W璠karstwo - Forum Dyskusyjne
Forum w璠karskie portalu w璠karskiego haczyk.pl - w璠karstwo, 這wiska, sprz皻 oraz metody i sposoby po這wu.

PZW - cz這nek uczestnik a cz這nek zwyczajny?

bartek640 - 01-05-07, 14:22
Temat postu: cz這nek uczestnik a cz這nek zwyczajny?
tak jak w temacie. Cym to si r騜ni?[/fade]
Yerku - 04-05-07, 18:43

Z tego co czyta貫m na stronie PZW to cz這nek uczestnik to osoba nie maj帷a pe軟ych praw w璠karza ( ta kt鏎a nie uko鎍zy豉 16 roku 篡cia ). Cz這nek zwyczajny to osoba kt鏎a sko鎍zy豉 ju 24 rok 篡cia i nie obowi您uj jej 瘸dne ulgi.

Tam wszystko jest napisane ...

Pozdrawiam!

paweln_tbg - 08-07-07, 17:38

A ja mam tak w徠pliwo嗆 - w tym roku robi貫m kart i za sk豉dki zap豉ci貫m "ulgowo"(studenci, uczniowie itd) a nie jako "cz這nek uczestnik"(do 16 roku 篡cia). Za kilka dni wyje盥瘸m do miejscowo軼i kt鏎a podlega prawdopodobnie pod okr璕 Nowy s帷z, gdzie op豉ty wynosz:

Roczne:
-normalne 110
-ulgowe 55
-uczestnik 25

1 dzie:
-w PZW 15 z

Mam zamiar w璠kowa przez 3-4 dni(pozosta貫 zosta造 軼i郵e zaplanowane) w zwi您ku z czym chc帷 wykupi sk陰dk na 4 dni musia豚ym zap豉ci 60 dni, co jest zupe軟ie nieop豉calne, tak wi璚 dochodz do wniosu 瞠 lepiej wykupi op豉t roczn, przy czym ulgowa wynosi 55 z a uczestnika 25, a nie mam uko鎍zone 16 lat (dopiero w pa寮zierniku) - czy kto m鏬豚y rozwiac moje w徠pliwo軼i czy zap豉c sk豉dk ulgow tak jak w moim okr璕u, czy sk豉dk cz這nka uczestnika?

paweln_tbg - 10-07-07, 08:27

Widze 瞠 nikt nie zorientowany w tym temacie :cry: ale chyba obedzie si...w fishinhg-marcie mnie za豉twili i wys豉li paczke z ko這wrotkiem dopiero dwa dni po wp豉cie czyli w czwartek, przed weekendem i chyba mi ju nie dojdzie... :???:
bartek640 - 10-07-07, 10:26

zdaje mi si 瞠 powiniene wykupi tak sam op豉te jak u siebie czyli ulgow
a wykupienie zezwolenia na 4 dni ci si wog鏊e nie op豉ca

Holik - 10-07-07, 10:59

Siemka. Ja znowu s造sza貫m od jednego go軼ia z ko豉 w moim mie軼ie 瞠 mog w璠kowa w ca造m kraju na dwie w璠ki bez dodatkowych op豉t. Wystarczy 瞠 mam zap豉con okr璕ow i te inne sk豉dki i ju. Bez dodatkowych op豉t oczywi軼ie na 這wiskach og鏊no dost瘼nych. Dodatkowe op豉ty na specialnych. Niewiem na ile to jest prawda ale je郵i to m闚i znawca tematu to... :roll:
paweln_tbg - 10-07-07, 11:31

Mo瞠sz 逕i w swoim okr璕u i w tych z kt鏎ymi ma podpisane porozumienia

http://www.pzw.org.pl/hom...32&file=cascade [/quote]

j霩ek - 20-07-07, 20:57

A ja mam takie pytanie, czy maj帷 13 lat i b璠帷 cz這nkiem pzw(legitymacja cz這nkowska)mo遼a 這wi ryby na wodach pzw na dwie w璠ki ??
MagnuM - 20-07-07, 21:42

Nie maj帷 karty w璠karskiej, a sam legitymacj nie mozesz 這wi na wodach PZW.
madi - 20-07-07, 22:09

Punkt 2. RAPRu si k豉nia:

2. PRAWA W犵KUJ。EGO W WODACH PZW

1

1. Prawo do w璠kowania w wodach u篡tkowanych przez Polski Zwi您ek W璠karski maj cz這nkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadaj帷y kart w璠karsk, przestrzegaj帷y zasad uj皻ych w niniejszym Regulaminie, po op豉ceniu stosownych sk豉dek.
2. Zasady wydawania kart w璠karskich reguluj przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie 鈔鏚l康owym, z p騧niejszymi zmianami.
3. Z obowi您ku posiadania karty w璠karskiej s zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywaj帷y w Polsce.
4. Prawo do samodzielnego w璠kowania ma w璠karz, kt鏎y uko鎍zy 14 lat, z tym 瞠 m這dzie do 16 lat nie ma prawa do w璠kowanie w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.
5. Cz這nek PZW do 14 lat ma prawo w璠kowa z nast瘼uj帷ymi ograniczeniami: w ramach w豉snego 這wiska, zgodnie z limitem ilo軼iowym i wagowym, wy陰cznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.
6. M這dzie niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo w璠kowa:
a) w ramach uprawnie i dziennego limitu po這wu ryb swojego opiekuna metod spinningow lub muchow. Przekazanie uprawnie nie wyklucza w璠kowania opiekuna na jedn w璠k.
b) w ramach uprawnie stanowiska i dziennego limitu po這wu ryb swojego opiekuna, maj prawo w璠kowa dwie osoby, ka盥a na jedn w璠k. Udost瘼nienie stanowiska i limitu dw鏔 osobom nie wyklucza w璠kowania opiekuna na jedn w璠k.
7. Dopuszcza si w璠kowanie kilkuosobowych grup m這dzie篡 nie posiadaj帷ych kart w璠karskich, pod nadzorem opiekuna posiadaj帷ego stosowne uprawnienia oraz zezwolenie wydane przez zarz康 okr璕u lub ko豉. Ka盥a osoba z grupy ma prawo 這wi wy陰cznie na jedn w璠k, z zachowaniem uprawnie do w豉snego stanowiska i dziennego limitu po這wu przys逝guj帷ego cz這nkowi PZW.
8. Posiadaczowi odznaki "Wzorowy M這dy W璠karz", kt鏎y nie uko鎍zy 14 lat, przys逝guj uprawnienia do w璠kowania na r闚ni z cz這nkiem PZW, z zastrze瞠niem pkt.4.
9. W璠karz ma prawo do swobodnego dost瘼u do wody, a tak瞠 do przybijania i cumowania do brzegu sprz皻u p造waj帷ego, je郵i lokalne przepisy wydane przez uprawniony organ nie stanowi inaczej.
10. Cz這nek PZW ma prawo udost瘼ni wsp馧ma鹵onkowi jedn ze swoich w璠ek do w璠kowania, w granicach przys逝guj帷ego mu stanowiska i limitu po這wu, bez konieczno軼i uiszczania przez wsp馧ma鹵onka sk豉dki cz這nkowskiej oraz sk豉dki na ochron i zagospodarowanie w鏚. Powy窺ze ma wy陰cznie zastosowanie przy w璠kowaniu dopuszczaj帷ym 這wienie na dwie w璠ki.

j霩ek napisa/a:
A ja mam takie pytanie, czy maj帷 13 lat i b璠帷 cz這nkiem pzw(legitymacja cz這nkowska)mo遼a 這wi ryby na wodach pzw na dwie w璠ki ??

Polecam w szczeg鏊no軼i podpunkt 5. (powy瞠j)

No i teraz ode mnie: nauka czytania ze zrozumieniem, druga sprawa legitymacja nie jest wydawana ot tak sobie. Najwa積iejsze przestrzega regulamin, i 瞠 tak powiem og鏊nokrajowy z zaostrzeniem na regulamin wewn皻rzny danego 這wiska.
Recepta: przeczyta par razy, przet逝maczy z polskiego na nasz i do dzie豉. I co najwa積iejsze mie zawsze ze sob, bo nie wszyscy kontroluj帷y s na bie膨co w zwi您ku ze zmian przepis闚.

mikadus - 13-02-10, 20:16
Temat postu: Cz這nek uczestnik
Witam. Mama pytanko, jakie ma prawa i obowi您ki cz這nek uczestnik?
jareksm2 - 02-03-10, 18:22

2. Prawa w璠kuj帷ego w wodach PZW

Zarz康 G堯wny PZW /

1

1. Prawo do w璠kowania w wodach u篡tkowanych przez Polski Zwi您ek W璠karski maj cz這nkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadaj帷y kart w璠karsk, przestrzegaj帷y zasad uj皻ych w niniejszym Regulaminie, po op豉ceniu stosownych sk豉dek.

