sprawdza.
Ale jest jedna jedyna i niezast徙iona dla mnie przyn皻a: srebrna wahad堯wka Wydra 23g. Lata daleko, schodzi do嗆 p造tko, zielska mo積a si zwykle pozby jednym szarpni璚iem, ryby (szczupaki) rzadko spadaj...
Ca趾iem niedawno trafi豉 si mamu鄂a 105 cm. Trzecia metr闚ka w 篡ciu, i trzecia na Wydr :idea:
Czasem tylko sobie marz, 瞠 mog豉 by wyst瘼owa w kilku rozmiarach, i nikiel m鏬豚y z niej tak nie z豉zi.
Ale... i tak j kocham

szczupak28 - 01-11-11, 17:22

U mnie w lecie najlepsze wyniki na szczupaka daje DAM EFFEZET srebna obrot闚ka w czerwone paski nr.4 . Wszystko zale篡 od 這wiska s 這wiska 瞠 najlepsze wyniki mam na Gnom-a wahad堯wke 20g , ale na rzeczce DAM g鏎uje.Na jesie niestety sztuczne przyn皻y odpadaj , i zast瘼uje je srebnym karasiem. (martwa rybka)
jareksm2 - 02-11-11, 15:10

szczupak28 napisa/a:
Na jesie niestety sztuczne przyn皻y odpadaj , i zast瘼uje je srebnym karasiem. (martwa rybka)
znaczy si lowisz na trupka z gruntu?
snoek3 - 02-11-11, 17:31

u mnie w tym roku czyli od maja do teraz najskuteczniejszy jest salmo slider 7 ale kolor to real perch (naturalny oko ) i jak ju co go chapnie to zawsze 60 +
G!zmo - 08-11-11, 07:26

U mnie naj這wniejszy okaza si Salmo Slider 5 w kolorze Tinsel Town.
sensimilla - 08-11-11, 17:03

W tym roku zdecydowanie woblerek TURPA!(imituje p這) Cocia w tym roku same 50 mia貫m poniew您 w moim regionie kiepsko z kaczuchami, ale ten wobler jest r闚nie 這wny jak Slidery Salmo, zreszt bazuje na tym samym kszta販ie praktycznie.
Ale my郵e 瞠 szczupak to jedna z naj豉twiejszych ryb do z這wienia je郵i nie przekracza 4kg.
Dlatego ich tak niewiele pozosta這.
Praktycznie we幟ie na wszystko je郵i 瞠ruje.

AdamKaczor - 14-01-12, 21:35

Z wachade to mini kara firmy jakson 8gram z gumowych przyn皻 to lunatik kolor 鄴速y z czarnym grzbietem no i oczywi軼ie fantom kolory ziele,seledyn :wink: .Aby z這wi szczupaka tego wy郾ionego trzeba zmienia przyn皻y cz瘰to i odpowiednio je prezentuj帷 w wodzie
Tedi - 13-07-12, 10:44

Jak wygl康a kolor motoroil bo cz瘰to pada on jako jeden z 這wniejszych kolor闚 na drapie積ika?
Raczej - 13-07-12, 12:55

wygl康a, jak sama nazwa wskazuje jak olej silnikowy, do tego czesto jest mieszany z brokatem, bywaj odcienie ciemniejsze i ja郾iejsze, je郵i nie wiesz jak to wygl康a to podobny jest jeszcze troche do soku jab趾owego w szklance, mam nadziej 瞠 pomog貫m :)
Tedi - 13-07-12, 19:40

Raczej napisa/a:
wygl康a, jak sama nazwa wskazuje jak olej silnikowy

Raczej napisa/a:
podobny jest jeszcze troche do soku jab趾owego w szklance

Olej silnikowy wydaje mi si 瞠 w og鏊e nie jest podobny do soku jab趾owego wi璚 nie wiem sk康 dwa takie rozbie積e por闚nania :razz: no to albo wygl康a jak sok albo jak olej :razz:

Manns - 13-07-12, 22:56

nie 豉twiej by這 wpisa w Google grafice nazw tego "tajemniczego" koloru :wink: ?
mia豚y ju rozeznanie.

