W璠karstwo - Forum Dyskusyjne
Forum w璠karskie portalu w璠karskiego haczyk.pl - w璠karstwo, 這wiska, sprz皻 oraz metody i sposoby po這wu.

Morze - Po這wy w porcie Ustka

Turbos - 06-06-12, 22:10
Temat postu: Po這wy w porcie Ustka
Witam serdecznie. Czy kto wie czy po這wy w wodach portowych Ustki obarczone s dodatkowymi przepisami lub zgod kapitanatu ? Je瞠li tak, to na czym one polegaj ?
Pozdrawiam

abra1711 - 06-06-12, 22:58

Musisz mie op豉ty na wody morskie wszystko za豉twisz w kapitanacie tylko op豉t trzeba zrobi wcze郾iej 16z na miesi帷.
Turbos - 07-06-12, 12:08

Co do op豉t wszystko si zgadza, to wszystko wiem. Ale nie o op豉ty mi chodzi, tylko o to czy na wodach samego portu (nie morza czy pla篡) wyst瘼uj konkretnie w Ustce dodatkowe przepisy po這wu ustanowione przez kapitanat ?
Turbos - 19-02-13, 09:26

Od鈍ie瘸j帷 temat, sprawa wygl康a tak, 瞠 poza op豉tami na wody morskie nale篡 przestrzega wydawanych okresowych zakaz闚 po這wu, kt鏎e ustanawia Kapitanat oraz okre郵onych wymiar闚 ryb i okres闚 ochronnych.

Co ciekawe dodatkowo w璠kuj帷y powinien tak瞠 zgodnie z zarz康zeniem Dyrektora Urz璠u Morskiego w S逝psku z 2012r, posiada dodatkow zgod Kapitana portu na po這wy sportowo rekreacyjne w wodach portowych.
W rzeczywisto軼i nie spotka貫m w璠kuj帷ego, kt鏎y posiada dan zgod.

tomek1 - 19-02-13, 10:57

Turbos napisa/a:
Co ciekawe dodatkowo w璠kuj帷y powinien tak瞠 zgodnie z zarz康zeniem Dyrektora Urz璠u Morskiego w S逝psku z 2012r, posiada dodatkow zgod Kapitana portu na po這wy sportowo rekreacyjne w wodach portowych.
W rzeczywisto軼i nie spotka貫m w璠kuj帷ego, kt鏎y posiada dan zgod.

Pierwsze s造sz, chyba 瞠 chodzi o 這wienie w czynnym "torze wodnym". Takie zakazy faktycznie s.

Turbos - 19-02-13, 15:16

Dodatkowa zgoda Kapitana portu umo磧iwiaj帷a po這wy, dotyczy og鏊nie w鏚 portowych, w kt鏎ych mo積a 這wi. Tak informacj otrzyma貫m w odpowiedzi na maila z bosmanatu w Ustce, podali mi tam dok豉dnie artyku造 i zapisy na jakie si powo造wali dotycz帷e zarz康zenia Dyrektora Urz璠u Morskiego z 2012r. Zwr鏂i貫m si obecnie z pismem do Kapitanatu w Ustce o wydanie danego pozwolenia - zobacz co mi odpisz.
Turbos - 19-02-13, 15:27

O zgodzie m闚i zarz康zenie nr 2 z dnia 05.06.2012r par. 101 pkt 1 ust. 5

http://www.umsl.gov.pl/zarzadz.html

abra1711 - 20-02-13, 18:46

Te nigdy o takiej zgodzie nie s造sza貫m, 這wi帷 w porcie uwa瘸j na okresy ochronne i limity inne s dla w鏚 otwartych a inne dla zamkni皻ych.
Turbos - 21-02-13, 15:06

Trudno mi si odnie嗆 od kiedy dan zgod Kapitana nale篡 posiada. Zarz康zenie, do kt鏎ego poda貫m link powy瞠j, obowi您uje od czerwca 2012r, jednak nie tylko ja zastanawia貫m si nad danym problemem - podaj link, kt鏎y dzisiaj znalaz貫m, do tekstu kolegi po kiju, kt鏎y porusza dany problem ju kilka lat temu.

http://www.zpw.pl/wedkowanie-w-portach,sid824.html

On otrzyma dan zgod na pi鄉ie.

tomek1 - 21-02-13, 15:50

Dziwna sprawa :roll: W Dar這wie nigdy si z tym nie spotka貫m. S dost瘼ne (np. w sklepie w璠karskim przy mo軼ie) mapy na kt鏎ych s naniesione strefy w kt鏎ych mo積a 這wi...
Turbos - 05-03-13, 16:58

Szanowni koledzy, dzisiejszego dnia otrzyma貫m pismo od Kapitana portu w Ustce. Informuj帷e, i powinienem mie wykupione zezwolenie na po這wy ryb w wodach morskich, ze wskazaniem gdzie mog je naby, jednocze郾ie - pozwala - mi na sportowy po堯w ryb w wodach portowych pod warunkiem przestrzegania Przepis闚 Portowych. Nie wskazuje terminu wydania pozwolenia, tym samym z wykupionym zezwoleniem mog 這wi zgodnie z ich prawem i przepisami.

Skierowa貫m pro軸 o pozwolenie dla czystej zasady. Jak ju wspomina貫m, wi瘯szo嗆 ludzi nie wie, 瞠 w og鏊e dane pozwolenie powinni posiada. Nie spotka貫m w璠kuj帷ego posiadaj帷ego dany kwitek. Kilkukrotnie by貫m ju kontrolowany w porcie i nikt nigdy nie zwr鏂i mi na to uwagi. Jednak瞠 obecnie do嗆 cz瘰to 這wi w porcie, obawia貫m si, i mog trafi na osob nadgorliwie respektuj帷 przepisy. Teraz ju nie mam czego si obawia.