2. Zasady wydawania kart w璠karskich reguluj przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie 鈔鏚l康owym, z p騧niejszymi zmianami.

3. Z obowi您ku posiadania karty w璠karskiej s zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywaj帷y w Polsce.

4. Prawo do samodzielnego w璠kowania ma w璠karz, kt鏎y uko鎍zy 14 lat, z tym 瞠 m這dzie do 16 lat nie ma prawa do w璠kowanie w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.

5. Cz這nek PZW do 14 lat ma prawo w璠kowa z nast瘼uj帷ymi ograniczeniami: w ramach w豉snego 這wiska, zgodnie z limitem ilo軼iowym i wagowym, wy陰cznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

Tylko takie ograniczenie wprowadza usawodawca, co do cz這nk闚 uczestnik闚 PZW patrz pkt 5 w/w cytatu.

mikadus - 02-03-10, 18:35

Tyle to i ja wiem. Chodzi mi o sprecyzowanie tego punktu odno郾ie cz這nka uczestnika. Wiadomo, 瞠 mo瞠 w璠kowa tylko z osob doros陰. Ale ile przys逝guje mu w璠ek 2 czy 1. Z tego co wiem, to jedna ale kilka razy spotka貫m si z opini na temat 2 w璠ek. Jakie to s ograniczenia dla cz這nka uczestnika z pkt.5 ?
jareksm2 - 02-03-10, 18:47

Pe軟ia praw co do po這wu z obostrzeniem nadzoru. Dozwolone jest 這wienie na spin i 2 wedki.
jareksm2 - 02-03-10, 18:48

Oczywi軼ie nie jednocze郾ie spin i 2 w璠ki.
jareksm2 - 02-03-10, 18:54

Acha, tak na marginesie m鎩 syn tez jest cz這nkiem uczestnikiem i wiem co pisz. Wyk豉dnia tekstu ustawowego jest prosta - brak dodatkowych zakaz闚 pozwala stwierdzi co nie jest zakazane jest dozwolone. Chyba ze przepisy szczeg鏊ne stnowia inaczej (brak dodatkowych zakaz闚 tak瞠 w innych ustawach), jedyne ograniczenia mog zatem wprowadza regulaminy wewn皻rzne poszczeg鏊nych 這wisk, np. co do po這wu na jedn w璠k tak jest np. na 這wisku Koryt闚 w K這dzku, lub zakaz spin. ca趾owity - np. Dzikowiec gm. Nowa Ruda.
konanik - 03-03-10, 14:29

Cz這nek uczestnik jest pe軟oprawnym cz這nkiem PZW tyle, 瞠 op豉ca mniejsze sk豉dki. Mo瞠 這wi na 2 w璠ki lub jeden spinning tak jak ka盥y z nas. Aha, i nie ma czego takiego jak cz這nek normalny od 16 lat, bo on opr鏂z tego, 瞠 nie jest ju uczestnikiem nie r騜ni si niczym poza tym, 瞠 mo瞠 sam w璠kowa w nocy. Ma takie same uprawnienia jak np. 40 letni cz這nek. Szkoda tylko, 瞠 niekt鏎e stare wapniaki nie mog tego zrozumie i doczepiaj si do m這dych, 瞠 maj 2 w璠ki.
eM_Si - 13-03-10, 13:36

Witam!
By貫m ostatnio w siedzibie ko豉 z zapytaniem na ile w璠ek mog 這wi (cz這nek uczestnik, okr璕 wroc豉wski). On odpowiedzia mi, 瞠 wszystko mam w regulaminie. Z regulaminu wnioskuje, 瞠 mog 這wi na 2 w璠ki lub spinning. Czy mam racje, czy jestem w b喚dzie?

hiperg - 13-03-10, 14:38

Zgadza si na 2 w璠ki mo瞠sz 陰pa przy spiningu jedna :) na dwie by這 by ci篹ko :)
eM_Si - 13-03-10, 17:27

No tak, 幢e napisa貫m. Dzi瘯i bardzo!
filemon - 15-03-10, 15:36

Witam mam pytanie mam uko鎍zone 16 lat do tej pory by貫m jako uczestnik ale w tej chwili zdaje sie ze ju nie mog jaka zniszka obowi您uje dla ucznia w tym wieku ?
konanik - 15-03-10, 19:41

Ulgowa - do bodaj瞠 24 lat.
przemekli - 15-03-10, 20:52

a konkretnie ulga wynosi 50%, wcze郾iej mia貫 75%
Robal - 15-03-10, 20:57

M這dzie szkolna i studenci do 24 lat - zni磬a 50%