ㄆkasz789 - 14-07-12, 10:19

http://www.google.pl/imgr...:22,s:142,i:223

http://www.google.pl/imgr...198&tx=41&ty=50

http://www.google.pl/imgr...149&tx=81&ty=67

Tedi - 14-07-12, 15:45

Ok dzi瘯i ju wszystko wiem :mrgreen:
seb603 - 16-07-12, 05:57

Ciemny kolor to motor oil (czyli olej silnikowy) a jasny to tak zwany kolor herbaciany przypominaj帷y herbat z fusami (czarne kropki w 鈔odku).
Pozdrawiam...

kzkzg - 22-07-12, 21:16

U mnie sie bardzo dobrze sprawdzaja kopyta w szczegolnosci biale w czarnym grzbietem. A hitem ostatnich polowow jest mala miedziana matowa obrot闚ka.
Milosz - 15-10-12, 11:14

A podpowiedzcie mi koledzy jak dopasowac g堯wki jigowe oraz rozmiar haka do konkretnego rozmiaru przyn皻y? Mam na my郵i rippery i kopyta z my郵 o szczupaku.

Chc troch porzucac predatorem a 瞠 nigdy nie 這wi貫m na gumy nie wiem jak g堯wk z jakim hakiem za這篡c na przyn皻 8 cm a jak na 5 cm.

Pozdrawiam

bumtarara - 15-10-12, 13:41

Ci篹ar g堯wki nie zale篡 od rozmiaru przyn皻y, oczywi軼ie s granice, jak dasz za ma造 ci篹arek to guma nie bedzie pracowac. Ale og鏊nie zasada jest taka, 瞠 ci篹ar g堯wki dobierasz do warunku na 這wisku, g喚boko軼i, odleg這軼i 這wienia, ilo軼i zaczep闚 itp. Trzeba wzi帷 pod uwag ryby na jakie si nastawiasz, szczupaki lubi raczej wolne i spokojne prowadzenie, wi璚 najlepiej dawac g堯wki najl瞠jsze jakie si da w danym miejscu
Milosz - 15-10-12, 14:16

No tak ale konkretnie - jaki hak (na szczupaka) pasuje do g堯wki np 6 gr?
mariusz46 - 08-12-12, 13:21

wszyscy piszecie 瞠 rippery albo twistery spr鏏鎩cie po這wic na wachad堯wki

.Rrewelacja

Jw tym roku 這wi貫m tylko na wachad堯wki od 8g do 15g r霩ne w御kie i szerokie najlepsze s zwykla blacha z czerwon p貫tw :razz:

:razz:
:roll:

cannibalus - 08-12-12, 16:11

Uwazam, ze dob鏎 przyn皻y do 這wiska a nie rodzaj ma znaczenie w po這wie szczupaka

Szczupak jest na tyle ma這 wybredn (zeby nie powiedzie g逝pi) ryba, 瞠 je郵i jest na braniu to bierze na wszystko co jest dobrze podane. To ze jedna przyn皻a jest skuteczniejsza od drugiej moim zdaniem przy szczupaku wynika tylko z aktualnej mody na 這wienie tym czy innym.

Ja prawie wcale nie 這wie na os豉wione juz "szczupakowe" rippery-killery z racji ma貫j g喚boko軼i i chaszczy. Widze za to cz瘰to wedkarzy, kt鏎zy uparcie 這wi w takich miejscach na ci篹kie gumy, prze鈍iadczeni o najlepszej przyn璚ie, klnac i denerwuj帷 si bo wyci庵aj co chwila kilogramy zielska ;) Moze to i dobrze bo oczyszcza troche zbiornik ;D Owszem z豉pie im si szczupak ale moim zdaniem maj du穎 mniejsze szanse ni kto kto z g這wa dobierze przyn皻 do 這wiska

marusia-92 - 09-12-12, 09:34

cannibalus napisa/a:

Szczupak jest na tyle ma這 wybredn (zeby nie powiedzie g逝pi) ryba, 瞠 je郵i jest na braniu to bierze na wszystko co jest dobrze podane. To ze jedna przyn皻a jest skuteczniejsza od drugiej moim zdaniem przy szczupaku wynika tylko z aktualnej mody na 這wienie tym czy innym.

Ja prawie wcale nie 這wie na os豉wione juz "szczupakowe" rippery-killery z racji ma貫j g喚boko軼i i chaszczy. Widze za to cz瘰to wedkarzy, kt鏎zy uparcie 這wi w takich miejscach na ci篹kie gumy, prze鈍iadczeni o najlepszej przyn璚ie, klnac i denerwuj帷 si bo wyci庵aj co chwila kilogramy zielska ;) Moze to i dobrze bo oczyszcza troche zbiornik ;D Owszem z豉pie im si szczupak ale moim zdaniem maj du穎 mniejsze szanse ni kto kto z g這wa dobierze przyn皻 do 這wiska

Nie b璠 tego komentowa. Szczupaki to ty chyba 這wisz w weekend majowy a p霩niej w pazdzierniku..

bumtarara - 09-12-12, 13:48

Musze si zgodzic z kolega, jak dla mnie szczupak potrafi byc bardzo wybrednym gatunkiem, chyba tylko okonie mog go przewy窺zyc w "marudzeniu"
snoek3 - 09-12-12, 14:00

Znam takie miejsce gdzie szczupak jak bywam tam w weekendy to prawie co tydzien tak zmienia gusta ze ciezko go z這wic , a jak juz trafisz w dana przynete lub jej kolor to bedziesz 這wi a inni beda patrze !! W jeden dzie wahade趾o na drugi dzie bia造 twister na trzeci przezroczysta per豉 z brokatem i guma musia豉 miec powyzej 12 cm i wierz lub nie na nic innego nie bra tylko to co sie mu ubzdura這 :)
marusia-92 - 09-12-12, 17:26

bumtarara i snoek3 wiedz o czym m闚i. Z takimi osobami mo積a dyskutowa... :) Pozdro.
ㄆkasz789 - 09-12-12, 17:42

cannibalus napisa/a:

A ja si zgadzam z kolega w 100%. Sztuk wi瘯sz ju jest przechytrzy okonia a ju sandacza a nie szczupaka!

marusia-92 - 09-12-12, 17:45

ㄆkasz789 napisa/a:
cannibalus napisa/a:

A ja si zgadzam z kolega w 100%. Sztuk wi瘯sz ju jest przechytrzy okonia a ju sandacza a nie szczupaka!

Skoro tak twierdzisz to znaczy 瞠 za ka盥ym razem 這wisz szczupaka. nie masz pewnie wyj軼ia bez kilku szczup造ch. Gratuluj i jeste moim guru. Opisz swoje metody, przyn皻y.

LaczQ - 09-12-12, 18:12

A czy ty zmieniaj帷 przyn皻y i staraj帷 si szczupakowi trafi w gust 這wisz codziennie pare szczupak闚?
Idiotyczne za這瞠nie.. Jak dla mnie szczupak jest czasem wybredny ale u mnie zdarza si to bardzo rzadko. Ka盥y 這wi na to na co lubi, bardziej dzia豉 wiara w przyn皻e ni jej kolor (zwykle). Ja naprzyk豉d jak 這wie szczupaki u篡wam kopyt w naturalnych kolorach per豉, czarny grzbiet i ewentualnie czerwone gard這 albo obrot闚ke 2 srebrn w czerwone paski albo ca陰 srebrn i zawsze czerwony chwost. Jak biora to mam efekty, jak nie to 這wie okonie :lol:

marusia-92 - 09-12-12, 20:49

Ja nigdzie nie napisa貫m 瞠 zawsze 這wi. Ale wychodz帷 z za這瞠nia, i tak twierdz帷 瞠 to taka g逝pia ryba i 豉twa do z這wienia to pewnie 這wi po kilka sztuk.
jarosek - 09-12-12, 22:39

Dragon lunatic 12,5 lub 15 cm
Gnom 40g firmy jaxon
Powy窺ze przyn皻y oczywi軼ie na szczupaka, a raczej szczupala.

cannibalus - 09-12-12, 23:23

:D a si zje篡li軼ie. Ca造 ten sezon po鈍i璚i貫m w du瞠j mierze w豉郾ie szczupakowi ;) z這wi貫m ich dobre kilkadziesi徠 i naprawd uwa瘸m, 瞠 to zdecydowanie najprostszy drapie積ik do z這wienia w naszych wodach, dlatego te nim cz瘰to zarybiaj bo z這wi go mo瞠 w zasadzie ka盥y (nie mam na my郵i tylko spinningu niestety).

Od samej przyn皻y wa積iejsze s moim zdaniem baczne obserwacje 這wiska i wydedukowanie z nich najlepszego sposobu prezentacji przyn皻y w danej chwili i... pory po這wu - bo ta ryba ma wg. mnie swoje bardzo przewidywalne zachowania na ka盥ym 這wisku. NA jednym najlepszy bedzie ripper, na innych slider a na jeszcze innych ci篹ka wahad堯wa. Wszystkie te patenty jednak wezm w 貫b jesli si nie wstrzeli w jego por posi趾u

Je郵i szczup jest na braniu mo積a go z這wi nawet na sprz帷zk od paska, co raz dla jaj zrobi貫m. Szczupak wg. mnie naprawd nie jest jakim trudnym do przechytrzenia gatunkiem ryby, ale tez nie ma co si spinac - tylko dyskutujemy. Mo瞠 tak jest u mnie ;)

pawciobra - 10-12-12, 04:11

cannibalus,
S康z, 瞠 jednak okonia jest 豉twiej z這wi jako ryb drapie積 ni szczupaka. Nawet na forum wstawia貫m same zdj璚ia z okoniami z這wionymi na r騜ne przyn皻y i sposoby, bo zazwyczaj szczupaki w po逝dnie nie wsp馧pracowa造. Szczupaka mo瞠sz nawet z這wi na bia貫go robaka a ma這 kogo tym faktem zadziwisz.
Musz si z Tob zgodzi, 瞠 jak si nie trafi na 瞠rowanie szczupaka to si go nie z這wi. Du瞠 znaczenie do 瞠rowania ma pogoda. Znacznie lepsze efekty miewa貫m w brzydsza pogod ni s這neczn.

bumtarara - 10-12-12, 11:15

Ale to raczej z ka盥a ryb tak jest, 瞠 jak nie bierze to nie sprowokujesz jej do brania, nie tylko z z瑿atym :) wg mnie ze szczupakiem jest tak, 瞠 w danym zbiorniku maj swoje upodobania co do przyn皻, tak jak kolega wcze郾iej pisa. W jednym b璠a wola造 gumy w naturalnych kolorach, w innej stra瘸ki, a w jeszcze innej b璠 brac tylko na obrot闚ki. Ale to chyba jest najpi瘯niejsze w w璠karstwie, pomy郵cie jaki nudny by豚y to sport, gdyby na dan ryb by jeden najlepszy rodzaj przyn皻y.
ㄆkasz789 - 11-12-12, 13:32

Oczywi軼ie jak nie chce to nie. Ale z moich obserwacji wynika jedno. Wystarczy ustali przebywanie szczupaka i ju go na 90% z豉pali鄉y.Wystarczy przepu軼i mu przyn皻 w miar blisko jego pyska .bo musz przyzna kolejna rzecz.Szczupak a ju na pewno du篡 szczupak jest szalenie wbrew pozorom leniwy. Naogl康a貫m si filmik闚 ,瞠 szczupak agresywnie zadatkowa rybk czy przyn皻 sztuczn ale za ka盥y razem by這 to tka ,瞠 przyn皻a by豉 max. metr od szczupaka z wi瘯szej odleg這軼i si nie ruszy.Inaczej jest z sandaczem czy szczupakiem. Takich numer闚(瞠by przed pyskiem przep造n窸a przyn皻a a on zawsze po 2-3 przep造ni璚iach) nie mia貫m z sandaczem ( wyj徠ek sandacz kt鏎y pilnuje gniazda ten to jest dopiero agresywny ) a nawet zdarza這 ,瞠 na przyn皻y nie reagowa這 stado okoni. Szczupak po prostu jest niena瘸rty i jest go bardzo prosto wyprowadzi z r闚nowagi.
cannibalus - 11-12-12, 18:01

zgadzam sie z ㄆkaszem

Szczupak jest do tego naprawde przewidywalny (np prawie regu豉 jest, ze s豉bo bierze w po逝dnie latem) a jesli wyczai si godziny zerowania mozesz przychodzi na szczupaki jak na ulubiony serial w telewizji i przewa積ei zawsze go obejrzysz. Oczywi軼ie sta貫 pory i miejsca mu sie zmieniaj z miesi帷a na miesi帷u ale prawid這wo嗆 ta jest moim zdaniem mocno powtarzalna

Poza tym szczupakiem do軼 czesto zarybiaj co ma w豉郾ie zwi您ek z 豉two軼i pozyskania szczupaczego mi瘰a i kosztami po這wu (jest zwyczajnie tani). Co prawda rozmawiamy tutaj o sztucznych przyn皻ach, ale ze szczupakiem na 篡wca jest jak z pstr庵iem 這wionym na "roboka", z ta r霩nica ze 這wienie szczupaka 篡wcem nie jest niestety jeszcze/ju k逝sownictwem.

Szczupaka z這wi mo瞠 ka盥y, na kij od ruskich , 篡趾e za dyche i kawa貫k korka z butelki, sprz皻 i finezja nie maja tutaj 瘸dnego znaczenia - znaczenia ma miejsce bo jesli tylko szczupak p造wa na 這wisku i w zasi璕u "bomby" nie ma problemu.
Ze spinningiem jest troche trudniej bo trzeba umie podac przyn皻e i dobrac j do 這wiska ale tez w tym przypadku jesli szczupak jest - uwazam,ze nie ma z nim problemu zeby sprowokowac do brania. Dla mnei to naj豉twiejszy drapie積ik naszych w鏚 - zdecydowanie za 豉twy jak na dozwolone mo磧iwo軼i jego po這wu.

Na jeziorze gdzie najczesciej 這wi, szczupak jest rokrocznie wy豉wiany zanim od zarybienia osi庵nie jakiekolwiek w mair przyzwoite rozmiary. Je郵i by豚y trudnieujszy do z這wienia to ju po 3 latach dor鏀豚y do s逝sznych rozmiar闚 a tak... 70 cm to juz rarytas kt鏎y cudem unikn掖 zapi璚ia na hak

bumtarara - 11-12-12, 18:39

Chyba za bardzo wierzysz we w豉sne umiej皻nosci :) wi瘯szy szczupak nie jest ju tak 豉tw ryb do z這wienia, jakim cudem dor鏀 do takich rozmiar闚 w Polskich wodach, kt鏎e poddawane s takiej du瞠j presji, tak瞠 przez ten czas na pewno nauczy si omijac w璠karzy ze spiningami czy 篡wc闚kami. To, 瞠 Ty nie 這wisz du篡ch szczupak闚 nie znaczy, 瞠 ich tam nie ma
cannibalus - 11-12-12, 20:28

bumtarara napisa/a:
Chyba za bardzo wierzysz we w豉sne umiej皻nosci :) wi瘯szy szczupak nie jest ju tak 豉tw ryb do z這wienia, jakim cudem dor鏀 do takich rozmiar闚 w Polskich wodach, kt鏎e poddawane s takiej du瞠j presji, tak瞠 przez ten czas na pewno nauczy si omijac w璠karzy ze spiningami czy 篡wc闚kami. To, 瞠 Ty nie 這wisz du篡ch szczupak闚 nie znaczy, 瞠 ich tam nie ma

Mam dobre wyniki jesli chodzi akurat o szczupaka ale zaden ze mnie w璠karz ;) . Mam po prostu dobrze "rozpracowane" trzy ulubione zbiorniki pod katem z瑿atego, co kosztowa這 mnie z setk wyjazd闚 na ryby w tym roku i z豉瞠nie grubo ponad 100 km.

W naszych wodach mamy pe軟e predyspozycje 鈔odowiskowe dla prawdziwego szczupakowego eldorado i to dla ka盥ego... wystarczy這by da rybom par lat spokoju i ka盥y m鏬豚y po這wi pi瘯ne sztuki i nie bylo by problemu z przyn皻ami. Niestety przesadzamy z pazerno軼i i 這wione ryby to w wi瘯szo軼i 鈔edniaki i to cz瘰to jeszcze z jesiennych zarybie. Skuteczne polowanie na szczupakowy okaz u nas to moim zdaniem w 80% przypadek ze akurat ryba znajduje sie w zasi璕u rzutu i jest na 瞠rowaniu a dopiero tak w 20% odpowiednia przyn皻a.

arielos24 - 30-12-12, 22:27

Ja bym by jednak za tym ,瞠 szczupak jest poza majem bardzo wybredn ryb i bardzo ci篹ko go przechytrzy przynajmniej je郵i chodzi o przyn皻y sztuczne :razz: bo na 篡wca prawie ca造 rok bierze.
Mam takie jeziorko w kt鏎ym 這wi wiele os鏏 i ca造mi miesi帷ami mo積a si b陰ka o kiju, a szczupaka jest dos這wnie zatrz瘰ienie, ale poza maj闚ka jest go bardzo trudno przekona do wsp馧pracy. Mi w tym roku uda這 si w ko鎍u trafi czym go tam zach璚i do bra ze wzgl璠u 瞠 bia這rybu jest pe軟o postanowi貫m 瞠 trzeba rzuca czym co b璠zie najbardziej podobne i tak trafi貫m na Soft4Play Savegear przyn皻a idealna niestety bardzo delikatna i jedno branie guma do kosza. :evil:
Ale szperaj帷 po YouTube trafi貫m na kolejny hit czyli Izumi Shad Alive :twisted: niestety pojawi si du篡 problem bo niedost瘼ne by這 wtedy gdziekolwiek poza Francj i Japoni.
Po p馧rocznym szperaniu itd. postanowi貫m wym璚zy tel. i jest uda這 si zam闚i w zno郾ych cenach cho musia貫m wzia ponad 50 sztuk no ale od czego jest allegro rozesz造 si w mgnieniu oka :mrgreen: a mi zosta這 6 sztuk kt鏎e jak dla mnie s bestem w szczupakowych po這wach :twisted:
:cool:

LaczQ - 31-12-12, 13:59

Ja szczupaki 這wie standardowo. Cho moj ulubion przyn皻 w p造tkich miejscach s jerki.
EsoxHunter - 01-01-13, 12:57

Szczupaki da si z這wi praktycznie na wszystko, mi nie uda這 si z這wi szczupca tylko na obrot闚ki, mo瞠 dlatego, 瞠 jako nie pasuj mi te przyn皻y. Nie zgodz si jednak, 瞠 jest to ryba zawsze 豉twa do z這wienia. Prawda, pistolety, je郵i tylko s, to z這wi si praktycznie zawsze na cokolwiek. Sprawa zdecydowanie si komplikuje, gdy chodzi o wi瘯sze osobniki, czyli chocia powy瞠j 2-3 kilo. :twisted:
Cannibalus, to co m闚isz nie jest prawd, bo m鎩 ojciec z這wi kiedy szczupaka (kt鏎ego pobi dopiero w tym roku) w豉郾ie w czerwcu ok. 13 w ciep造 s這neczny dzie... :wink: Szczupak jest leniwy, ale nie zawsze, bo w tym roku z豉pa貫m koleg 1,5kg, kt鏎y wzi掖 w mro幡y listopadowy dzionek na woblera prowadzonego prawie w boleniowy spos鏏. :smile: Stanowisko ob豉wia貫m wcze郾iej gumami i b造stkami, wi璚 to nieprawda, 瞠 z這wisz go zawsze na byle co i byle jak. To, 瞠 jest to ryba bior帷a schematycznie te jest wed逝g mnie bzdur, takiej ryby drapie積ej chyba nie ma. Jestem ciekawy jakiej wielko軼i z這wi貫 te kilkadziesi徠 szczupak闚...
疾by nie by這 offtopu, dla mnie killerami s seledynowe/鄴速e kopyta czy rippery z czarnym grzbietem na lekkich g堯wkach, sporo pistolet闚 z豉pa貫m w tym sezonie na blach Polsping Kalewa i wobler Jaxon Longus o kt鏎ym z reszt by豉 mowa wy瞠j. Przyn皻y du瞠, wobler 9 cm czy 20 gramowa blacha to dla 30cm pistoleta 瘸den problem.

cannibalus - 02-01-13, 22:46

Esox
Szczupak jest przede wszystkim za 豉twy do z這wienia na 篡wca, ta metoda sieje spustoszenie w鈔鏚 pog這wia szczupak闚 przynajmniej u mnie, spinning wymaga mimo wszystko troch wi璚ej zachodu, po鈍i璚enia tej metodzie troch czasu, energii, nerw闚, obserwacji i... kasy.

Zawsze s jakie odst瘼stwa, branie szczupak闚 w upalny dzie w po逝dnie do takich wg mnie nale篡. Sprawdza sie to w ma造ch szybko nagrzewaj帷ych si jeziorach, ale ka盥e 這wisko jest inne. Skutecznos i powtarzalno嗆 zawsze i chyba przy ka盥ej rybie idzie za wcze郾iejszym mozolnym poznaniem 這wiska ale w przypadku szczupaka to jest stosunkowo naj豉twiejsze r闚nie w doborze przyn皻 najistotniejsze jest aby dobrac do g喚boko軼i na jakiej aktualnie ryba stoi. Najwi瘯szy zesz這roczny tez mi wzi陰 w mr霩 na poppera prowadzonego szybko, stal p造tko bo w徠pi ze chcia這 mu sie wyp造n望 po niego z dna.

Milosz - 03-01-13, 23:23

Panowie w jaki rozmiar haka zbroicie predatory 9 centymetrowe?
hm62 - 04-01-13, 10:56

My郵,瞠 4/0 b璠zie ok.
Milosz - 04-01-13, 12:28

Pytam poniewa na 1 aukcjach pisz aby u篡wa 4/0 a na innych 5/0...
marusia-92 - 04-01-13, 13:57

Szczerze to zbytniej r騜nicy nie zauwa篡sz. Ja predatory 3" zbroj w 4/0, a relaxa 3/0.
marekpiotr1984 - 07-01-13, 11:53

marusia-92 - ja robi tak samo ;)
bolek - 28-04-14, 12:49

Mi sie sprawdzaj wszelkie gumowe rippery, a ulubionymi s kopyta relaxa i Longinusy Robinsona.
Kaziutek - 26-05-14, 16:02

Daawno, daawno temu wierzy貫m, 瞠 wahad堯wka i „nie ma bata we wsi” na co innego. Natomiast potem przyzwoite wyniki zacza貫m notowa z gumkami, mia貫m nawet kilka bra na gumk udaj帷 ma陰 瘸bk. Tak瞠 – szczupce nie s wybredne co do przyn皻.
bolek - 31-05-14, 13:11

Dla mnie przez ostatnie kilka dni killerem na okonie i szczupaki s przyn皻y mi瘯kie Robinson Longinus i Diver. Nie wiem co z nimi jest ale drapie積iki nie przechodz obok nich oboj皻nie.
Honorata - 05-08-14, 22:34

Tylko kilka razy w 篡ciu uda這 mi si z這wi szczupaka, tak瞠 nie uwa瘸m tego za 豉twe zadanie ;) Spotkali軼ie si mo瞠 z japo雟kimi przyn皻ami Fish Arrow? Z tego co si orientowa豉m s dost瘼ne tylko w jednym sklepie wedkarz.pro poleci mi je jeden znajomy i p鏦i co widz, 瞠 naprawd moja skuteczno嗆 wzrasta :P Mam nadzieje, 瞠 to nie jest kwestia samospe軟iaj帷ego si proroctwa ;)

A wy macie jakie do鈍iadczenia z tymi przyn皻ami?

Ajs - 06-08-14, 10:04

Dzi瘯i za namiar, bardzo rzadko kto sprowadza te przyn皻y. Mia貫m kiedy z nimi do czynienia. Nie bardzo wiem w czym tkwi tajemnica ale 這wi si na nie znacznie wi璚ej ni na standardowe gumki relaxa czy blachy.
Widz 瞠 maja te cannibale. Super. Kiedy p造wa貫m ca造 dzie z kumplem po solinie, ja rzuca貫m gumk canibalem a kumpel wszystkim innym :) Ja z這wi貫m 6 sandaczy a on nic.
Kolejnego dnia ja 4 sandacze a on nic. Da貫m mu cannibala i z這wi 2.
Innym razem p造waj帷 na tym samym pontonie z innym znajomym ja na canibala wyjalem z wody 9 szczupaczk闚 (pistolety), a on jednego :)
Chyba to o czym 鈍iadczy.

Seek - 30-10-14, 12:28

Honorata napisa/a:
Tylko kilka razy w 篡ciu uda這 mi si z這wi szczupaka, tak瞠 nie uwa瘸m tego za 豉twe zadanie ;) Spotkali軼ie si mo瞠 z japo雟kimi przyn皻ami Fish Arrow? Z tego co si orientowa豉m s dost瘼ne tylko w jednym sklepie poleci mi je jeden znajomy i p鏦i co widz, 瞠 naprawd moja skuteczno嗆 wzrasta :P Mam nadzieje, 瞠 to nie jest kwestia samospe軟iaj帷ego si proroctwa ;)

A wy macie jakie do鈍iadczenia z tymi przyn皻ami?

Do鈍iadczenie mam takie, 瞠 na Fisharrow Shad 3" pro blue z豉pa貫m najwi瘯szego swojego szczupaka (96 cm).
link usuni皻y- tomek1

Pozdrawiam.

Bombek_007 - 30-10-14, 18:19

Wieje tani reklam ...
Seek - 30-10-14, 18:52

Bombek_007 napisa/a:
Wieje tani reklam ...

疾by nie by這...foto:). Z這wiony w ostatni weekend. Gumka zbrojona do嗆 ci篹ko bo 這wili鄉y na oko這 15m.

TwardyBoczek - 02-11-14, 18:35

Ja mia貫m najlepsze wyniki na gumy relax p馧przezroczyste taki kolor jakby 鄴速awe z doz bia貫go, akurat strasznie pokiereszowana przyn皻a dzia豉豉 na wodach gdzie widoczno嗆 pod wod by豉 bardzo s豉ba bo na oko這 70cm.